Portal ma 28,675,622 unikalnych wizyt

20/09/2014 15:54
Wisła słabsza od Stali
Kolejnej porażki doznali dziś piłkarze puławskiej Wisły. Tym razem ekipa Bogdana Bławackiego uległa Stali Stalowa Wola 2:0. Niestety mimo stworzonych kilku sytuacji bramkowych wiślakom kolejny raz nie udało się skierować piłki do siatki rywali i ich sytuacja przed spotkaniem w Wałbrzychu staje się dramatyczna.

Trener Bławacki zaskoczył kibiców ustawianiem swojej drużyny. W obronie zobaczyliśmy Mateusza Pielacha i Michała Budzyńskiego a na nowej pozycji defensywnego pomocnika wystąpił nominalny środkowy obrońca Jason Gorskie. W wyjściowej jedenastce zobaczyliśmy wracającego po kontuzji Tsvetana Flipova a w ataku pauzującego za kartki Konrada Nowaka zastąpił Szymon Martuś.
Pierwsze minuty to bardzo wyrównana walka i wiele nerwów na placu gry. Jednak w 10 minucie pierwszy raz groźnie zrobiło się pod bramką Stali, na uderzenie zdecydował się Tomasz Sedlewski, ale jego strzał przeleciał metr od bramki w której stał Tomasz Wietecha.
Chwilę później z rzutu wolnego uderzył Maciej Machalski jednak zrobił to zbyt lekko i nie sprawił Wietesze żadnych problemów. 9 minut później groźnie zrobiło się pod bramką Wisły, po dobrze rozegranym rzucie wolnym na bramkę Michała Leszczyńskiego uderzał Łukasz Sekulski, jednak bramkarz Dumy Powiśla odbił piłkę i skończyło się na strachu dla gospodarzy.
W 32 minucie po wrzutce Radosława Mikołajczaka głową uderzał Patryk Tur, jednak piłka po jego strzale poszybowała obok bramki Wisły. Niestety dwie minuty później futbolówka ku rozpaczy kibiców Dumy Powiśla wpadła do siatki. Najpierw głową na bramkę Leszczyńskiego uderzał Sekulski, ten strzał zdołał obronić bramkarz Wisły, jednak odbił piłkę wprost pod nogi Mikołajczaka, który strzałem w długi róg pokonał golkipera z Puław.
Końcówka pierwszej części gry to szanse bramkowe puławian. W 37 minucie obok bramki uderzał Maciej Machalski a w 43 minucie nieźle strzelał Tsvetan Flipov, jednak Tomasz Wietecha wybił piłkę na rzut rożny.
Kilka minut po zmianie stron puławianie powinni wyrównać stan meczu. Po wrzutce Karola Barańskiego piłkę na wślizgu nieczysto trafił Szymon Martuś a ta ku rozpaczy fanów Wisły poturlała się jak zaczarowana obok prawego słupka bramki w której stał Tomasz Wietecha. W 52 minucie było już praktycznie po meczu. Po niepewnej interwencji Michała Leszczyńskiego, który wypuścił piłkę z rąk i dograniu jednego z graczy Stali piłkę do pustej bramki skierował Łukasz Sekulski.
W 60 minucie po centrze Macieja Machalskiego głową uderzał Mateusz Pielach, jednak kolejny raz lepszy okazał się bramkarz Stalówki. Czas biegł nieubłaganie, ale to wiślacy coraz częściej gościli pod bramką ekipy ze Stalowej Woli. Najpierw uderzał z dystansu Maciej Machalski a potem Mateusz Pielach, ale piłka jak zaczarowana omijała świątynie Tomasza Wietechy.
W 84 minucie w bardzo dobrej sytuacji fatalnie spudłował Piotr Charzewski, który miał przed sobą tylko bramkarza Stali, ale posłał piłkę nad bramką gości. Kilka sekund później zabójczą kontrę mogli przeprowadzić stalowolanie, ale pojedynek z Tomaszem Płonką w sytuacji sam na sam wygrał Michał Leszczyński.
Mimo ambitnej postawy do końca spotkania, wiślakom nie udało się strzelić honorowej bramki i siódma w tym sezonie porażka stała się faktem. Mamy nadzieję, ze fatalna seria skończy się już w tym tygodniu, bowiem puławianie w sobotę w Wałbrzychu rozegrają spotkanie z Górnikiem, który podobnie jak Wisła do tej pory zawodzi.

Wisła Puławy : Stal Stalowa Wola 0:2 ( 0:1)