Portal ma 28,686,589 unikalnych wizyt

02/11/2014 13:00
Wyrwali jeden punkt Puszczy
Z jednym punktem wracają do Puław piłkarze puławskiej Wisły. Po emocjonującym i trzymającym w napięciu do ostatnich sekund spotkaniu podopieczni Bogdana Bławackiego zremisowali 2:2. Co warto podkreślić ekipa Dumy Powiśla pokazała charakter, bowiem wiślacy przegrywali już 2:0.
Dzisiejszy rozgrywany na przebudowywanym stadionie w Niepołomicach mecz, był bardzo ważny dla obu ekip. W przypadku wygranej jednej z drużyn, mogła ona realnie myśleć o wyjściu ze strefy spadkowej. Tak więc działacze Puszczy postanowili wspomóc się dziś kibicami i w tym celu obniżyli bilety wstępu na symboliczną złotówkę. Jednak ani niska cena biletów, ani piękna słoneczna pogoda nie przyciągnęły zbyt wielu fanów i dzisiejszy mecz oglądało niespełna 400 widzów.
Trener Wisły Bogdan Bławacki kolejny raz zaskoczył fanów Dumy Powiśla. Do meczowej 18 powrócili bramkarz Nazar Penkowec a także Dawid Pożak a w autokarze do Niepołomic zabrakło miejsca miedzy innymi dla Raphaela, Jasona Gorskiego, Karola Barańskiego i Piotra Charzewskiego, którzy udali się do Krzemienia aby tam pomóc młodszym kolegom w spotkaniu rezerw. Szkoleniowiec Wisły poprzestawiał także wyjściowe ustawienie. Na prawej obronie wystąpił wracający po kartkowej pauzie Christopher Edwards, na lewą powędrował Ukrainiec Volodymir Fedoriv a do środka pola trafił Arkadiusz Maksymiuk. Na ławce usiedli Tsvetan Filipov i Szymon Martuś.
Pierwsze minuty rozgrywanego w samo południe spotkania to typowe piłkarskie szachy. Żadna z ekip nie chciała stracić bramki i wiele było twardej męskiej walki w środku pola. Sędzia Jacek Lis z Katowic bardzo często używał gwizdka i karał zawodników upomnieniami co w konsekwencji przekładało się na płynność w grze. Pierwsi zaatakowali goście głową na bramkę Andrzeja Sobieszczyka uderzał Rafał Wiącek, jednak piłka minęła bramkę gospodarzy. Ekipa z Niepołomic wyczekiwała momentu do ataku i właściwie pierwsza sytuacja pod bramką Wisły zakończyła się golem dla podopiecznych Łukasza Gorszkowa.
Z rzutu wolnego dośrodkował jeden z graczy Puszczy, piłkę wypiąstkował przed siebie Michał Leszczyński a ta trafiła do ustawionego na 20 metrze od bramki Wisły Marcela Kotwicy, który uderzył bez zastanowienia. Po drodze piłka otarła się jeszcze o nogę Mateusza Pielacha i wpadła do siatki obok bezradnego bramkarza z Puław.
Chwilę później mogło być 1;1 jednak kolejny raz uderzenie Rafała Wiącka poszybowało obok bramki gospodarzy. W 37 minucie puławianie stanęli przed kapitalną szansą na wyrównanie stanu meczu. Po indywidualnej szarży w polu karnym przez Marcela Kotwicę zahaczony został Tomasz Sedlewski a Pan Jacek Lis z Katowic bez wahania wskazał na rzut karny. Piłkę na 11 metrze ustawił kapitana Wisły Konrad Nowak i niestety podobnie jak w meczu z Zagłębiem Sosnowiec strzelił mocno w prawy róg i Sobieszczyk zdołał sparować to uderzenie.
W końcówce pierwszej części solową akcję zakończona strzałem przeprowadził Piotr Madejski, który przegrał rywalizację z Michałem Leszczyńskim a w 42 minucie gry aktywny próbował pokonać bramkarza Puszczy strzałem z dystansu jednak Sobieszczyk obronił niezłe uderzenie wiślaka.
W przerwie szkoleniowiec Wisły przeprowadził aż dwie zmiany. Na plac gry weszli Tsvetan Flipov i Szymon Martuś i przyznać trzeba, ze rozruszali oni grę Wisły. Druga cześć spotkania rozpoczęła się do niecelnego strzału Macieja Machalskiego z dystansu i sporej przewagi Wisły. Jednak wiślacy nie potrafili skierować piłki do siatki gospodarzy, co gorsza sami w 64 minucie po akcji Madejskiego prawą strona i przytomnym uderzeniu Michała Mikołajczyka stracili drugą bramkę. Wydawało się, że ekipa Bogdana Bławackiego do Puław wróci z niczym. Jednak Duma Powiśla od tego momentu jeszcze mocniej zaczęła naciskać gospodarzy, którzy coraz bardziej mylili się. W 70 minucie gry po ogromnym zamieszaniu w polu karnym Puszczy i Szymon Martuś okazał się najsprytniejszym i z kilku metrów pokonał Andrzeja Sobieszczyka, czym dał nadzieję na korzystny wynik grupce najwierniejszych fanów Wisły, którzy zjawili się na stadionie przy ulicy Janusza Kusocińskiego 2.
Minuty płynęły, a Wisła mimo przewagi przegrywała. W 82 minucie na bramkę gospodarzy uderzał Christopher Edwards, jednak kolejny raz bez zarzutu w bramce spisał się golkiper Puszczy. W 87 minucie gry po uderzeniu Tsvetana Flipova z rzutu wolnego piłka otarła się o słupek bramki gospodarzy. Mimo tego puławianie nadal nie tracili nadziei na korzystny remis. W doliczonym czasie gry, akcję prawą strona przeprowadził Christopher Edwards, który dograł piłkę w pole karne, do Tsvetana Flipova. W ogromnym zamieszaniu i po strzale Bułgara trafiła do ona Adriana Napierałę i wpadła do siatki. Kilka sekund później sędzia Jacek Lis zakończył to spotkanie.
Co zrozumiałe po spotkaniu obie ekipy nie były zadowolone z remisu,który obu drużynom dał tylko po jednym punkcie. Puławianie żałowali niewykorzystanego rzutu karnego, a niepołomiczanie chwili nie uwagi. Obiektywnie patrząc jednak remis jest chyba wynikiem sprawiedliwym. Teraz przed ekipą Bogdana Bławackiego arcytrudny mecz ze Stalą Mielec, który odbędzie się już 8 listopada o 16:00 w Puławach.

Puszcza Niepołomice : Wisła Puławy 2:2 (1:0)
Kotwica 25, Mikołajczyk 65 - Martuś 69, Napierała 90 (s)

PuszczaSobieszczyk, Furtak, Napierała, Biernat, Lepiarz, Kotwica ( 79 Cichy ) , Stróźik, Mikołajczyk, Madejski, Zaremba, Ł.Nowak (53 Gawęcki)

WisłaLeszczyński, Edwards, Pielach, Jędrzejczyk, Fedoriv, Sedlewski ( 60 Lisiecki) , Wiącek, Maksymiuk ( 46 Filipov) Szczotka, Machalski ( 66 Niezgoda), K.Nowak ( 46 Martuś)

Żółte kartki Furtak, Ł.Nowak, Strózik, Mikołajczyk ( Puszcza), K. Nowak, Wiącek, Maksymiuk ( Wisła)