Portal ma 28,729,119 unikalnych wizyt

12/09/2014 20:23
Wiślacy nadal bez wygranej
Nie udało się wygrać pierwszego w sezonie spotkania puławskiej Wiśle. W Rybniku podopieczni Bogdana Bławackiego przegrali z Energetykiem ROW-em 3:0 i nadal nie mogą odbić się od ligowego dna. Nastawieni defensywnie wiślacy bronili się dopóki posiadali siły, jednak po zmianie stron, gospodarze sforsowali obronę Wisły i zaaplikowali puławianom aż 3 bramki.

Do Rybnika ekipa Wisły udała się w osłabionym składzie. Z różnych przyczyn w meczowej kadrze zabrakło bramkarza Michała Leszczyńskiego, obrońcy Michała Budzyńskiego, Rafała Wiącka czy Szymona Martusia. Dzięki czemu w 18 meczowej znalazło się kolejny raz miejsce dla dwóch młodych wychowanków Dumy Powiśla bramkarza eonid Otchenashenko a także Adrian Popiołek.
Od pierwszego gwizdka arbitra Łukasza Szczecha z Warszawy zarysowywała się przewaga gospodarzy, którzy szybko chcieli objąć prowadzenie. Nie pomagały im warunki, bowiem godzinę przez meczem nad Rybnikiem przeszła burza a na boisku stały kałuże.
W 12 minucie gospodarze po dobrze rozegranym rzucie wolnym przez Mariusza Muszalika i Dawida Gojnego moli objąć prowadzenie, jednak uderzający głową Mateusz Bodzioch przeniósł piłkę nad poprzeczką. W 19 minucie kolejny raz Muszalik z rzutu wolnego sprawdził formę Jakuba Zolecha, jednak bramkarz Wisły nie dał się pokonać.
W 24 minucie na strzał z 20 metra zdecydował się Arkadiusz Masymiuk, jednak piłka przeleciała obok bramki w której stał Oskar Rybicki. Kolejne minuty to przewaga Energetyka, jednak wiślacy mądrze i szczęśliwie się bronili dzięki czemu do przerwy na tablicy wyników widniał rezultat 0:0.
Po zmianie stron tej koncentracji i szczęścia zabrakło wiślakom w 49 minucie gry, kiedy to Sebastian Musiolik wykorzystał dobre dogranie z rzutu rożnego Mariusza Muszalika i z kilku metrów pokonał Jakuba Zolecha. Stało się jasne, że puławianie muszą zagrać odważniej, co było wodą na młyn dla gospodarzy. W 53 minucie podopieczni Marcina Prasoła prowadzili już 2:0. Po kolejnym rzucie rożnym Jakuba Zolecha na raty pokonał Mateusz Bodzioch. Wynik spotkania w 59 minucie rozstrzygnął Marcin Muszalik, który po ładnej kontrze i zagraniu z lewej strony technicznym strzałem pokonał bramkarza Wisły.
W 64 minucie mogło być 4:0, jednak tym razem w puławskiej bramce dobrze zachował się Zolech, który wygrał rywalizację sam na sam z Muszalikiem. Wiślacy tak naprawdę w drugiej odsłonie tylko kilka razy zagrozili bramce Oskara Rybickiego w 74 minucie uderzał zbyt lekko Konrad Nowak a kilka chwil później Piotr Charzewski. Jednak były to strzały zbyt lekki i zbyt łatwe, aby zaskoczyć bramkarza gospodarzy.
Wiślacy przegrali kolejny mecz. Szkoda, bo w pierwszej połowie mimo przewagi Energetyka puławianie mądrze się bronili i wydawało się, że może przy odrobinie szczęscia uda się wywieść ze Śląska korzystny rezultat. Jednak z upływem czasu wiślakom zbrakło sił a co za tym idzie koncentracji i założona taktyka zawaliła się. Przed trenerem Bogdanem Bławackim pierwszy tydzień spokojnej pracy. Miejmy nadzieję, że ułoży on zespół tak, aby odniósł od pierwszą wygraną w trudnym starciu ze Stalą Stalowa Wola.

Energetyk ROW Rybnik : Wisła Puławy 3:0 ( 0:0)