Portal ma 28,715,963 unikalnych wizyt

07/04/2008 09:26
Podcięli skrzydła Orlętom
Z bardzo dobrej strony zaprezentowali się w sobotę piłkarze puławskiej Wisły. Po niezłym jak na 4 ligowe warunki meczu pokonali oni 3 drużynę w lidze Orlęta Łuków 2:0.
Jednak wygrana nie przyszła puławianom łatwo, o czym świadczy remis 0:0 po pierwszych 45 minutach.
W drugiej odsłonie gry wiślacy prezentowali się znacznie lepiej i zasłużenie zainkasowli 3 punkty.

Fotoreportaż ze spotkania (fot. SZELAK)
Od samego początku mecz był bardzo wyrównany. W 6 minucie gry groźnie zatakowali gracze Dumy Powiśla. Po dograniu Dawida Matyjaszka strzeał Łukasz Giza, ale strzał najlepszego strzelca Wisły został w ostatniej chwili zablokowany. W 11 minucie groźnie zatakowali goście. Z przed pola karnego strzelał Zurawski, ale jego strzał o centymetry minął bramkę w której stał Tomasz Dąbała.

Na kolejną groźną akcję licznie zgromadzona publiczność czekała do 16 minuty spotkania, kiedy to po błędzie puławskiej obrony przed szansą na zdobycie gola stanał Dziewulski, ale i jego strzał okazał się mało precyzyjny.
Gospodarze odpowiedzieli dwie minuty później. Prawym skrzydłem pomknął Łukasz Giza dośrodkował w pole karne, gdzie strzał jednego z naszych graczy został zablokowany i mieliśmy tylko rzut rożny.
Do końca połowy wiślacy próbowali jeszcze 2 razy zaskoczyć Liczewskiego w bramce. Najaktywniejszy w tym okresie był Michał Stecyszyn, jednak jego strzałom brakowało prezycji i o parę centymetrów mijały onę bramkę łukowian. Na tym skończyły się emocje w tej części gry.
W przerwie obok tradycjnego losowania nagród dla posiadaczy biletów i karnetów przedstawiciel naszej redakcji wręczył najlepszemu w rundzie jesiennej piłkarzowi Wisły Mariuszowi Abramczykowi dyplom za wygranie plebiscytu.

W 2 połowie od początku do ataków ruszyli łukowianie. W tym celu na boisko wszedł między innym Dariusz Solnica, znany z występów w Legii Warszawa. Na nic się to jednak stało, bo nawet jeśli Orlęta atakowały to dobrze w bramce gospodarzy spisywał się Tomasz Dąbała.
W 58 minucie do ataków ruszyła Duma Powiśla Z wolnego dośrodkowywał Dawid Matyjaszek zrobił to wprost na głowę Wojciecha Kępki, który strzelił w poprzeczkę a dobitkę Rafała Dryka wybili obrońcy z lini bramkowej.
Od tego momentu Wisła zdecydowanie już przeważała. Efektem tego była bramka Łukasza Gizy z 80 minuty meczu, kiedy nasz najlepszy strzelec pobiegł sam na sam z bramkarzem Orląt i skierował piłkę do siatki. Na stadionie co zrozumiale wybuchała radość, wszak ta bramka dawała Wiśle cenną wygraną. Parę minut później stadion eksplodował jeszcze raz, gdyż po składnej akcji dobrze w polu karnym łukowian znalzł się Mokiejewski i pozyskany w zimie z Unii Belzyce pomocnik ustalił wynik meczu na 2:0.
Chwilę później sędzia Pastusiak zakończył mecz a kibice mogli wreszcie podziękować swoim ulubieńcom za grę do samego końca meczu. Tą wygraną Wisła przedłużyła swoje szansę na awans do nowej III ligi.

II połowa

45' - 0:0. Za chwilę składy obydwu drużyn.

51' Kilka słów o pierwszej połowie spotkania: Pierwsze 30 minut to zażarta walka z obu stron. Od około 30 minuty spotkania to Wisła zaczyna przeważać. Groźna akcja Łukasza Gizy i dwa niebezpieczne strzały Gawrysiaka i Stecyszyna zaznaczyły przewagę Dumy Powiśla. Mecz w drugiej połowie uświetnił swą obecnością na boisku Dariusz Solnica, który pamiętajmy grał między innymi dla Legii Warszawa

57' uderzenie Gizy po podaniu ze środka Stecyszyna. Kibiców z Łukowa w barwach nie zanotowaliśmy.

58' Co za pech!!! najpierw poprzeczka a potem obroniona petarda Mokiejewskiego . Wisła przeważa!

65' nadal remis. W 63 minucie zmiana w barwach Dumy Powiśla. Za Mariusza Abramczyka wchodzi usposobiony ofensywnie Mateusz Kamola. Słychać głośne śpiewy kibiców Wisły, którzy przed meczem zostali obdarowani przez zawodników szalami klubowymi

67' Zmiany w Łukowie. Za Richarda Gaj za Marciniaka P. Szewczak.

68' Dryk faulowany w polu karnym.......ale jedenastki sędzia nie odgwizdał!!!

72' Gawrysiak upomniany żółtą kartką. 600 kibiców ogląda ciekawe spotkanie, brakuje tylko bramek.

76' Wisła przyparła Orlęta do muru. Ten mecz musimy wygrać!!! krzyczą kibice Wisły, których "we młynie" zebrało sie około 40.

80' GOOOOOOOOOLL Wisła zdobywa bramkę!!!! Nasz goleador ŁUKASZ GIZA !!!! 1:0

81' Spiker wykrzyczał strzelca bramki w stylu najlepszych ringowych speakerów z USA. Wisła rządzi.

85' Kibice Wisły podpalili flagę Orląt Łuków. Tymczasem kontra Wisły....Kępka nie zdąża do piłki.......Wisła ciśnie.

88' GOOOOLLL!!!! 2:0 prowadzi Wisła!!! Piotr Mokiejewski uderza w długi róg. Aktywny Kępka tym razem asystentem. Brawo Wisła!

90' +2 . Z doliczonych 3 minut została jedna ale to Wisła przeważa. Sikora uderza, Dryk dobija nad poprzeczką.

90' KONIEC Zwycięstwo Dumy Powisla 2:0.

Dziękujemy za uwagę zapraszamy do komentowania meczu. Za pomoc w relacji dziękujemy Michałowi Świderskiemu.

Wisła : Orlęta Łuków 2:0 ( 0:0)