Portal ma 28,697,108 unikalnych wizyt

04/06/2017 12:29
Smutna niedziela przy Hauke-Boska - Wisła przegrywa i żegna się z Nice I ligą

Niestety nie udało się wiślakom sprawić ogromnej niespodzianki i pokonać walczącego o powrót do Lotto Ekstraklasy zespołu Górnika Zabrze. Dziś ekipa Adama Buczka po niezłym i wyrównanym spotkaniu przegrała z zabrzanami i przy jednoczesnym remisie Drutex-Bytovii w Katowicach z GKS-em spadła do II ligi.

Od kilku dni wiadomo było, że dzisiejszy mecz będzie bardzo ważny dla obu ekip. Z Zabrza do Puław przyjechało ponad 2 tysiące kibiców, którzy z domu wyjechać musieli już o 2 w nocy, aby zdążyć na mecz. Wiadomo było, że zarówno Wisła jak i Górnik mają swoje cele i emocji na boisku nie zabraknie. I faktycznie tak było.
Od samego rana Puławy przypominały istną twierdzę. Policja obstawiła wszystkie dojazdy do stadionu a miejscowi fani, swoje pojazdy pozostawić musieli daleko od obiektu. Przed samym stadionie widać było także wzmożone siły policyjne.
Już od pierwszego gwizdka arbitra do ataków ruszyli wiślacy. W 5 minucie gry po krótkim rozegraniu rzutu rożnego w dobrej sytuacji znalazł się Jakub Smektała, ale uderzył niecelnie. Kilka minut później do głosu doszli zabrzanie, ale minimalnie niecelnie na bramkę Andrzeja Witana uderzył Sandi Arcon. Kilka sekund później groźnie w wiślackie pole karne piłkę wrzucał Rafał Kurzawa, ale i tym razem skończyło się na strachu dla miejscowych.
W 21 minucie ekipa Marcina Brosza objęła prowadzenie. Kurzawa bardzo dobrze wystawił piłkę na 14 metr Igorowi Angulo a ten popisał się kapitalnym strzałem i piłka wpadła w okienko bramki Wisły. Mimo to puławianie nie załamywali rąk i dalej atakowali. W 40 minucie gry kapitalnym podaniem do Piotra Darmochwała popisał się Arkadiusz Maksymiuk. Ten pierwszy wpadł w pole karne gości, ale nieczysto trafił w piłkę i futbolówka poszybowała obok słupka bramki strzeżonej przez Tomasza Loskę.
Dwie minuty później kolejny raz na bramkę zabrzan uderzał Darmochwał, ale i tym razem piłka jak zaczarowana nie chciała wpaść do siatki Górnika.
Po zmianie stron wiślacy szybko chcieli wykorzystać to, że Górnik cofnął się i czyha tylko na kontry. W 49 minucie Adam Wolniewicz chyba nie do końca zgodnie z przepisami zatrzymał w polu karnym Piotra Darmochwała, ale Pan Krzysztof Jakubik z Siedlec nie zdecydował się na podyktowanie jedenastki dla puławian.
Minutę później powinno być 1:1, ale Jakub Poznański głową trafił jedynie w Tomasza Loskę. W 56 minucie z dystansu uderzał Fabian Hiszpański, ale i tym razem piłka poszybowała nad bramką Górnika. Mimo niekorzystnych informacji z Katowic wiślacy nie rezygnowali ze strzelenia bramki. W 63 minucie kolejną szansę na gola miał Piotr Darmochwał, który z kilku metrów uderzył zbyt lekko i nie sprawił problemów bramkarzowi gości.
Kolejne minuty to kolejne szanse dla wiślaków. Strzałów zza pola karnego próbowali Arkadiusz Maksymiuk i Jakub Poznański, ale niestety ich uderzenia szybowały nad bramką Loski. Mimo gry do ostatniego gwizdka sędziego puławianie nie pokonali bramkarza rywali czym sprawili, że zabrzanie po roku mogli cieszyć się z powrotu do Lotto Ekstraklasy. Wiślacy natomiast po rocznym pobycie w Nice I lidze spadają do II ligi.

Wisła Puławy : Górnik Zabrze 0:1 ( 0:1)