Portal ma 28,700,691 unikalnych wizyt

17/02/2024 13:30
Ostatni sparing na piątkę
Okazałą wygraną Wisły Grupa Azoty zakończył się ostatni w okresie przygotowawczym sparing Wisły Grupa Azoty z Orlętami Radzyń Podlaski.. Podopieczni trenera Mikołaja Raczyńskiego pokonali rywali 5:2 a dwie bramki strzelił kapitan zespołu Krystian Puton.
Puławianie wygrali także serię rzutów karnych, które rozegrano po końcowym gwizdku. W tym przypadku ekipa Dumy Powiśla wygrała 4:2.

Puławianie do ostatniego spotkania kontrolnego przystąpili w możliwie najmocniejszym składzie osobowym. W wyjściowym składzie zabrakło jedynie Przemysława Skałeckiego, który w Olsztynie nie będzie mógł zagrać z powodu nadmiaru żółtych kartek. Co cieszy w kadrze meczowej pojawił się wracający po urazie Mateusz Klichowicz.
Już pierwsze minuty rozgrywanego przy mżawce spotkania to przewaga Wisły Grupa Azoty. Puławianie grali mądrzej i skuteczniej, ale w radzyńskiej bramce dobrze spisywał się Igor Bartnik, który odbił między innymi uderzenie z dystansu Karola Noiszewskiego.
Były zawodnik Motoru Lublin błąd popełnił dopiero w 24 minucie, kiedy w swoim polu karnym powalił Piotra Giela i prowadzący to spotkanie Paweł Komorek zmuszony był podyktować rzut karny. Pewnym wykonawcą jedenastki okazał się Krystian Puton, który pewnym strzałem pokonał Bartnika.
W 32 minucie spotkania puławianie prowadzili już 2:0. Tym razem dobre podanie od Noiszewskiego otrzymał Robert Janicki i strzałem z bliska pokonał bramkarza Orląt. Do przerwy wynik spotkania nie uległ już zmianie.
W drugich 45 minutach puławianie dali tlen rywalom. W 54 minucie po fatalnym zachowaniu Radosława Sewerysia Tomasz Mamis trafił na 2:1.
W 65 minucie istne wejście smoka zaliczył Mateusz Klichowicz. Popularny Klichu zaraz po wejściu na plac gry wykorzystał bowiem rzut karny, po faulu Szymona Rutkowskiego na jednym z puławian i przy Hauke-Bosaka mieliśmy 3:1.
W 72 minucie puławianie prowadzili już trzema bramkami. Tym razem dobrym uderzeniem z rzutu wolnego popisał się Krystian Puton a piłka kompletnie zaskoczyła Rutkowskiego. Ambitnie grający rywale nie dali jednak za wygraną i cztery minuty później zdobyli bramkę na 4:2. Tym razem błąd w swoim polu karnym popełnił Jan Flak, który niepotrzebnie wślizgiem zatrzymał rywala i sędzia zmuszony był podyktować rzut karny. Intencje Mamisa wyczuł Oskar Mielcarz, jednak dobitka Jakuba Szuty trafiła do siatki.
W końcówce puławianie ustalili wynik spotkania na 5:2. Tym razem błąd popełnił bramkarz Orląt, który nie trafił w piłkę a futbolówkę do pustej bramki skierował Kacper Szymanek.
Ostatecznie wiślacy pokonali gości 5:2 i udanie zakończyli zimowy okres przygotowawczy. Już w niedzielę w Olsztynie w ramach 22 kolejki 2 ligi zmierzymy się z miejscowym Stomilem.

Wisła Grupa Azoty Puławy : Orlęta Radzyń Podlaski 5:2 (2:0)
Puton 25 (k), 72, Janicki 32, Klichowicz 65 (k), Szymanek 88 - Mamis 54, Szuta 76

Wisła Grupa Azoty Puławy Mielcarz ( 77 Łakota) - Flak ( 88. Ciszewski), Seweryś ( 65. Skałecki ), Wiech ( 88. Gałązka), Noiszewski ( 88 Łuczuk), Kargulewicz ( 87. Szymanek), Puton ( 77. Kumoch), Nojszewski ( 65. Klichowicz), Janicki ( 65. Kołtański), Giel ( Bortniczuk)