Portal ma 28,743,254 unikalnych wizyt

27/04/2024 19:00
Zwycięstwo po trudnym spotkaniu
Bardzo cenną wygraną po trudnym spotkaniu zanotowali dziś piłkarze Wisły Grupa Azoty. Puławianie pokonali dziś Skrę Częstochowa 1:0 i dzięki wygranej nadal realnie liczą się w walce o utrzymanie na szczeblu centralnym

.
Do dzisiejszego spotkania trener Mikołaj Raczyński podchodził ze sporymi obawami. Skra to bardzo solidna i dobrze zorganizowana ekipa, która pokazała, że potrafi skutecznie rywalizować z najlepszymi a zespole Wisły Grupa Azoty aż roiło się od problemów kadrowych. Z powody nadmiaru żółtych kartek z ekipą z województwa śląskiego nie mógł zagrać Łukasz Wiech a z powodu urazu po meczu z Olimpią w kadrze na to spotkanie zabrakło Krystiana Putona.
Z racji tak dużych nieobecności na placu gry zameldowali się Damian Kołtański dla którego był to pierwszy wiosenny mecz w wyjściowym składzie oraz Przemysław Skałecki. W porównaniu do poprzedniego spotkania mecz na ławce rozpoczął także Kamil Kumoch.
Już pierwsze minuty tego spotkania pokazały, że na niezbyt dobrej murawie przy Hauke-Bosaka nie będziemy świadkami dobrego spotkania. Na placu gry dominowała walka i sporo nerwowości do czego przystosował się słabo dysponowany dziś sędzia Marcin Bielawski z Mysłowic. Arbiter z województwa śląskiego mylił się w obie strony i jeszcze bardziej wprowadzał nerwową atmosferę. Co gorsza już w pierwszym kwadransie pokazał aż dwie żółte kartki graczom Dumy Powisla co utrudniło grę ekipie gospodarzy.
W 20 minucie pierwszy raz mocniej serca zabiły kibicom Wisły Grupa Azoty, po zamieszaniu w polu karnym Dumy Powiśla piłka trafiła do Oskara Wyparta, ale jego strzał obronił Oskar Mielcarz. Osiem minut później ponownie były gracz Śląska Wrocław mógł otworzyć wynik spotkania, ale ponownie przegrał rywalizację z byłym klubowym kolegą i skończyło się jedynie rzutem rożnym dla Skry.
Wiślacy rozkręcili się w końcowym kwadransie spotkania. Najpierw w 36 minucie po centrze Mateusza Klichowicza Oliwier Kicharczyk o mały włos nie pokonał wślizgiem Jakuba Rajczykowskiego a w 42 minucie w polu karnym Skry upadł kapitan Dumy Powisla, jednak sędzia Bielawski nakazał grać dalej a pomocnika Wisły ukarał żółtą kartką za próbę wymuszenia jedenastki.
Po zmianie stron okazję do otwarcia wyniku mieli znów gracze spod Jasnej Góry. Po centrze z rzutu rożnego w znakomitej sytuacji bramkowej znalazł się Oliwier Kucharczyk, który głową z metra nie trafił w bramkę Oskara Mielcarza.
W 65 minucie spotkania po niezłym podaniu od Karola Noiszewskiego na bramkę Rajczykowskiego uderzał Klichowicz, jednak młody bramkarz Skry nie dał się zaskoczyć. Kilka minut później okazję na gola miał Maciej Bortniczuk, ale były gracz Jagielloni uderzył zbyt lekko i piłkę pewnie złapał golkiper z Częstochowy.
W 76 minucie gry emocje poniosły wypożyczonego z Wisły do Skry Mateusza Kaczmarka, który na placu gry pojawił się zaledwie sześć minut wcześniej. Młody zawodnik rodem z Częstochowy brutalnie sfaulował jednego z puławian i mimo ogromnych ptotestów graczy spod Jasnej Góry sędzia Bielawski zmuszony był pokazać czerwoną kartkę popularnemu Kace.
Puławianie mając przewagę jednego gracza ruszyli do ataków. W 83 minucie spotkania jeden z nich przyniósł upragnionego gola. Z lewej strony futbolówkę wrzucił w pole karne Klichowicz, na piątym metrze piętką przedłużył podanie Piotr Giel a stojący najbliżej bramki Rajczykowskiego, Bortniczzuk głową skierował ją do siatki.
Po stracie bramki do ataków ruszyli nie mający nic do stracenia goście. Piłka raz po raz przelatywała przez pole karne Wisły, ale bez efektu. W trzeciej minucie doliczonego czasu gry przyjezdni porządnie nastraszyli puławian, bowiem z dystansu uderzył Przemysław Sajdak, a piłka odbiła się od poprzeczki i wyszła w pole. Mimo ogromnych nerwów to ekipa Dumy Powiśla zgarnęła komplet punktów i nadal realnie może myśleć o utrzymaniu w 2 lidze.
Już w sobotę nasz zespół czeka jednak bardzo trudne zadanie, bowiem Wisła Grupa Azoty udaje się na Kaszuby na spotkanie z Radunią Stężyca. Puławianie muszą z tego spotkania wrócić z punktami, tak aby na 3 kolejki przed końcem znajdować się nadal nad kreską.

Wisła Grupa Azoty Puławy : Skra Częstochowa 1:0 ( 0:0)