Portal ma 28,699,871 unikalnych wizyt

07/10/2023 16:42
Przełamanie z Olimpią
Bardzo cenne 3 punkty po trudnym spotkaniu zdobyli dziś piłkarze Wisły Grupa Azoty. Puławianie pokonali dziś zespół Olimpii Grudziądz 3:1 i dzięki tej wygranej przesunęli się w tabeli do strefy barażowej.

Trener Michał Piros pierwszy raz od dłuższego czasu nie miał większych kłopotów z wyborem składu na dzisiejszy mecz. Do dyspozycji szkoleniowca byli wszyscy oprócz kontuzjowanych od dłuższego czasu Dominika Cheby i Bartosza Rymka. Do meczowego składu wrócił po urazie Krystian Puton.
Już pierwsze minuty spotkania rozgrywanego przy ciągle padającym deszczu widać było, że goście do Puław przyjechali bardzo zmotywowani. Ekipa Olimpii częściej posiadała piłkę i nie pozwalała na wiele zespołowi gospodarzy. Podopieczni trenera Dominika Czajki grali bardzo twardo a sędzia Marcin Kochanek z Opola co chwila musiał sięgać do kiszonki i temperować piłkarzy żółtymi kartonikami.
W 11 minucie po wrzutce Mateusza Klichowicza głową uderzył Maksymilian Tkocz, ale w bramce dobrze spisał się Adrian Olszewski, który wybił futbolówkę na rzut rożny.
Puławianie mimo dobrej postawy obrony jako piersi stracili gola. W 31 minucie spotkania po rzucie wolnym piłkę po przebitce przejął Oskar Sikorski i pewnym strzałem skierował ją do siatki. Mimo złego wyniku ekipa Wisły Grupy Azoty nie rezygnowała z odwrócenia losów spotkania. W 40 minucie po wrzutce z rzutu wolnego piłka trafiła na głowę Tkocza a młody zawodnik Odry Opole strzałem głową skierował ją do siatki. Pięć minut później puławianie objęli prowadzenie. Tym razem piłkę idealnie podał Damian Kołtański a w polu karnym najprzytomniej zachował się Klichowicz, który z bliska pokonał Olszewskiego.
Druga połowa rozgrywana w bardzo trudnych warunkach długo nie przynosiła zmiany wyniku. Puławianie ustawieni bardzo nisko na swojej połowie pewnie zatrzymywali rywali nie dopuszczając ich do żadnych sytuacji. Grudziądzanie próbowali uderzeń z dystansu a najbliżej gola był w 86 minucie gry były Agwan Papikyan, który uderzył jednak obok bramki strzeżonej przez Oskara Mielcarza.
W końcówce goście postawili wszystko na jedną kartę co wykorzystali puławianie, wykorzystując szybką kontrę piłkę do opuszczonej przez Olszewskiego bramkę skierował Klichowicz i kilka sekund później sędzia Kochanek zakończył to spotkanie.
Puławianie już w piątek na wyjeździe zmierzą się ze Skrą Częstochowie. Początek spotkania o 19:00.

Wisła Grupa Azoty Puławy : Olimpia Grudziądz 3:1 ( 2:1)