Portal ma 28,702,136 unikalnych wizyt

22/04/2011 17:51
Duma Powiśla gromi Chełmiankę
Kolejną wygraną, wiele emocji zobaczyli dzisiaj kibice, którzy mimo wiru przedświątecznych przygotowań zdecydowali się przybyć na obiekt przy ZSO im KEN. Duma Powiśla nie zawiodła swoich fanów i zrewanżowała się Chełmiance za jesienną porażkę, wygrywając z podopiecznymi Waldemara Wiatra 4:1.
Kibice nie musieli długo czekać na pierwszą bramkę dla Wisły. Już w 8 minucie spotkania po dograniu z rzutu rożnego Macieja Wójtowicza piłkę z 5 metrów nogą skierował Konrad Nowak. Kilka minut później puławianie prowadzili już 2:0, tym razem dogranie z kornera Wójtowicza wykorzystał Rafał Kursa co ucieszyło zarówno kibiców na trybunach a także zgromadzonym poza obiektem, którzy ze względu na brak miejsc nie mogli pojawić się na trybunach boiska przy ZSO im KEN.

Goście pierwszy raz zagrozili bramce Kamila Beszczyńskiego w 17 minucie spotkania, kiedy to na uderzenie z przed pola karnego zdecydował się Marcin Kasperek. Strzał gracza Chełmianki był jednak zbyt lekki i nie sprawił żadnych problemów bramkarzowi Wisły. Wraz z upływem czasu, gra zaczęła się bardziej wyrównywać, Wiślacy zadowoleni z prowadzenia czekali na kontry a chełmianie zaczęli atakować. W 30 minucie szarżował Łukasz Postój,którego akcje pewnie zatrzymał Tomasz Bednaruk. Na ostatnią ciekawą akcję musieliśmy czekać do 43 minuty, kiedy to duet Wójtowicz- Giza przeprowadzili bardzo ładną akcję, zatrzymaną odważną interwencją Sebastiana Ciołka.

Drugą część gry lepiej rozpoczęli przyjezdni, czego efektem była bramka w 55 minucie Piotra Wójcika, który wykorzystał dobre podanie od szarżującego w polu karnym Krzysztofa Fajmana i przy biernej postawie puławskiej obrony skierował piłkę do siatki. Chełmianie z kontaktowego gola cieszyli się zaledwie 2 minuty, bowiem chwilę po wznowieniu gry na indywidualną akcję zdecydował się Łukasz Giza i pewnym strzałem pokonał Sebastiana Ciołka. Po tej bramce gra siadła. Puławianie bardzo mądrze bronili korzystnego wyniku, natomiast podopieczni Waledmara Wiatra nie mieli pomysłu na rozmontowanie obrony Wisły. W 77 minucie rezerwowy Michał Chwiszczuk po solowej akcji postawił kropkę nad I strzelając 4 bramkę dla Dumy Powiśla.

Po meczu radości kibiców i zawodników nie było końca. Wszak z Chełmianką Wisła nie wygrała od bardzo dawna co na pewno głęboko siedziało w świadomości zawodników Dumy Powiśla. Na koniec słowa podziękowań trzeba skierować do kibiców, którzy szczelnie wypełnili okolice Kaniowczyków i przez pełne 90 minut dopingowali Wisłę.

Wisła Puławy: Chełmianka Chełm 4:1 ( 2:0)

Nowak 9, Kursa 15, Giza 57, Chwiszczuk 77 - Wójcik 55

Wisła: Beszczyński - Gawrysiak, Kursa, Bednaruk, Misztal (46 Kozieł), Budzyński, Orzędowski (59 Mokiejewski), Wójtowicz, Giziński (71 Chwiszczuk), Giza, Nowak (81 Kamola)

Chełmianka: Ciołek - Siatka (67 Miksza), Grzywna, Krzyżak, Kogut (81 Sowa), Wieczorek, Tywoniuk, Kasperek, Postój (62 Zdunek), Fajman (62 Tatysiak), Wójcik