Portal ma 28,731,582 unikalnych wizyt

11/05/2014 19:12
Wisła remisuje w Limanowej
Nie udało się odnieść wygranej na trudnym terenie w Limanowej piłkarzom puławskiej Wisły. Po dramatycznym spotkaniu ekipa puławskiej zremisowała z Limanovią 2:2. Wiślacy walczyli jak lwy i niestety spotkanie po kilku kontrowersyjnych decyzjach arbitra Łukasza Sobiły z Legnicy kończyli w 9.
Limanowa to w tym sezonie ciężki teren. Porażki na małym i wąskim boisku przy ulicy Józefa Marka poniosły ekipy Siarki Tarnobrzeg i Wigier Suwałki, tak więc ekipa Wisły udała się na trudny teren. Przed spotkaniem dodatkowo rozpadał się deszcz co jeszcze bardziej utrudniło grę.
Dla wiślaków spotkanie rozpoczęło się fatalnie. Już w 3 minucie gospodarze objęli prowadzenie. Po solowej akcji Jakuba Zolecha pokonał Wojciech Dziadzio. Jednak po stracie bramki, ekipa Jacka Magnuszewskiego grała coraz lepiej i coraz częściej gościła pod bramką Waldemara Sotnickiego. W 6 minucie sam na sam z bramkarzem znalazł się Konrad Nowak Wiślakom brakowało jednak szczęścia, które dopisało w 21 minucie, kiedy to piłka trafiła pod nogi maturzysty Konrada Szczotki a ten popisał się bardzo dobrym strzałem i piłka ku rozpaczy miejscowych fanów wylądowała w okienku bramki Limanovii.
Kilka chwil później mogło być 2:1, dla Wisły jednak Jason Gorskie nie wykorzystał znakomitej sytuacji i z kilku metrów nie potrafił pokonać bramkarza gospodarzy. Miejscowi praktycznie raz zagrozili bramce w której stał Jakub Zolech, jednak po uderzeniu Pawła Pyciaka bramkarz Dumy Powiśla wybił piłkę na róg.
Druga połowa rozpoczęła się znakomicie dla wiślaków. W 50 minucie w polu karnym gospodarzy powalony został Christopher Edwards a sędzia Łukasz Sobiło podyktował rzut karny dla wiślaków. Pewnym egzekutorem jedenastki okazał się Konrad Nowak i wydawało się, że 3 punkty pojadą do Puław. Jednak od 60 minuty podopieczni Jacka Magnuszewskiego wygrali w osłabieniu. Za ostry faul z boiska wyleciał Arkadiusz Maksymiuk, który otrzymał drugą żółtą kartkę. Wiślacy cofnęli się i czyhali na kontry, Ekipa gospodarzy atakowała, jednak wiślacy mądrze się bronili. Swoje szansę mieli Grzegorz Kmiecik w 77 minucie z rzutu wolnego i kilka sekund później ten sam zawodnik jednak raz dobrze w puławskiej bramce spisał się Zolech a później napastnik Limanovii fatalnie przestrzelił.
Kilka minut później kontuzji doznał Mateusz Pielach, który został przypadkowo kopnięty w głowę przez rywala. Obrońca Wisły w karetce opuścił stadion w Limanowej i udał się do miejscowego szpitala na badania.
W 89 minucie okazało się, że wiślacy spotkanie zakończą w 9. Za przerwanie akcji rywala bezpośredniąc czerwoną kartką ukarany został Dawid Pożak. Po tej sytuacji wiślacy głównie się bronili, jednak w doliczonym czasie gry mogli podwyższyć swoje prowadzenie. Po rzucie wolnym w poprzeczkę bramki Sotnickiego uderzył Rafał Wiącek. Gdy wydawało się, że mecz zakończy się wygraną Wisły w 7 minucie doliczonego czasu gry, po przypadkowej centrze w pole karne gola strzałem głową zdobył Józef Piwowarczyk.
Niestety wiślakom zabrakło czasu i sił aby odpowiedzieć na tą bramkę i spotkanie zakończyło się remisem. Patrząc na przebieg spotkania kolejny raz drużyną lepszą byli wiślacy, jednak kolejny już raz naszej ekipie zabrakło szczęścia. Jednak Wiślakom należą się brawa za ambitną walkę.

