Portal ma 28,573,785 unikalnych wizyt

05/07/2008 14:57
Pierwsza wygrana
Bardzo dobrze zaprezentowali się dziś piłkarze puławskiej Wisły. W pierwszym sparingowym spotkaniu pokonali oni w Radzyniu miejscowe Orlęta 3:0. Co warte podkreślenia Wiślacy do miasta słynącego z serków i jogurtów udali się bardzo osłabieni. W szeregach Dumy Powiśla nie zobaczyliśmy dziś między innymi Tomka Dąbały, Rafała Dryka, Mateusza Gawrysiaka, Michała Stecyszyna Piotrka Mokijewskiego. Jak widać lista osłabień była duża, jednak puławianie pokazali, że podstawowi gracze mają godnych zastępców.

Fotoreportaż ze spotkania (fot. Piotrek)
Pierwsze minuty upłynęły pod znakiem gry w środku pola. Żadna z drużyn nie potrafiła stowrzyć sobie żadnej klarownej sytuacji do strzelenia gola. Pierwsi z wakacyjnego marazmu obudzili się gospodarze, jednak strzał Damiana Panka pewnie na rzut rożny odbił debiutujący w bramce Dumy Powiśla Łukasz Kuśmierz 5 minut później kolejny raz groźnie było pod bramką Wisły. Tym razem na lini pola karnego fulowany był jeden z graczy Orlat. Piłkę do strzału przygotował sobie Marcin Chyła, jednak jego strzał minął o kilka metrów bramkę gości. W 20 minucie gry kolejny raz groźnie uderzał Panek, ale i tym razem lepszy okazał się bramkarz z Puław. Wiślacy pierwszą naprawdę groźną sytuację stworzyli sobie w 25 minucie gry, kiedy to po rajdzie lewą stroną Dawida Matyjaszka w dobrej sytuacji znalazł się Mateusz Kamola. Popularny Kama, źle jednak przyjął piłkę i skończyło się na strachu dla radzynian. W 30 minucie kolejny raz puławianie zagrozili bramce Krzysztofa Stężały. Ładnym uderzeniem z główki po dograniu z rzutu rożnego popisał się Wojciech Kępka, ale jego strzał poszybował obok bramki Orląt.
Ostatnie minuty I części gry należały do radzynianian. W 43 minucie ładną przewrotką strzalał Panek, ale uderzenie było na tyle słabe, że nie sprawiło większych kłopotów Kuśmierzowi.
Podobnie jak I połowę radzynianie lepiej rozpoczeli drugą odsłonę meczu. W przeciagu 5 minut aż dwukrtonie próbowali zaskoczyć stojacego w II połowie w bramce Wisły Michała Bickiego. Jednak za pierwszym razem strzał jednego z napastników Orląt poszybował nad poprzeczką, a drugim razem lepszy od Bojarczuka okazał się Bicki. W 53 minucie gry, po jednej z kontr Wiślacy objęli prowadzenie. Strzelcem bramki okazał się dobrze znany w Radzyniu Łukasz Giza. Otrzymał on bardzo dobre prostopadłe podanie ze środka pola popędził na bramkę i strzałem na pustą bramka pokonał Norberta Osiala.
W 60 minucie gry kolejny raz dobre umiejętnosci bramkarskie pokazał Michał Bicki. Po błędzie puławskiej obrony wślizgiem musiał wybijać piłkę z pod nóg szarużującego gracza Orląt. 8 minut później wiślacy zdobyli drugą bramkę. Tym razem jej autorem był Wojciech Kępka, który rozegrał pięknie piłkę z Łukaszem Gizą.
W 72 minucie spotkania trzeci raz musiał interewniować Michał Bicki. I tym razem młody bramkarz z Puław okazał się lepszy od jednego z napastników z Radzynia. W 81 minucie grający do końca radzynianie podjęli kolejną próbę strzału, ale uderzenie Damiana Szewca było niecelne.
Wiślacy w ostatnich minutach czekali tylko na kontry. Okazja do takiej nadarzyła się w 85 minucie gry kiedy to ładną piłkę otrzymał klubowy junior Piotr Krześniak, który pięknym tchnicznym strzałem pokonał Osiala.
Chwilę później arbiter główny zakonczył to spotkanie a wiślacy mogli się cieszyć z wygranej. Była ona o tyle cenniejsza, że część zawodników Wisły to juniorzy, którzy dopiero co zaczynają przygodę z seniorską kadrą, co warte pokdreślić nasi młodzi gracze nie odstwali poziomem gry od bądz co badż III ligowców z Radzynia.

Orlęta Radzyń Podlaski: Wisła Puławy 0:3 (0:0)