Portal ma 28,695,298 unikalnych wizyt

28/10/2009 14:56
Twierdza Kraśnik zdobyta - Kępka i Nowak pogrązyli Stal
Duet byłch zawodników Stali Kraśnik zapewnił dziś cenną wyjazdową wygraną puławskiej Wiśle w 13 kolejce III ligi. Dzięki tej wygranej podopieczni Jacka Fiedenia przełamali klątwę Kraśnika, gdzie Wisła nie wygrała od przeszło 10 lat.

Zapis relacji live w Studio Wisła
Fotoreportaż z meczu (fot. Marian)

Od pierwszego gwiazdka sędziego Andrzeja Kucharskiego z Zamościa do zdecydowanych ataków ruszyli wiślacy, którzy chcieli pokazać swoim kibicom, którzy do Kraśnika mimo mało korzystnego terminu dotarli w kilkanaście osób, że sobotnia porażka z Podlasiem to tylko wypadek przy pracy.

Już w 3 minucie z dobrej strony próbował pokazać się Łukasz Giza, który jednak znalazł się na minimalnym spalonym i skończyło się tylko na strachy dla Stali. W 12 minucie pierwszy raz bardzo groźnie zaatakowali gospodarze, a konkretnie Daniel Beszczyński, który popisał się pięknym uderzeniem główką, które jednak poszybowało nad bramką Pawła Sochy. Na kolejne emocje bardzo skromna kraśnicka publiczność musiała czekać aż do 24 minuty, kiedy to kolejny raz z dobrej strony pokazał się przymierzany do Wisły Kamil Beszczyński, który wygrał pojedynek sam na sam z Danielem Krakiewiczem. Wiślacy swego dopięli dopiero w 35 minucie gry, kiedy to były stal owiec Wojciech Kępka , który wykorzystał dogranie z prawej strony innego eks- kraśniczanina Konrada Nowaka. Uderzenie popularnego Heńka było tak idealne, że wylądowało w okienku bramki Beszczyńskiego. Trudno opisać radość jaka zapanowała na ławce rezerwowych puławskiej drużyny. 4 minuty później Duma Powiśla powinna prowadzić w Kraśniku już 2:0, ale niestety kolejny raz dobrze w kraśnickiej świątyni zachował się Kamil Beszczyński odbijając uderzenie Kępki z 5 metrów. Minutę później swojej szansy poszukiwał także najlepszy strzelec III ligi Łukasz Giza, ale i tym razem dobrą interwencją popisał się bramkarz gospodarzy. Pierwszą połowę gracze Stali zakończyli niezłą akcją Łukasza Gromby, jednak tym razem czujnością wykazał się Paweł Socha.

W przerwie szkoleniowiec Stali postanowił przeprowadzić jedną zmianę. Za mało produktywnego Dudka wszedł Nazr Litun, który od początku drugiej części gry zdecydowani ożywił grę gospodarzy i co chwila stwarzał zagrożenie pod puławską bramką. Już 4 minuty po rozpoczęciu drugiej odsłony mocniej serca zadrżały kibicom Wisły ,bowiem znakomitą sytuację do wyrównania miała Stal a konkretnie Siergiey Sawczuk, który jednak z 5 metrów przestrzelił nad bramką Sochy.

Kolejny raz obrońcy Wisły dali możliwość interwencji Pawłowi Sosze w 56 minucie spotkania, kiedy ładnie z przed pola karnego uderzył Daniel Szewc. Bramkarz Wisły zbił piłkę na bok a dobitka Łukasza Gromby poszybowała wysoko w trybuny kameralnego i pustawego dziś stadionu w Kraśniku.
Wiślacy, w drugiej części gry grali głównie z kontry. Szczególnie aktywni byli Kępka i Nowak, którzy kilka razy próbowali zagrozić bramce Stali, jednak bez zarzutu spisywał się w niej Kamil Beszczyński.
Młody wychowanek Tłoków Gorzyce skapitulował dopiero w 80 minucie, po ładnej akcji Konrada Nowaka, który po przedrylowaniu całej połowy zamarkował podanie i z 10 metrów strzelił nie do obrony. Piłka po uderzeniu Kondiego wpadła pod porzeczkę bramki Stali.

Po bramce Nowaka wiadomo, było, ze już tylko katastrofa może pozbawić podopiecznych Jacka Fiedenia 3 punktów i odczarowania stadionu Stali. I mimo ambitnych prób podopiecznych Sławomira Adamusa do końca meczu nie padła już żadna bramka i to wiślacy mogli cieszyć się z kolejnej zasłużonej wygranej.