Limanovia : Wisła 2;2 ( 1:1)

Dziadzio 4, Piwowarczyk 90+7 - Szczotka 21, Nowak 50 (k)

Limanovia.Sotnicki - Chudecki ( 46 Majcher) , Kulewicz, Garzeł, Niechciał, Pyciak, Pietras, Sadio ( 86 Piwowarczyk ) , Serafin ( 83 Męzyk ) Dziadzio, Komorek ( 56 Kmiecik)

WisłaZolech - Edwards, Pielach ( 74 Jakubiec) , Gorskie, Komar - Litwiniuk, Maksymiuk, Wiącek, Szczotka ( 84 Paluch) - Nowak ( 68 Filipov) , Martuś ( 83 Pożak)

Żółte kartki Dziadzio, Chudecki, Kmiecik ( Limanovia), Gorskie, Maksymiuk , Paluch ( Wisła)

Czerwone kartki Maksymiuk 60 ( za dwie żółte), Pożak ( 89 za faul)

Widzów 300

Sędziował Łukasz Sobiło ( Legnica)
more komentarze (31)
#1 | mikoz dnia 11/05/2014 19:19 napisał:
Ja pie..... było tak blisko!!! Szkoda tych 2 punktów. Ale mimo wszystko GRATULACJĘ dla Chłopaków!!!
#2 | cromag dnia 11/05/2014 19:28 napisał:
Czy ze zdrowiem Mateusza Pielacha już wszystko w porządku? Chciałbym wyróżnić trenera Jacka Magnuszewskiego za wystawienie dwóch napastników i zmianę taktyki "na Nowaka". Niestety kompletna bezmyślność, jak można w ten sposób faulować dodatkowo na połowie przeciwnika gdy nie ma żadnego zagrożenia?! Przez takie zachowanie tracimy 2 cenne punkty. Pozostałym zawodnikom dziękuje za walkę. Mam nadzieję, że za tydzień 3 pkt. zostaną u nas.
#3 | krisberg dnia 11/05/2014 19:52 napisał:
Faktycznie trener zmienił taktykę,może tylko wcześniej trzeba było zdjąć Maksymiuka z żółtą kartką.Bezmyślność Pożaka-chyba po wejściu na boisko zagrał za bardzo ambitnie.Naprawdę szkoda 2 pkt.bo zasłużyli na wygraną.
#4 | Piotrek dnia 12/05/2014 00:25 napisał:
Powiem tak, w Limanowej poczułem się jak w okręgówce. Boisko malutkie, wąskie, brak możliwości przeprowadzenia relacji live jak pada deszcz, sędzia podejmujący szereg kontrowersyjnych decyzji niestety zazwyczaj w stronę Wisły.
#5 | StaryKibol dnia 12/05/2014 06:10 napisał:
Do 94 minuty Limanowia nie grala,Wisla byla w kazdym calu lepsza.Ale nie wykorzystane sytuaje sie mszcza i najglupszy faul jaki w zyciu widzialem zmienil przebieg tego meczu.P.Piotrze nie zganiajmy na boisko deszcz dluga podroz gory ico tam jeszcze,Wystarczylo mecz ogladac w tv 28.Posluchac komentatora ktory byl bardzo obiektywny.
#6 | sr1960 dnia 12/05/2014 08:01 napisał:
STARYKIBOL. Zgadzam się z Tobą. Od pierwszego gwizdka grało 11 na 11. W tych samych warunkach na tym samym boisku. Możemy mówić o pechu przy straconej bramce w ostatnich sekundach, ale gra się do końca. Na pochwałę dalej zasługuje EDI. Do Piotrka. Nie psiocz na obiekt Limanovii. Boisko dopuszczone do rozgrywek przez PZPN więc spełnia kryteria gry. Z resztą wszystkie drużyny tam grały i niektórym udawało się nawet wygrać. A jak Wisła w III lidze grała na "kartoflisku" w Zwoleniu to było dobrze? No i jeszcze jedno . Chciałbym oglądać taką Wisłę jak się prezentowała w pierwszej połowie.
#7 | bartezi dnia 12/05/2014 08:08 napisał:
@sr1960 przesadziłeś....po 300 km w autokarze w dzień meczu to nie są takie same warunki. Szczególnie pod koniec meczu to wychodzi. Szkoda tych dwóch punktów. Oby nie okazało się, że właśnie tyle zabrakło. Zolech musi być skoncentrowany cały mecz ale po takiej podróży mogę zrozumieć ten błąd w końcówce meczu.
#8 | Piotrek dnia 12/05/2014 08:10 napisał:
Owszem zostało dopuszczone warunkowo do gry w II lidze. Jednym z wymagań jest zadaszenie obiektu, bo w deszczu nie ma możliwości zrobienia relacji live. Nikt nie ma także pomysłu np. żeby wyznaczyć zadaszone miejsce dla prasy . To nie tak dużo.
W II lidze Limanovia u siebie przegrała tylko raz Garbarnią, 8 spotkań wygrała i 6 zremisowała.
#9 | sr1960 dnia 12/05/2014 08:26 napisał:
