Portal ma 28,634,080 unikalnych wizyt

09/08/2014 14:58
Wisła rozgromiona w Stargardzie
Wisła Puławy przegrała w Stargardzie Szczecińskim z Błękitnymi 4:0 i poniosła tym samym pierwszą w sezonie porażkę. Przeciwko Wiśle podyktowano dwa rzuty karne, a z czerwoną kartką z boiska wyleciał Chris Edwards.

Początek meczu był bardzo wyrównany i wiele wskazywało na to, że kibice przybyli na stadion na Pomorzu oglądać będą wiele bramek. Nikt nie przypuszczał jednak, że strzelać je będzie tylko zespół gospodarzy.
W siódmej minucie dobrą centrą popisał się Ariel Wawszczyk, a Michał Leszczyński był bez szans po dobrym uderzeniu Oskara Fijałkowskiego.
Wisła próbowała się odgryźć, bramkę zdobył nawet Jarosław Niezgoda, choć spalonego dopatrzył się asystent Pana Szymona Lizaka. Przed znakomitą szansą stanął również Rafał Lisiecki, jednak jego zmierzające do pustej bramki uderzenie zostało wyblokowane.
Niewykorzystane sytuacje się mszczą - ta maksyma miała zastosowanie w tym spotkaniu z negatywnym dla puławian skutkiem. W 20. minucie w dramatycznej sytuacji postawił podopiecznych trenera Jałochy Maciej Liśkiewicz, który zdobył drugą bramkę dla swojego zespołu.
Wisła próbowała się odgryźć, ale nie wychodziło jej tego dnia prawie nic. Do przerwy wynik brzmiał 2:0, a po przerwie wcale nie było lepiej. Już kilka minut po wznowieniu gry Szymon Lizak podyktował rzut karny, jednak w tej sytuacji Leszczyński okazał się lepszy od Michała Magnuskiego. Niestety bramkarz wypożyczony ze Stomilu był bezradny wobec kolejnego strzału z jedenastego metra w wykonaniu Roberta Gajdy. W międzyczasie z czerwoną kartką wyrzucony został Chris Edwards i każdy zdawał sobie sprawę, że uzyskanie choćby punktu jest w tej sytuacji niemożliwe.
Grających bez wiary wiślaków dobił na 8 minut przed końcem Łukasz Kosakiewicz, a zawodnicy Jałochy przybici po końcowym gwizdku poszli podziękować kibicom, których w odległym Stargardzie Szczecińskim zameldowało się kilkunastu. Czas na wyciągnięcie wniosków, zwykł mawiać po takich porażkach były trener Wisły, Jacek Magnuszewski. Co zrobi trener Jałocha? To pokaże czas.
Błękitni Stargard Szczeciński r11; Wisła Puławy 4:0 (2:0)
Fijałkowski 7, Liśkiewicz 20, Gajda 63 (k), Kosakiewicz 82
Błękitni: Ufnal r11; Flis, Pustelnik, Wojtasiak, Wawszczyk, Fadecki (73 Zdunek), Fijałkowski (84 Murawski), Więcek (80 Kosakiewicz), Filipowicz, Magnuski (60r42; Gajda).
Wisła: Leszczyński r11; Edwards, Pielach, Jędrzejczyk, Barański (64r42; Gorskie), Lisiecki (79r42; Pożak), Wiącek, Machalski (68r42; Filipov), Sedlewski, Nowak, Niezgoda.
Żółte kartki: Fijałkowski, r11; Sedlewski, Jędrzejczyk
Czerwona kartka: Chris Edwards 57r42; (Wisła)
Sędziował: Szymon Lizak (Poznań)