Po meczu gospodarze, wielkie pretensje mieli do arbitra głównego Pana Andrzeja Kucharskiego, który ich zdaniem nie był obiektywny i przeszkodził im dziś w strzeleniu choćby bramki honorowej.
W zupełnie odmiennych nastrojach byli wiślacy, których z trybun obserwował dziś prezes Andrzej Śliwa, którzy w znakomitych nastrojach opuścili obiekt przy Żwirki i Wigury z poczuciem dobrze wykonanego zadania.

Teraz przed naszymi zawodnikami ostatni mecz w Zwoleniu. Już 7 listopada zmierzymy się w ostatnim meczu jesieni u siebie ze Stalą Mielec. Miejmy nadzieję, że i tym razem Wisła okaże się lepsza od drużyny Stali.

Stal Kraśnik: Wisła Puławy 0:2 ( 0:1)
Kępka 35
Nowak 80
Stal Kraśnik Beszczyński Kamil, Beszczyński Daniel, Savczuk, Ławryszyn, Reba, Pacek, Iwanowski, Szewc, Dudek ( 46 Litun), Drozd ( 83 Dydo), Gromba
WisłaSocha, Dryk, Pietroń,Procyk, Gawrysiak, Matyjaszek ( 63 Rzędzicki) , Chmielnicki ( 88 Mokiejewski), Krakiewicz ( 85 Chwiszczuk), Nowak, Kępka ( 90+2 Leszczyński), Giza
#2 | jarek dnia 28/10/2009 15:48 napisał:
Z Wisłą jak na huśtawce... Całe szczęście , że dziś jestemy na górze i miejmy nadzieję, że już tak zostanie!
#3 | psina dnia 28/10/2009 16:24 napisał:
brawo wisełka tak dalejSmile
#4 | fks fan dnia 28/10/2009 16:26 napisał:
niedawno wróciłem z meczu.Wisła grała mądrze,piłką,powinna puknąć tym naszym dziadom jeszcze ze dwa bo się należało.Załatwił nas Nowak i Kępka,byli zawodnicy Stali,he.Pietroń{kraśniczanin}też zagrał dobry mecz...my w tym sezonie niewygraliśmy meczu u siebie,i się niezanosi.została nam Biała podlaska na której temat Wy coś wiecie....ZARZĄD DO DYMISJI!!!!!!
#5 | KSW 1980 dnia 28/10/2009 16:41 napisał:
Fakt, gdyby była lepsza skuteczność, to po I połowie powinno być z 3 : 0 dla nas, II połowa - początek dla Wisły, dwie dobre sytuacje, potem gra się wyrównała i Stal trochę przycisnęła, ...Bogu dzięki nasi obrońcy trafiali w piłkę, mieli parę wpadek, ale bez konsekwencji, jedna parada Sochy rewelacja ( strzał z 20 metrów ), potem Nowak show i było po meczu. Brawo Wisełka
#6 | Darek dnia 28/10/2009 19:38 napisał:
Podstawowe pytanie? Gdzie są CI co krytykowali Wisłę za gre w ostatnim meczu? ujawnijcie się teraz. nie można być jak ta kurw.. która idzie tam gdzie dają więcej pieniędzy. Ale ta ludzkość jest fałszywa. Z mojej strony gratulacje chłopaki za mecz, dzięki za 3 punkty
#7 | kaydee dnia 28/10/2009 20:00 napisał:
Darek : ja nie pisałem tu na stronie nic po poprzednim meczu. Ale pisałem gdzie indziej. Mam nadzieję, że nie jesteś nikim kto jest umocowany w klubie,bo Twoje posty widać tylko po zwycięstwach. A wtedy masz wielkie żale do tych co napisali swoje po porażce. Nie bronię tych, którzy piszą żeby tylko coś napisać, ale w tym momencie obrażasz tych, którzy starają się krytykować konstruktywnie.
Jeśli Ty z uśmiechem na ustach patrzyłeś jak przy każdym rzucie rożnym Magier z 3 innymi zawodnikami stał na 16 metrze bez krycia to na pewno jeden z nas dwóch jest piłkarskim ignorantem. Po to są kibice, którzy żywią zawodników kupując bilety, żeby mogli wypowiedzieć swoje zdanie. Pochwalić chłopaków gdy zagrają dobry mecz i zganić gdy zawalą sprawę.
Ja wiem ,że z Podlasiem chłopcy walczyli i się starali, ale przyznasz mi chyba rację,że mecz został przegrany na własne życzenie. Winę rozdzieliłbym po połowie na zawodników i trenera. Słownictwo rynsztokowe możesz sobie darować, bo sam też nie podpisujesz się pod opinią swoim nazwiskiem.
#8 | KSW 1980 dnia 28/10/2009 20:29 napisał:
