Portal ma 28,651,142 unikalnych wizyt

21/05/2008 16:58
Było blisko ... ale się nie udało
Niestety nie udało się puławskiej Wiśle odnieść kolejnego wyjazdowego zwycięstwa. Po niezłej grze gracze Dumy Powiśla ulegli liderowi 4 ligi Stali Poniatowa. Gospodarze, dzięki tej wygranej zapewnili sobie udział w barażach o nową II ligę a puławianie poprzez porażkę znacznie skomplikowali sobie sytuację w tabeli.

Kibice Wisły na meczu w Poniatowej (fot. Wisła only)
Od początku dziesiejszego meczu do zdecydowanych ataków ruszyli gospodarze.W 5 minucie strzelał Tomasz Wójcik, ale jego strzał minął o kilka metrów bramkę Tomasza Dąbały. Chwilę póżniej strzelał Mazurek jednak i tego strzału gospoadrze nie potrafili zamienić na bramkę. W międzyczasie na trybunach stadionu doszło do małego zamieszania i małych starć między fanami obu drużyn. Jednak naszczęście po chwili ochrona opanowała sytuację i mecz mógłbyć kontuowany.
W 10 minucie miejscowa publiczność oszalała. Dobrą piłkę ze środka pola gry otrzymał Jarosław Wyroślak. Napastnik Stali umiejętnie minął Krystiana Burka i znalazł się sam na sam z Tomaszem Dąbałą, którego pokonał ładnym strzałem.
Wiślacy do zdecydowanych ataków ruszyli dopiero w 16 minucie. Najpierw jeden z graczy Wisły dośrodkowywał w pole karne, ale bez rezultatu. Kolejną akcja gości była już zdecydowanie groźniejsza. W tej to oto minucie meczu Duma Powiśla wyrównała. Stało się to za sprawą Piotra Mokiejewskiego, który otrzymał pięknę podanie od Łukasza Gizy i popisał się dobrym uderzeniem w prawy róg bramki Kamila Styżeja.
Od tego momentu mecz się wyrównał. Niby oba zespoły próbowały atakować, ale zazwyczaj akcje kończyły się niecelnymi podaniami albo wybiciami piłki na aut. Na kolejną wartą odnotowania akcję musieliśmy czekać aż do 43 minuty spotkania, kiedy to Łukasz Giza po dobrym podaniu Mariusza Abramczyka strzelił w boczną siatkę bramki Stali. Chwilę później zatakowali gospodarze. Po ładnej kontrze sam na sam znalazł się ponownie Wyroślak, ale jego uderzenie było bardzo niecelne i powędrowało wysoko ponad bramką strzeżoną przez Tomasza Dąbałę.
Na tym sportowe emocje w tej części gry się skończyły. Zaistnieć próbowali za to huligani obu drużyn, których znowu musiała rozdzielać policja. W pewnym momencie kibice przy biernej postawie porządkowych znaleźli się na płycie boiska.
Dwie minuty po rozpoczęciu gry mogliśmy mieć bramkę dla Wisły. Jednak strzał z główki Krystiana Burka został zablokowany przez jednego z graczy gospodarzy. W 62 minucie zakotłowało się pod bramką Kamila Styżeja. Z rzutu rożnego dośrodkowywał Matyjaszek a bramkarz Stali źle obliczył lot piłki i się z nią minął.Futobolówka spadła na głowę Burka, ale jego lekkie uderzenie kolejny raz obrońcy wybili z lini bramkowej. 5 minut później obudził się Bartłomiej Mazurek. Najlepszy strzelec Stali próbował aż 2 razy strzałami zza pola karnego pokonać Dąbałę, ale za każdym razem w puławski bramkarz bronił w pięknym stylu. Niestety golkiper Dumy Powiśla był bezradny w 73 minucie gry, kiedy to strzałem z główki z 7-8 metrów gola dla gospodarzy strzelił Krzysztof Jabłoński. Wiślacy ostatni raz zatakowali w 90 minucie meczu. Lewą stroną pomknął Łukasz Giza, który znalazł się sam na sam z Kamilem Styżejem. Niestety Gizmen zamiast strzelać jak najmocniej i i po ziemi zdecydował się na techniczny strzał, który zamiast w siatce wylądował na słupku bramki gospodarzy. Była to już ostatnia akcja meczu, gdyż chwilę później dobrze sędziujacy zawody Paweł Gil zakończył ten mecz.
Co zrozumiałe w obu obozach panowały odmienne nastroje. Poniatowianie wraz z kibicami rozpoczęli świętowanie wygranej i awansu do baraży a smutni puławianie po przybicu piątek z kibicami szybciutko udali się do szatni.
Obiektywnie trzeba przyznać, że Wisła była dziś równorzędnym rywalem dla Stali. Puławianom zabrakło poprostu troszkę szczęścia i Michala Stecyszyna, który dziś nie mógł zagrać i tylko z trybun dopingował swoich kolegów.

Stal: Wisła 2:1( 1:1)