Portal ma 28,737,609 unikalnych wizyt

04/06/2017 14:29
Smutna niedziela przy Hauke-Boska - Wisła przegrywa i żegna się z Nice I ligą

Niestety nie udało się wiślakom sprawić ogromnej niespodzianki i pokonać walczącego o powrót do Lotto Ekstraklasy zespołu Górnika Zabrze. Dziś ekipa Adama Buczka po niezłym i wyrównanym spotkaniu przegrała z zabrzanami i przy jednoczesnym remisie Drutex-Bytovii w Katowicach z GKS-em spadła do II ligi.

Od kilku dni wiadomo było, że dzisiejszy mecz będzie bardzo ważny dla obu ekip. Z Zabrza do Puław przyjechało ponad 2 tysiące kibiców, którzy z domu wyjechać musieli już o 2 w nocy, aby zdążyć na mecz. Wiadomo było, że zarówno Wisła jak i Górnik mają swoje cele i emocji na boisku nie zabraknie. I faktycznie tak było.
Od samego rana Puławy przypominały istną twierdzę. Policja obstawiła wszystkie dojazdy do stadionu a miejscowi fani, swoje pojazdy pozostawić musieli daleko od obiektu. Przed samym stadionie widać było także wzmożone siły policyjne.
Już od pierwszego gwizdka arbitra do ataków ruszyli wiślacy. W 5 minucie gry po krótkim rozegraniu rzutu rożnego w dobrej sytuacji znalazł się Jakub Smektała, ale uderzył niecelnie. Kilka minut później do głosu doszli zabrzanie, ale minimalnie niecelnie na bramkę Andrzeja Witana uderzył Sandi Arcon. Kilka sekund później groźnie w wiślackie pole karne piłkę wrzucał Rafał Kurzawa, ale i tym razem skończyło się na strachu dla miejscowych.
W 21 minucie ekipa Marcina Brosza objęła prowadzenie. Kurzawa bardzo dobrze wystawił piłkę na 14 metr Igorowi Angulo a ten popisał się kapitalnym strzałem i piłka wpadła w okienko bramki Wisły. Mimo to puławianie nie załamywali rąk i dalej atakowali. W 40 minucie gry kapitalnym podaniem do Piotra Darmochwała popisał się Arkadiusz Maksymiuk. Ten pierwszy wpadł w pole karne gości, ale nieczysto trafił w piłkę i futbolówka poszybowała obok słupka bramki strzeżonej przez Tomasza Loskę.
Dwie minuty później kolejny raz na bramkę zabrzan uderzał Darmochwał, ale i tym razem piłka jak zaczarowana nie chciała wpaść do siatki Górnika.
Po zmianie stron wiślacy szybko chcieli wykorzystać to, że Górnik cofnął się i czyha tylko na kontry. W 49 minucie Adam Wolniewicz chyba nie do końca zgodnie z przepisami zatrzymał w polu karnym Piotra Darmochwała, ale Pan Krzysztof Jakubik z Siedlec nie zdecydował się na podyktowanie jedenastki dla puławian.
Minutę później powinno być 1:1, ale Jakub Poznański głową trafił jedynie w Tomasza Loskę. W 56 minucie z dystansu uderzał Fabian Hiszpański, ale i tym razem piłka poszybowała nad bramką Górnika. Mimo niekorzystnych informacji z Katowic wiślacy nie rezygnowali ze strzelenia bramki. W 63 minucie kolejną szansę na gola miał Piotr Darmochwał, który z kilku metrów uderzył zbyt lekko i nie sprawił problemów bramkarzowi gości.
Kolejne minuty to kolejne szanse dla wiślaków. Strzałów zza pola karnego próbowali Arkadiusz Maksymiuk i Jakub Poznański, ale niestety ich uderzenia szybowały nad bramką Loski. Mimo gry do ostatniego gwizdka sędziego puławianie nie pokonali bramkarza rywali czym sprawili, że zabrzanie po roku mogli cieszyć się z powrotu do Lotto Ekstraklasy. Wiślacy natomiast po rocznym pobycie w Nice I lidze spadają do II ligi.