Nie ma co płakać nad "rozlanym mlekiem".Przeszłości nie da się cofnąć. Teraz arcyważny mecz z Motorem, który koniecznie trzeba wygrać. A to DERBY i na pewno będzie ciężko. Ja wierzę w naszych, a wiara czyni cuda. Pielach - wracaj do zdrowia!!!
#10 | Piotrek dnia 12/05/2014 08:32 napisał:
No okropnie ciężki mecz, mimo, że Motor nie ma praktycznie szans na utrzymanie sportowe to będzie w Puławach walczył do końca.
#11 | Vegeta849 dnia 12/05/2014 14:14 napisał:
Okropnie ciężkich meczów to zostało nam jeszcze 5. Wracając do Limanovi to ogromna szkoda, że tego nie wygraliśmy była szansa na odskoczenie trochę od strefy spadkowej. Dobry mecz wiślaków nie można im odmówić walki i zaangażowania po raz kolejny pokazali charakter i za to szacunek. Z Motorem tylko 3 pkt panowie.
#12 | BARTEZ dnia 12/05/2014 17:19 napisał:
ostatnia wrzutka na aferę a drewniany Zolech wychodzi tak niemrawo do tej piłki i się z nia mija.
sorry bardzo ale to ewidentnie jego bramka, także możemy mu podziękować.
nie nadaje się jeszcze na ten poziom rozgrywek chłopak.
#13 | Adqs dnia 12/05/2014 18:01 napisał:
Jeżeli w wieku 21-22 lat ktoś jest za słaby na piłkę na takim poziomie (a Panowie Zolech, Maksymiuk i Pożak ewidentnie są), to niech może, jak kiedyś zasugerował Zbigniew Boniek, wezmą się za książki, za naukę.
A Pan Nowak niech pretensje ma do siebie i swojego przełożonego, którzy raz: nie zmieniają bardzo agresywnie i nierzadko bezmyślnego Maksymiuka z żółtą kartką i dodatkowo wpuszczają Pożaka, który ostatni dobry mecz rozegrał pewnie w 2012 roku.
Abstra****ę od tego, że oba wejścia, i Pożaka i Maksymiuka, to czerwone kartki jak z podręcznika. Bezpośrednia czerwona dla Maksymiuka nawet, a nie druga żółta. Podejrzewam, że sędzia przed delegatem ciężko mógł mieć, żeby wybronić się za brak bezpośredniej czerwonej dla Maksa.
#14 | KIKIRIKI dnia 12/05/2014 19:22 napisał:
Polscy sędziowie to kur... sprzedawczykowie!!!!
#15 | Makumba dnia 12/05/2014 20:57 napisał:
Czytając wasze wypociny ,myślę sobie że już czas zmienić pampersy bo Wisła gra z Motorem a Wy Puławscy Kibole i znawcy internetowi na fakt przyjazdu kibiców Motoru już jesteście obsrani. Teraz ciekawy jestem do kogo będą pretensje - macie wybór : prezes, zawodnicy, ochrona ,policja ,pogoda ,ale w waszych łabach nie zaświta że doping i wiara w zawodników to dodatkowy bodziec do lepszej gry. Tylko żal!!!!!!!!!!!!!!
#16 | sr1960 dnia 12/05/2014 21:13 napisał:
Nie znam Cię chłopcze z widzenia, ale Ci powiem:wyluzuj.Jako wierny "Motorowiec" ucz się tekstu:"nic się nie stało, chłopaki nic się nie stało".
#17 | realny dnia 12/05/2014 21:32 napisał:
winnym remisu jest Pożak i co za tym idzie trener najsłabiej grający zawodnik w drugiej drużynie nie ma prawa grać w pierwszej !!ale ja o tym pisałem jako prorok co pisałem walery jak znasz moje wypowiedzi dwie dziury Budzyński i Pożak i mamy mecz przegrany !!z jedną dziurą mamy mecz zremisowany ! szkoda wysiłku chłopaków które w parę minut zepsuł Pożak a zganianie winy Bartez i Adqs na Kubę to zakrawa na kpinę i przed meczem sobie porozmawiamy będę przed meczem z Szarowolą w czerwonej czapce na 20 minut przed 18 !!
#18 | Makumba dnia 12/05/2014 21:47 napisał:
Do sr1960 tak jak myślałem jesteś prosty ,czytaj ze zrozumieniem. Pomogę, nie jestem kibolem Motoru,a z Wisłą jestem od czterdziestu lat ,i nie pękam bo jedzie Motur,tak jak WY .JA będe a was nie będzie
#19 | realny dnia 12/05/2014 21:52 napisał:
co do wypowiedzi Makumby przyjdż na 25 minut przed meczem będę w czerwonej czapce i nie zapomnij wziąść pampersów na swój rozmiar !!co do wyniku jak ustalę skład w środę będzie wynik 3 do 1 wiadomo dla Wisły Puławy nie dla Szarowoli !!