Darek , którego znam osobiście nie jest nikim umocowanym w klubie, to kibic z krwi i kości, ma tylko jedną wadę, zaletę ( ?? ), w stosunku do Wisły jest całkowicie bezkrytyczny. Poza tym to super facet, którego osobiście bardzo szanuję. Co do gry Wisły, to gdyby grali we wszystkich meczach jak dziś w Kraśniku, i w takim stylu nawet przegrali, to przecież nikt by się nie czepiał, zresztą, gdy tylko zalogowani mogą komentować, to faktycznie ta krytyka nie jest złośliwa, każdy pisze to co myśli, jak widzi grę naszej Wisły. Ale wracając do tematu, niestety mieli kilka fatalnych meczów, o których lepiej zapomnieć jak najszybciej.
#9 | Darek dnia 28/10/2009 20:35 napisał:
Ejj helloo. A tym ty wogóle piszesz? Ty wogóle nie wiesz oczym ty tu piszesz... Jak by kibice żywili zawodników to by tu była a klasa. pomyśl ile było kibiców na ostatnim meczu?????? moze 100 co bilety zapłacili i co myślisz oni utrzymają zawodników odlicz oczywiscie ochrone, wynajem obiektu itp. Wkurzyłeś mnie, ja nigdy nie krytykowałem zawodników za gre bo wiem ze zawsze sie starają. a takich jak ty kaydee to jest mnogo a prawdziwych to jest naprawde mało. nigdy nie cieszyłem sie z porażki bo ja nie jestem frajerem tylko prawdziwym kibicem. jak chcesz to mozemy sie spotkac to powiem ci kim jestem.
#10 | Cipa997 dnia 28/10/2009 20:39 napisał:
Darek i w tym momencie zgasiłes go ;DCool
#11 | Darek dnia 28/10/2009 20:42 napisał:
Dokładnie ja nie jestem nikim umocowanym w klubie tylko zwykłym szarym kibicem. patrze na to z perspektywy kibica który widział wszystkie mecze Wisły i jakis tam kaydee niech nie pisze bo wiem że za bardzo nie ma pojęcia a po za tym to człowiek żółtego kurczątka, dla wtajemniczonych wszystko jasne.
#12 | Darek dnia 28/10/2009 20:51 napisał:
Z zawodnikami trzeba BYĆ zawsze bo to nie jest sztuka być gdy się puka krasnik na wyjeżdzie ale nawet wtedy gdy przegrywamy bo to tylko sport a piłkarze to nie roboty zaprogramowani tylko na zwycięstwa. A ty Kaydee bądz obiektywny a nie ktytykujesz mnie bez podstaw
#13 | KSW 1980 dnia 28/10/2009 21:04 napisał:
A ja Ci Darku powiem szczerze, mi osobiście gra Wisły często się nie podoba, mało tego denerwuje mnie. Jak przegrali ze Spartakusem, to co, przecież wtedy ich gra to była beznadziejna, jak to mówią "sztycha jednego nie zrobili" Podlasie, prestiżowy mecz ( prawie jak z Chełmianką ) - I połowa masakra, w II trochę lepiej, ogólnie tragedia, Tarnobrzeg - masakra, przegrana bez walki, na własne życzenie, I co ja to oglądam i mam być bezkrytyczny ? W imię czego ?, Jak jestem ****ony to piszę co myślę i wszystko w temacie.
#14 | kaydee dnia 28/10/2009 23:03 napisał:
Darek : czym Cie wkurzylem ? Tym, ze nie zgadzam sie z Twoim pisaniem o tych ,ktorzy kupuja bilety per kur... ? Czy TY sie zastanawiasz zanim wcisniesz "dodaj komentarz" ?
Uważasz , że kibic jest tępym osłem, który idzie w ciemno nawet wtedy gdy nie zgadza się z filozofią trenera ? Ty pójdziesz.. ja też ,ale nie wszyscy muszą tak to odbierać i jest to ich święte prawo.
Nie znasz mnie ,a mnie oceniasz .. wolno Ci ? Czy ja napisałem coś odnośnie Twojej osoby ? Napisałem swoje zdanie i to ,że nie zgadzam się z Twoim sposobem wypowiedzi.
Wytłumacz mi jakim prawem piszesz do mnie per "jakiś tam kaydee" ,a tym bardziej "człowiek żołtego kurczątka" ? Wtajemnicz mnie bardzo proszę,bo chyba się trochę zagalopowałeś w swoich wypowiedziach. Staram się być w swoich wypowiedziach obiektywny, każdy mecz staram się analizować, nie piszę jednozdaniowych postów jak większość. Możesz się nie zgadzać , Twoja wola. Gratuluje podejścia do tematu, takim zachowaniem zachęcasz tych czytających do częstszych wizyt na obiekcie przy Parkowej. Nawet jeśli piszę , że gra Wisły mi się nie podoba to nie znaczy, że na następnym meczu mnie nie będzie i proponuję trochę lodu na głowę, bo jak na razie Ty obrażasz mnie,a nie odwrotnie.