Wisła Puławy : Górnik Zabrze 0:1 ( 0:1)
Angulo 21

WisłaWitan- Hiszpański, Poznański, Żemło, Litwniuk, Głaz ( 71 Szczotka) Maksymiuk, Darmochwał ( 80 Pożak ) Smektała ( 84 Sedlewski ) Popiołek, Patejuk

Górnik ZabrzeLoska- Kopacz, Wolniewicz, Kurzawa, Ledecky ( 57 Urynowicz ), Daniel Suarez,Angulo, Arcon ( 54 Olszewski ) , Karwot ( 90+3 Sheveluykin) Żurkowski, Ambrosiewicz

Żółte kartki Hiszpański, Żemło ( Wisła) - Dani Suarez , Żurkowski ( Górnik)

Widzów2564

Sędziował Krzysztof Jakubik ( Siedlce)
more komentarze (87)
#26 | zaw1923 dnia 05/06/2017 09:00 napisał:
Pełna zgoda StaryKibol. My na "swojej" prostej jesteśmy zawsze. Tym razem widziałem górnicza torcidę a z Wami jest jak z Yeti - ktoś, kiedyś, gdzieś widział i tyle w temacie.
#27 | StaryKibol dnia 05/06/2017 09:33 napisał:
Wracamy do dawnych czasow moze Radomiak moze Mootoour Szarowola oj bedzie sie dzialo!!!! A jesli chodzi o Pana trenera to przedluzyc kontrakt na cztery lata to napewno obejrze mecz Wisla - LKS Milanow.....A Yeti w jesieni rozbierze Arene Lublin i stadion Radomiaka maja jaja sa mocni!!!!!!!
#28 | janek dnia 05/06/2017 09:38 napisał:
Sportowo mecz całkiem przyzwoity, Wisła miała swoje szanse w drugiej połowie, tak w ogóle to chyba zagrała najlepszy mecz tej rundy u siebie, a w szczególności właśnie drugą połowę. U Górników jak dla mnie wyróżniał się zawodnik, który biegał na lewym skrzydle (Angulo) - szybki, zwrotny, obrońcy Wisły mieli z nim duży problem według mojej oceny.

