Portal ma 28,691,924 unikalnych wizyt

22/04/2009 16:59
Urwali punkty Wiśle
Nie do końca miło wspominać będą wyjazd do Bełżyc piłkarze puławskiej Wisły. Nie dość, że zawodnicy Dumy Powiśla stracili punkty z miejscową Unią remisując 2: 2 to stracili także bramkarza Tomasza Dąbałe, który podczas interwencji uderzył głową w słupek i został odwieziony karetką do szpitala.

Zapis relacji live w Studio Wisła

Spotkanie zdecydowanie lepiej rozpoczęli gospodarze, którzy już w 4 minucie po błędzie puławskiej obrony zdobyli bramkę. Szczęśliwym strzelcem okazał się Rafał Samolej, który ładnym strzałem pokonał Dąbałę.
Puławianie rozpoczęli bardzo nerwowo i nie do 10 minuty nie potrafili przeprowadzić żadnej składnej akcji. Sytuacja zmieniła się w 17 minucie, kiedy to ładnie zaatakował Wojciech Kępka, którego akcję przerwali obrońcy Unii. Całą korzyścią z tej sytuacji był rzut rożny dla Wisły, który po chwili na gola zamienił Damian Pietroń, który ładnym uderzeniem głową pokonał Kurzępę. Wydawało się, że kolejne gole dla puławian to tylko kwestia czasu, ale jak pokazał przebieg meczu podopiecznym Jacka Magnuszewskiego nie było wcale tak łatwo. Wiślacy atakowali ale bez powodzenia. Swoje sytuacje mieli między innymi Michał Stecyszyn, który uderzał z wolnego i Wojtek Kępka, któremu piłkę w ostatniej chwili wybili piłkarze z Bełżyc.
Do przerwy gospodarze zaatakowali jeszcze raz za sprawą Piotra Gałkowskiego, ale tym razem młodego napastnika Unii uprzedził Dąbała i I połowa meczu skończyła się nierozstrzygniętym rezultatem.
Drugą odsłonę, gry lepiej zaczęli przyjezdni, którzy ruszyli do ataków. Jednak ataki zazwyczaj kończyły się tylko rzutami rożnymi, albo na bramkarzu gospodarzy Karolu Kurzępie.
Sytuacja zmieniła się w 59 minucie spotkanie, kiedy pięknym uderzeniem zza pola karnego w okienko bramki gospodarzy popisał się Michał Stecyszyn.. Wtedy wydawało się, że spokojnie grający wiślacy spokojnie dowiozą wygraną do końcowego gwizdka sędziego Wąsika. Jednak wszystkie plany wzięły w łeb w 71 minucie, kiedy to po dobrej akcji Unii skutecznym strzałem popisał się pozyskany ze Stali Poniatowa Karol Strug.
5 minut później kolejny raz Wisłę uratował Dąbała, który odważnym wyjściem uprzedził atakującego Gałkowskiego. Puławianie zaatakowali dopiero na 4 minuty przed końcem, kiedy to ładnie do Gizy podawał Kępka. Najlepszy strzelec Wisły strzelił jednak zbyt lekko i Kurzępa nie miał problemu ze złapaniem piłki.
Przełomowym momentem meczu mogła być sytuacja z 1 minuty doliczonego czasu gry, kiedy to piękną paradą od porażki Wisłę uratował Dąbała. Jednak bramkarz Dumy Powiśla podczas swojej interwencji wybijać piłkę na poprzeczkę uderzył głową w słupek bramki. Gospodarze widząc, co się dzieje szybko wybili piłkę na aut, aby można było udzielić pomocy medycznej naszemu bramkarzowi.
Jak się za chwilę okazało potrzebna była szybka zmiana w bramce Wisły i odwiezienie Dąbały do szpitala na dodatkowe badania. Początkowa diagnoza to rozcięcie łuku brwiowego. Prawdopodobnie Tomkowi zostanie zrobiona także kontrolna tomografia głowy, aby upewnić się czy wszystko jest w porządku.
W bramce Wisły musiał pojawić się Łukasz Kuśmierz a chwilę później sędzia Wąsik zakończył to dramatyczne spotkanie.
Po końcowym gwizdku swojego rozczarowania nie ukrywali prezesi Wisły, którzy mimo wszystko liczyli na wygraną. Jednak w przekroju całego meczu Unia zaprezentowała się na tle Wisły bardzo i zasłużenie zdobyła dziś jeden punkt. A wiślacy, jeśli chcą wygrać w sobotę w Lubartowie muszą poprawić zdecydowanie grę w obronie, która po przyjściu do zespołu Damiana Pietronia miała być monolitem a do tego niestety jej daleko.

Unia Bełżyce: Wisła Puławy 2:2 ( 1:1)