Portal ma 28,695,776 unikalnych wizyt

22/05/2017 17:53
Przyjacielski podział punktów

Jeden punkt w starciu w meczu przyjaźni z Pogonią Siedlce zdobyła dziś ekipa Dumy Powiśla. Puławianie dzisiejszym spotkaniem rozpoczęli maraton spotkań , który mamy nadzieję dam naszej ekipie utrzymanie w Nice I lidze.

Trener Wisły dokonał dziś kilku kadrowych roszad. Na placu gry pojawił się Fabian Hiszpański, który zastąpił pauzującego za nadmiar żółtych kartek Tomasza Sedlewskiego. W wyjściowym składzie pojawili się także młodzieżowiec Adrian Popiołek i Konrad Szczotka.
Pierwsze minuty rozgrywanego przy bardzo ładnej wiosennej pogodzie spotkania to przewaga gości z Siedlec. Już w 3 minucie gry Robert Janicki popisał się ładnym uderzeniem zza pola karnego a stojący w puławskiej bramce Nazar Penkovets zmuszony był przenieść piłkę na rzut rożny.
Cztery minuty później piłkę w pole karne Pogoni wrzucał Sylwester Patejuk, ale Rafał Misztal bez problemów wyłapał futbolówkę i zażegnał niebezpieczeństwo. Kilka minut później zbyt lekko na bramkę siedlczan uderzał Dawid Pożak, ale i jego uderzenie nie sprawiło problemów bramkarzowi Pogoni. Kolejne minuty to bardzo wyrównana gra. Na emocje czekaliśmy do 31 minuty, kiedy to nad bramką z dystansu uderzał Konrad Szczotka. Kolejne akcja należały do przyjezdnych. Najpierw w dobrej sytuacji w piłkę nie trafił Dariusz Zjawiński a pod koniec tej części gry bardzo sprytną wrzutką popisał się Daniel Chyła i Nazar Penkovets musiał przerzucić piłkę nad poprzeczkę swojej bramki.
Druga odsłona spotkania rozpoczęła się idealnie dla wiślaków. W 48 minucie gry po faulu na Patejuku do rzutu wolnego podszedł Fabian Hiszpański, który idealnie wypatrzył w polu karnym Piotra Żemłę. Wypożyczony z krakowskiej Wisły obrońca sprytnie złożył się do strzału i głową pokonał Rafała Misztala.
W 54 minucie powinno być 2:0, ale tym razem szczęścia zabrakło Jakubowi Poznańskiemu, który nie zdołał dosięgnąć zagranej ze skrzydła piłki. Na kwadrans przed zakończeniem spotkania podopieczni Bartosza Tarachulskiego wyrównali. Marcin Burkhardt idealnie wyłożył piłkę przed pole karne Zjawińskiemu, a były napastnik Cracovii czy Arki Gdynia mocnym strzałem po ziemi pokonał Nazara Penkovetsa.
Cztery minuty później nastroje kibiców Wisły mogły być jeszcze gorsze. Po solowej akcji sam na sam z Penkovetsem znalazł się Piotr Krawczyk, który przegrał jednak pojedynek oko w oko z bramkarzem Dumy Powiśla.
W odpowiedzi na bramkę Rafała Misztala niecelnie głową po centrze Patejuka uderzał Szczotka. W 84 minucie gry piłkę meczową mieli goście. Tym razem Michał Bajdur, który wpadł w pole karne i podobnie jak kilka minut wcześniej jego kolega przegrał rywalizację z Nazarem Penkovetsem.
Wiślacy już w czwartek zagrają arcyważne i arcytrudne wyjazdowe spotkanie z GKS-em w Tychach. Będzie to pierwszy mecz na nowej murawie na stadionie przy Edukacji 7 w Tychach. Tylko wygrana na Śląsku pozwoli wiślakom myśleć o opuszczeniu strefy barażowo-spadkowej.

Wisła Puławy : Pogoń Siedlce 1:1 ( 0:0)