Mnie natomiast zastanawia inna sprawa, dlaczego jak jest taki mecz, tylu chętnych to nie można otworzyć trybuny pod zegarem? Słyszę, że to dlatego, że trzeba by było zapewnić większe środki bezpieczeństwa, większą ilość ochrony. Ale chyba po to jest stadion na 4418 miejsc (sprawdziłem), żeby w razie popytu otworzyć tą trybunę tak?
Chyba nie po to, żeby leżały dwie piękne płachty?
#29 | zaw1923 dnia 05/06/2017 10:11 napisał:
Do Janek. Na taki klub jak nasz trzeba mieć pomysł i wizję zarówno jeśli chodzi o promocję jak i stronę sportową. Uważam, że bardzo rozpieszcza nas główny sponsor, który zapewnia stabilną sytuację finansową i przez to nikt się o nic nie musi martwić.
Przykłady można mnożyć. Świętowanie 90- lecia naszego klubu, świętowanie awansu do I ligi, brak konkursów nawet dla dzieci na meczach itp Na plus jedynie prezentacja w Chemiku na rozpoczęcie I ligi.
Ostatni mecz i jego organizacja to totalna porażka. Ja siedząc na trybunach myślałem co będzie jak oni nie wygrają. Dobrze,że jak na swoje lata szybko biegamSmile więc trybuna VIP byłaby w moim zasięgu może......
O kwestiach sportowych nie będę się wypowiadał. Cenię ludzi z klubu, ale Dyrektora Sportowego to bym poszukał nowego i od tego trzeba zacząć. Trener gra tym co ma.
#30 | BNS dnia 05/06/2017 10:13 napisał:
Stary Kibolu, ja na mecz nie wszedłem, tak jak pewnie większość ludzi którą dopinguje Wisłę, ponieważ jak się dowiedziałem, że nie wejdę na listę to biletów już nie było. Tak to wygląda w tym p o j e b a n y m mieście. Zawsze pod gorke, ale już Górników można było wpuścić? No to jest żałosne. Pol stadionu puste, a ludzie nie mogą meczu obejrzeć bo bibice z Zabrza przyjechali, to jest jakaś paranoja
#31 | Piknik dnia 05/06/2017 10:21 napisał:
dokładnie!!! klub pod dyktando milicji zrobił widowisko dla Górnika. A kibice Wisły nie byli wpuszczani na stadion. Jak zwykle organizacja meczu w Puławach internaszjonal leve.
#32 | johnson dnia 05/06/2017 10:35 napisał:
No tak zwolnijcie wszystkich najlepiej bo każdy z Was jest trenerem i prezesem w jednym a O Tym co się naprawdę wydarzyło wie tylko garstka...gdyby nie ludzie pracujący obecnie w klubie mielibyśmy druga albo i trzecią ligę...Trener jak dla mnie ok ale niestety zabrakło napastnika w tych meczach bo wszystkie prawie na styku...pozdro dla kumatych
#33 | zaw1923 dnia 05/06/2017 11:01 napisał:
My nikogo nie chcemy zwalniać ale czy nie wolno nam się zastanowić nad faktem że zdobyliśmy 5 pkt na 24 w 8 ostatnich kolejkach? Chcemy tylko jasnej oceny tego co nam obiecywano i co faktycznie jest.
Ludziom chodzi o organizacje ostatniego meczu. Trudno w klubie wydać jakieś oświadczenie i dokładnie opisać sytuację z kibicami Wisły i Górnika.
#34 | kasztan dnia 05/06/2017 11:02 napisał:
Ciekaw jestem ilu z piszących tu było choćby raz na treningu i rozmawiało z trenerami, dyrektorem, czy prezesem. Najłatwiej biadolić zza monitora i udawać fachowca od wszystkiego - a strach rozmawiać w cztery oczy. Dziękuje wszystkim którzy przyczynili się do tego że występowaliśmy w 1 lidze - szczególnie piłkarzom.Smile Głowy do góry.i gramy dalej.
#35 | marcelixxx dnia 05/06/2017 12:42 napisał:
Smutek i wkur...nie. Tak bym to delikatnie ujął. Smutek ze względu na ogólny bilans punktowy i miejsce w tabeli, na co przede wszystkim złożyła się ilość strzelonych bramek, w tym mnogość sytuacji niewykorzystanych, nawet ostatni Kluczbork strzelił więcej. Z obroną było całkiem ok, pomimo 49 bramek straconych - 5 Chojniczanka straciła 48. Co do wkur...nia. Jak może być na trybunach więcej kibiców drużyny gości, to zagadka. Biletów zabrakło na dzień przed meczem a wolnych miejsc nie brakowało, o co tu chodzi ? Będę wdzięczny, jeśli mi ktoś oświeci. Sprawy organizacji w klubie na żałosnym poziomie. Kończąc, dziękuję zawodnikom za walkę do końca, co by nie było będę kibicował Wiśle i pozdrawiam wszystkich Kibiców.
#36 | BNS dnia 05/06/2017 12:49 napisał:
Ja na swoim stadionie jestem intruzem. Za przeklinanie- zakaz, za stanie na murku- zakaz, na mecz sezonu wejść nie mogę, nawet butelki wody nie wolno mi wnieść. Przyjeżdża Górnik- wolna amerykanka, wchodzę gdzie i jak chcą wnoszą pirotechnikę, wchodzą na murawę. Więc się pytam o co tu chodzi, Czemu kibic drużyny przyjezdnej ma normalne, cywilizowane prawa, a ja nie!!!! Kto organizuje mecze na naszym stadionie? komendant MO? Czy Górnik Zabrze? Bo chyba nie KS Wisła
#37 | janek dnia 05/06/2017 13:56 napisał:
Ten wpis w pełni popieram i uważam, że należałoby się jakieś wyjaśnienie, a nie zamiatanie sprawy pod dywan.
#38 | wst dnia 05/06/2017 15:05 napisał:
Stomil bez licencji jeszcze Ruch i zostajemy nie zrozumcie mnie źle nie ma co się cieszyć z nieszczęścia innych ale jest szansa
#39 | lolomonolo dnia 05/06/2017 20:23 napisał:
Drodzy "fanatycy Wisły" to, że było tylu kibiców Zabrza wynika tylko z jednego KUPILI BILETY, nie wchodzili na dziko przez płot, więc nie rozumiem waszego oburzenia. Czyli mogliście iść do siedziby klubu i NABYĆ bilet a nie teraz skomleć. Kibiców Wisły ( tak kibiców) było sporo a Was " fanatyków" zabrakło. Tak kibice Wisełki też weszli z biletami. A to, że macie zakaz wstępu na stadion to podziękujcie sami sobie, nikt inny nie dopinguje tak jak wy. A jeszcze jedno GDZIE byli wasi przyjaciele z Pogoni Siedlce i Legii się pytam? Przecież ich też by za OKAZANIEM BILETU wpuścili na stadion. A piłkarzom Wisły należą się brava za mecz.
#40 | kasztan dnia 05/06/2017 21:47 napisał:
Brawo Jarek Niezgoda - odkrycie sezonu EX.Smile
#41 | star dnia 06/06/2017 09:53 napisał:
KIBICU WISŁY PUŁAWY- niepłacz.
Bywało gorzej,choćby sezon 1977/78.
3 liga ,14 miejsce(ostatnie)26 mecze,16pkt(2 za zwycięstwo),a bramki zdobyte 11 (słownie jedenaście),w tym 3 w ostatnim meczu z Granatem Skarżysko,bramki stracone 29.

