Portal ma 28,694,111 unikalnych wizyt

16/08/2014 17:51
Zła pasa trwa nadal - Wisła gorsza od Limanovii
Nie udało się wygrać pierwszego spotkania pod wodzą Marcina Jałochy piłkarzom puławskiej Wisły. Po stojącym na słabym poziomie spotkaniu puławianie przegrali z ekipą Limanovii Limanowa 1:0. Co gorsza na skutek wyników innych spotkań ekipa Marcina Jałochy została po tej kolejce czerwoną latarnią II ligi.

Przed dzisiejszym spotkaniem szkoleniowiec Wisły dokonał dwóch zmian w wyjściowej jedenastce zespołu. Za pauzującego za czerwoną kartkę Christophera Edwardsa zobaczyliśmy na prawej stronie obrony Mateusza Pielacha a za nie do końca zdrowego Jarosława Niezgodę w ataku pierwszy raz w tym sezonie w parze z Konradem Nowakiem zobaczyliśmy Szymona Martusia.
Pierwsze minuty tego spotkania to bardzo wyrównana gra z obu stron. Widać było wyraźnie, że trener Robert Kasperczyk bardzo dobrze rozpracował taktycznie grę Wisły a jego ekipa w Puławach miała grać defensywnie i czekać na sytuacje do kontry. Z tego powodu na placu gry nie działo się zbyt wiele, bowiem puławianie mimo że posiadali piłkę nie potrafili przedrzeć się przez dobrze zastawione zasieki obronne rywali.
Co gorsza w 25 minucie przyjezdni po błędzie puławskiej ekipy objęli prowadzenie. Piłkę przy wyprowadzaniu stracił Rafał Wiącek a Rafał Waksmudzki pomknął prawą przedryblował Karola Barańskiego i strzałem od słupka pokonał stojącego w bramce Wisły Michała Leszczyńskiego. Kolejne minuty to niezbyt ciekawa gra z obu stron. Wiślacy chcieli szybko odrobić straty, jednak z ich wszystkimi próbami dobrze radziła sobie obrona gości.
Po zmianie stron pierwsi groźną sytuację pod bramką Leszczyńskiego stworzyli sobie goście. Po koronkowym rozegraniu piłki przez przyjezdnych dobrym strzałem popisał się Józef Piwowarczyk, jednak uderzył niecelnie i skończyło się na strachu dla wiślaków. Trzy minuty później wydawało się, że niewykorzystana szansa gości zemści się na nich. Z 24 metrów huknął Rafał Lisiecki, jednak jego uderzenie zamiast do siatki trafiło w słupek bramki Waldemara Sotnickiego. W 54 minucie podopieczni Roberta Kasperczyka stracili jednego ze swoich graczy. Nieodpowiedzialnie zachował się Piwowarczyk, który mając na koncie żółtą kartkę próbował wymusić faul i rzut wolny. Sędzia Rafał Sawicki z Tarnobrzegu pokazał napastnikowi z Limanowej drugą żółtą kartkę co skutkowało dla niego przedwczesnym opuszczeniem boiska.
W tym momencie wydawało się, że wiślacy mogą odwrócić losy spotkania, bowiem podopieczni Marcina Jałochy już dwie minuty później stanęli przed szansą bramkową. Uderzał Tomasz Sedlewski jednak piłkę ofiarnie zablokował jeden z obrońców gości i skończyło się tylko rzutem rożnym dla puławian. Kilka chwil później uderzał Rafał Lisiecki i tym razem Waldemar Sotnicki wybił piłkę na rzut rożny. W 74 minucie centymetrów zabrakło Szymonowi Martusiowi, który nie sięgnął piłki po zagraniu z prawej strony Mateusza Pielacha a w 80 minucie kolejny raz uderzał z dystansu Sedlewski i kolejny raz ofiarnie grała obrona ekipy z Limanowej.
Mimo gry do końcowego gwizdka sędziego Sawickiego wiślakom nie udało się strzelić choćby jednego gola, który dałby tutaj remis. Przed wiślakami terminarz nie pozostawił łatwych rywali. W sobotę ekipa Wisły jedzie do Częstochowy, aby pod Jasną Górą zmierzyć się z Rakowem a kilka dni później do Puław przyjeżdża Rozwój Katowice. Liczymy, że wiślakom w tych kolejnych spotkaniach przerwać fatalną passę bez bramki i bez wygranej w rozgrywkach ligowych.

Wisła Puławy : Limanovia Limanowa 0:1 ( 0:1)