11
#20 | Makumba dnia 12/05/2014 22:44 napisał:
Realny - Ty prosty człowieku, czytam twoje wpisy i się zastanawiam czy jesteś byłym prezesem ( a ś ) czy ojcem jakiegoś kopacza.
#21 | realny dnia 13/05/2014 08:22 napisał:
co do wypowiedzi Makumby nie chodzi na tym forum o to czy ja jestem ojcem kopacza czy byłym Prezesem chodzi o rzeczowe wypowiedzi o meczu i szerzej o piłkarstwie których ja staram się udzielać w sposób obiektywny bez zbędnych napinek ! a to że jestem prosty to bardzo miło mnie to słyszeć gorzej jakbym był krzywy !
#22 | kasztan dnia 13/05/2014 08:32 napisał:
Mając na uwadze warunki w jakich odbywał się mecz to naprawdę wiślaków należy pochwalić. a poza tym realny na trenera ha ha.
#23 | Piotrek dnia 13/05/2014 10:42 napisał:
Warunki były fatalne. Całe spotkanie lało, było grząsko, ślisko bardzo trudno się tam grało.
#24 | walery dnia 13/05/2014 13:14 napisał:
Już dawno w tej czy innej formie sugerowałem żeby nie odnośić się do wpisów realnego w czerwonej czapce hehehe. Apeluję o odporność i zlewanie tych wpisów , przecież robicie mu frajdę . A gościa to jara. O jakich obiektywnych wypowiedziach on truje??? Pieprzy bez sensu trzy po trzy w **** mając klub zawodników i kibiców. Cóż taki typ i już... Po prostu frustrat jakich sporo na świecie a klawiatura dajeje możliwości..... Cikawe czy był chociaż na jednym meczu wyjazdowym????
#25 | Andrzej S dnia 13/05/2014 13:17 napisał:
100 % prawdy Walery !! To musi byc pewnie jakis niespełniony Piłkarz lub Trener Smile