Co do ostatniego meczu z Górnikiem - SKANDAL,można by składać doniesienie do prokuratury na organizatorów meczu,o zbadanie czy nie naruszono ustawy o imprezie masowej ,a do PZPN czy nie przekroczono regulamiu związkowego.

Odnośnie różnicy między kibicami Gornika,a Wisły to jest taka, że ostatni mecz wyjazdowy Wisły w Nowy Sączu oglądało tylu kibiców Wisły że można policzyć na palcach 1 ręki,a Górnika w Puławach 2 tys.

Zespoły w 1 lidze bez kibiców nie mogą się zadomowić na tym szczeblu rozgrywek : Puszcza Niepołomice ,OKS Brzesko,Rozwój Katowice ,Znicz Pruszków, WISŁA PUŁAWY.
#42 | Stresor74 dnia 06/06/2017 12:21 napisał:
Czasami lepiej zrobić krok do tyłu, aby później uczynić dwa do przodu. Bardzo dziękuję za ten sezon całej ekipie, mimo że rzadko miałem powody do radości z bramek strzelanych na stadionie w Puławach to nigdy nie wyszedłem z meczu mając uczucie że Chłopaki oddali mecz bez walki. Wierzę, że to doświadczenie jest bezcenne na przyszłość, cieszę się że tacy Zawodnicy jak Adrian czy Szczota mieli okazję zobaczyć jak wygląda gra na tym szczeblu rozgrywek. Dla Wisły to pierwszy sezon w historii na tym szczeblu, w tym roku byliśmy niegotowi zarówno organizacyjnie jak i sportowo. Trzeba tylko wyciągnąć wnioski z tego sezonu i w przyszłym bić się od początku o powrót do Nice 1 ligi. Pozdrawiam serdecznie.
#43 | DanielG dnia 06/06/2017 13:06 napisał:
Ostatni mecz sezonu z gÓrnikiem, którego jako również kibice Legii nie trawimy - trybuny praktycznie przekazane pod ich kibiców. Grali u siebie. WSTYD. Powinni siedzieć na łuku, tam ich miejsce było ! dlaczego klub na to pozwolił ?!! Strzał w twarz dla kibiców Wisły. Szkoda.
#44 | sr1960 dnia 06/06/2017 18:32 napisał:
DanielG, częściowo masz rację, jeśli chodzi o skandal z biletami (miejscami) dla puławskich kibiców. Ale proszę, pisz w swoim imieniu. Nie wszyscy muszą podzielać Twoje upodobania. Ja Legii nie kibicuję a Górnika Z. szanuję za ich wspaniałą historię.
#45 | StaryKibol dnia 06/06/2017 20:45 napisał:
Gdy emocje juz opadly jak po wielkiej bitwie kurz!!!!!!! Panie i Panowie zaczynamy od nowa !!!!!! Spokoj wiara nadzieja i milosc!!!!!Jestesmy tam gdzie jestesmy!!!!!
#46 | StaryKibol dnia 06/06/2017 20:50 napisał:
Kibice Gornika Z. weszli i zasiedli tam gdzie zasiedli za zgoda P.Reguly i MO. i nie piszczie ze Prosta dala ciala jeszcze raz to pisze bylo przyjsc i walczyc o nasze miejsca!!!!!!!!
#47 | StaryKibol dnia 06/06/2017 20:58 napisał:
Pozdrawiam SR.1960 .To zart Ty zawsze kibicowales Szarowoli- mootoour , Radomiakowi Chelmiance!!!!!! Legii od zawsze!!!!!!!Nie gniewaj sie !!!!!!!
#48 | wst dnia 06/06/2017 21:16 napisał:
Awans albo śmierć! Wink
#49 | StaryKibol dnia 06/06/2017 21:22 napisał:
A teraz napisze takie swoje myslenie !!!!!Cala runda zleciala bylo jak bylo to se ne wraci!!!!!Krytykowalismy graczy . trenerow .dzialaczy !!! Amoze czas napisac o naszych dziennikarzynach!!!!!! P, Piotr dobre relacje czesto obiektywne dobra znowu sie czepiam!!!! Ale konferencje prasowe po meczach Panowie Pismaki Wasza Porazka zero pytan trudnych choc od poczatku bylo zle!!!!!!!Pan Bartek Pan Gladiator ze Wspolnoty zero trudnych pytan !!!!!!Za co Wam placa!!!!!
#50 | StaryKibol dnia 06/06/2017 21:39 napisał:
Pare tygodni przerwy uspokoji .Nasze emocje,, Jak bedzie czas pokarze !!!!! Prosta byla jest i bedzie !!!! Beda pismaki i dziennikarzyny...Beba wspaniali tacy jak P .Szelak wspanialy czlowiek!!!