Na temat klubu i drużyny chętnie podyskutuję.
#15 | grzes dnia 29/10/2009 11:07 napisał:
Panowie po co te nerwy , i bluzgi ??? Tym razem Wisła zagrała dobry mecz , chociaż moim zdaniem Stal nie postawiła zbyt wysoko poprzeczki w porównaniu do Spartakusa czy Podlasia , a mimo to pojawiały się głupie straty w środku pola. Z bardzo dobrej strony pokazał się moim zdaniem Konrad - widać , że ma bardzo duży potencjał i jeszcze przyniesie nam sporo radości jeżeli ominą go kontuzje. Świetna obrona Sochy ( i tym razem czyste konto) ale i słowa uznania dla Beszczyńskiego , który obronił parę naszych setek. Dosyć spokojna i pewna gra naszej całej obrony. Może trochę Łukasz dzisiaj na tle Henia i Konrada mniej widoczny, ale ogólnie widać było , że wszyscy chcą dzisiaj walczyć i wygrać. Potwierdza się fakt , że tu może wygrać praktycznie każdy z każdym niezależnie czy gra u siebie czy na wyjeździe a końcowe rozstrzygnięcia sezonu mogą być ciekawe.
#16 | Darek dnia 29/10/2009 11:50 napisał:
Kaydee w mojej wypowiedzi nie chciałem Cię obrazić a jeśli tak się poczułeś to przepraszam, nie było to moim celem. Uwierz mi pragnął bym bardzo ze na mecze Wisły przychodziło jak najwięcej kibiców. Do KSW 1980 zgadzam się z opinią że jestem bezkrytyczny w stosunku do Wisły ale taka postawą chce choć w małym stopniu pomóc chłopaka. Pragnę dla Wisły jak najlepiej, chyba jak każdy z Nas.
#17 | KSW 1980 dnia 29/10/2009 13:01 napisał:
Dokładnie Darek o to chodzi, zbyt długo czekaliśmy na te sukcesy i w lidze i w pucharze, żeby teraz to obrócić w jakieś bezsensowne kłótnie. Do zobaczenia na kolejnych meczach Wisły.
#18 | KSW 1980 dnia 29/10/2009 13:07 napisał:
Na dzień dzisiejszy Wisła wg mnie jest na 6 miejscu w tabeli, mając tyle samo punktów co Izolator, o miejscu decyduje bilans bezpośrednich spotkań, a tu jest 2 : 0 dla nas.
#19 | fks fan dnia 29/10/2009 14:28 napisał:
Witam,po wczorajszej porażce z Wami na własnym obiekcie 0:2,na stronie klubowej rozpętała się prawdziwa burza.A co nato władze klubu? Poprostu usuneły wszystkie wpisy i chcą zlikwidować całkowicie strone!!!!!! Tak wygląda wolność wypowiedzi w Kraśniku. dla zainteresowanych dołączam link. http://www.stal.krasnik.info/index.php?id=834
#20 | jarek dnia 29/10/2009 14:55 napisał:
Unia Nowa Sarzyna 0 - 2 Siarka Tarnobrzeg
Tak to jest, że jak jest porażka , to kibice się wściekają- u nas też jest podobnie, trzeba gdzieś wylać frustrację i nerwy. A wolność słowa - rzecz nabyta. Jak byście pisali hymny pochwalne, nikt by się nie czepiał, a tak to macie za swoje. Kibice, jak widać, wszędzie tacy sami....
#21 | KSW 1980 dnia 29/10/2009 17:21 napisał:
Powiem szczerze sytuacja w Kraśniku i śmieszna i straszna zarazem, no nie wiem reakcja admina strony trochę paniczna, taki syndrom "oblężonej wieży" ale fakt jest taki, że jazda po przegranej z Wisłą na forum była ostra, osobiście nie lubię tzw osobistych wycieczek. zarzucania komuś złodziejstwa itd Wiadomo, że w Kraśniku z budżetem jest ciężko, nie ma za dużo kasy, ale mimo wszystko wyniki Stali, aż tak złe nie były. Co robili działacze, żeby ten dziurawy budżet łatać, nie wiem. Myślę, że pora opamiętania przyjdzie i strona nie zostanie zlikwidowana, byłoby to zupełnie bezsensowne, bo strona była OK.
#22 | Pawulon dnia 31/10/2009 08:34 napisał:
Cześć Drodzy Redaktorzy poprawcie twierdzę Kraśmik na Kraśnik pozdrawiam

Redakcja: Dzięki za wyłapanie literówki
#23 | jarek dnia 31/10/2009 14:05 napisał:
Stal Poniatowa 1 - 2 Tomasovia Tomaszów Lubelski, Izolator Boguchwała 3 - 0 Orlęta Radzyń Podlaski, Podlasie Biała Podlaska 0 - 1 Wisłoka Dębica .
Stal Mielec- Karpaty Krosno 1:1 do przerwy.