Portal ma 28,745,769 unikalnych wizyt

27/01/2007 11:25
Plon niesiemy plon - śnieżna przeprawa z wynikiem 5-2
klub
Rozpoczał się pierwszy mecz w tym roku na boisku w Puławach. Wisła w kontrolnym meczu podejmuje Plon Garbatkę.
Spotkanie rozpoczeło się z 5 minutowym opóźnieniem ponieważ boisko musialo być doprowadzone do porządku po opadach śniegu. Wisła gra w zielonych dobrze widocznych na białym puchu kamizelkach, goście przywdziali podobne kamizelki z kolorze pomaranczowym ...

W 9 minucie Wisła strzeliła bramkę. Szczęśliwcem okazał się Suszek, który po dośrodkowaniu umiescił piłkę w siatce. Warunki sa ciężkie - cały czas prószy śnieg.
Trener zapewne będzie chciał w meczu sparingowym przetestować wszystkich zawodników. Tak więc przy linii bocznej rozgrzewa się dawno nie widziany z powodu kontuzji Rafał Dryk.
Na meczu jest około 70 widzów w tym ok 10 aktywnie dopingujących.

Wisła przeważa na boisku, po 30 minutach gry jest 3-0 dla Dumy Powiśla. Druga bramkę po strzale głową strzelił Sikora. Jak na razie nie wiemy kto był trzecim szczęśliwcem.
Na boisku kilkucentymetrowa warstwa śniegu, który nie pomaga zawodnikom. Ze strony gości słychać niezadowolenie.

W tej chwili trwa przerwa. 5 minut przed jej rozpoczęciem jeden z zawodników Plonu umiescił piłkę w bramce. Tak więc 3-1.

Po przerwie Wisła traci kolejną bramkę. Bląd popelnił P. Owczarzak i cała wiślacka obrona. Warunki nadal ciężkie, snieg już trochę odpuscił ale za to zaczęło sakramencko wiać.

Po dwudziestu minutach drugiej połowy wynik bez zmian. Wisła prezentuje się znacznie gorzej niż w pierwszej połowie. Częściej do piłki dochodzą goście.

25 minuta Mirosław strzela bramkę dla Wisły z wolnego. Piłkę oddaloną około 25 metrów uderza niskim lotem, odbija się rykoszetem od muru gości i wpada do siatki w lewy dolny róg obok skamieniałego bramkarza gości.

32 minuta - po indywidualnej akcji z lewej strony pola karnego pięknym uderzeniem z około 14 metra podwyższa na 5-2 dla Dumy Powiśla Kamola.

Widać, że częsć kibiców nie wytrzymała panującego zimna i opuściła stadion. Wisła panuje na boisku

Koniec meczu. Wynik ustalony.

Zapytany kibic co sądzi o pierwszym występie Wisły Puławy powiedział: "Prawy obrońca Komor zagrał niepewnie, jak na moje oko za bardzo przylepił się do swojej pozycji. Za to udany debiut w barwach Wisły zaliczył Suszek - bramka i niezła gra. Aktywny Kamola i Sikora. Ogólnie brakuje zgrania i przepuszczają zbyt łatwo napastników drużyny przeciwnej pod bramkę. Trener Krawczyk zachowywał się spokojnie ale chyba nie był zadowolony z postawy puławiaków."

To na tyle z pierwszego meczu Wisełki. Pozdrawia ze stadionu przemarznięty redaktor kopia i siedzący w ciepłym domku el_dzi :)

Pozostaje jedynie pogratulować dobrej postawy zawodnikom Dumy Powiśla.