Portal ma 28,645,602 unikalnych wizyt

27/09/2014 14:19
Wislackie przelamanie w Walbrzychu
109 dni czekali na pierwsze zwycięstwo w lidze piłkarze puławskiej Wisły. W końcu po wielu nerwowych chwilach podopieczni Bogdana Bławackiego pokonali w Wałbrzychu miejscowego Górnika 3:1, dzięki czemu kosztem rywali awansowali w ligowej tabeli.
Dzisiejsze spotkanie było z gatunków tych o życie. Lepiej presję z tym związaną wytrzymali puławianie, bowiem już w 8 minucie gry za sprawą Konrada Nowaka objęli prowadzenie. To ułatwiło grę, bowiem to przyjezdni mogli skupić się na grze z kontry i groźnie atakować bramkę strzeżoną przez Damiana Jaroszewskiego. Tak też było, bowiem puławianie byli ekipą lepszą i skuteczniejszą, co potwierdzili w 30 minucie po bramce Arkadiusza Maksymiuka, który wykorzystał dogranie z rzutu wolnego. Warto jeszcze wspomnieć między innymi dobrą sytuację Dawida Pożaka, którego strzał obrońcy Górnika wybili z linii bramkowej.
Po zmianie stron to wiślacy dytkowali warunki gry. W 54 minucie na bramkę Jaroszewskiego groźnie strzelał Tsvetan Flipov, jednak piłka o milimetry minęła bramkę gospodarzy.
Chwilę grozy przy Ratuszowej kibice Dumy Powiśla przeżyli dopiero w 68 minucie gry, kiedy to po uderzeniu Adriana Moszyka z rzutu wolnego piłka zatrzepotała w siatce wiślaków. Jednak ani na moment nie załamało to wiślaków, bowiem dziesięć minut później podopieczni Bogdana Bławackiego ustalili wynik spotkania. Dobrą akcję puławian wykończył strzałem do pustej bramki Jarosław Niezgoda i wiadome stało się, że cenne 3 punkty pojadą wesołym autokarem do Puław.
Wiślacy po fatalnej serii w końcu się przełamali. Cieszy to bowiem w dzisiejszym spotkaniu punkty ekipie Wisły były potrzebne jak rybie tlen. Liczymy, że puławianie o kolejną zdobycz powalczą już w sobotę ze Zniczem Pruszków, od którego w poprzednim sezonie rozpoczęła się fatalna seria bez wygranej w lidze.

Górnik Wałbrzych : Wisła Puławy 1:3 ( 0:2)