Portal ma 28,658,757 unikalnych wizyt

31/08/2014 15:01
Z Góry na tarczy
Na przysłowiowej tarczy z Góry wracają piłkarze puławskiej Wisły. Podopieczni trenera Roberta Złotnika przegrali z Nadwiślanem 3:1. Wynik nie odzwierciedla jednak przebiegu spotkania, bowiem puławianie nie byli wcale ekipą gorszą od gospodarzy. Przez spore fragmenty spotkania to wiślacy dyktowali warunki gry, zabrakło im jednak skuteczności pod bramką Pawła Florka. Jedyną bramkę dla Dumy Powiśla strzelił Konrad Nowak w 43 minucie.

Tymczasowy duet trenerski zaskoczył kibiców i rywali składem. W spotkaniu z Nadwiślanem zabrakło etatowego do tej pory gracza Rafała Wiącka a także Rafała Lisieckiego. Na prawej pomocy zobaczyliśmy natomiast Konrada Nowaka, co pokazywało, ze do małej miejscowości na Śląsku puławianie udali się z nastawieniem walki o remis.
Wiślacy spotkanie z Nadwiślanem rozpoczęli bardzo dobrze. Już w 8 minucie na listę strzelców wpisać się mógł Szymon Martuś, jednak jego uderzenie z najbliżej odległości obronił strzegący bramki gospodarzy Paweł Florek. Mimo niezłej postawy puławianie w 17 minucie już przegrywali. Zabójczą kontrą popisali się gracze z Góry i po podaniu Damiana Furczyka do pustej bramki piłkę skierował Adam Setla.
Kolejne minuty to gra z przewagą Wisły i groźnymi kontrami Nadwiślana. W 40 minucie uderzał Setla, jednak uderzył niecelnie i skończyło się na strachu dla puławian.
W 43 minucie powinno być 1:1, po znakomite wymianie piłki między Konradem Nowakiem i Tomaszem Sedlewskim ten drugi w sytuacji sam na sam strzelił prosto we Florka. Jednak kilka sekund później po rzucie rożnym i centrze Macieja Machalskiego Konrad Nowak głową pokonał bramkarza gospodarzy.
Po zmianie stron w 48 minucie po centrze Damiana Furczyka uderzał głową Piotr Koman i tylko dobra postawa w bramce Michała Leszczyńskiego zapobiegła stracie bramki przez wiślaków. W 53 minucie tylko centymetrów zabrakło Maciejowi Machalskiemu, który uderzył ładnie po długim roku po wymianie piłki z Konradem Szczotką.
Kolejne minuty to wyrównana walka głównie w środku pola. taki obraz gry rysował się do 65 minuty, kiedy to Łukasz Małkowski dograł piłkę wzdłuż linii jednak nikt jej nie sięgnął i skończyło się na strachu dla puławian.
Niestety tak dobrze nie było w 71 minucie gry, kiedy to wprowadzony kilka minut wcześniej Łotysz Kacpars Svarups zdobył gola głową po centrze z rzutu rożnego. Po tej bramce puławianie rzucili swoje siły do ataku. Efektem tego była trzecia bramka dla Nadwiślana strzelona przez Tomasza Matyska w 82 minucie gry.
Gospodarze mogli raz jeszcze skracić wiślaków, ale w kolejnej kontrze Matysek okazał się gorszy od Leszczyńskiego. Mimo prób Rafała Lisieckiego i Konrada Nowaka piłka kolejny raz nie zatrzepotała w bramce Florka i do Puław wiślacy kolejny raz wrócili bez punktów.
Jedyne co cieszy to przełamanie strzeleckie puławian. Wierzymy, że w kolejnych spotkaniach ekipa Dumy Powiśla zagra jeszcze lepiej i zdobędzie w końcu 3 punkty. Dziś zawodnicy Wisły pokazali niezłą grę, jednak zabrakło skuteczności i uważnej gry w obronie.

Nadwiślan Góra : Wisła Puławy 3:1 ( 1:1)