Portal ma 28,736,305 unikalnych wizyt

05/05/2008 11:21
Wspaniała wiktoria Wisły, czyli Górnik na kolanach
Zwycięstwo w bardzo dobrym stylu obejrzeli dziś kibice puławskiej Wisły. Wracająca do gry o III ligę Duma Powiśla pewnie bo 4:1 pokonała wzmocnionego zawodnikami z pierwszego składu Górnika Łęczna. Jednak same nazwiska nie grają o czym dobitnie przekonali się podopieczni Tadeusza Łapy, którzy po znakomitym początku meczu nie potrafili wywieźć z Puław korzystnego rezultatu.

Fotoreportaż ze spotkania (fot. el_dzi)
Mecz od ataków rozpoczęli puławianie. W 3 minucie na bramkę Krzysztofa Żukowskiego strzelał Łukasz Giza, ale najskuteczniejszy zawodnik ligi uderzył niecelnie. Minutę później goście objęli prowadzenie. Błąd przy wybiciu popełnił puławski obrońca, który podał piłkę do Marcina Rogowskiego, który dośrodkował do Jakuba Grzegorzewskiego, a były napastnik Odry Wodzisław nie miał problemów z umieszczeniem piłki w siatce Tomasza Dąbały.

Jak się okazało bramka dla łęcznian podziałała mobilizującą na graczy Wisły, którzy od tego momentu ruszyli do jeszcze bardziej zdecydowanych ataków na bramkę rezerw. W 14 minucie gospodarze wyrównali. Bardzo dobrą piłkę z boku otrzymał Łukasz Giza, który popisał się pięknym uderzeniem i skierował piłkę obok bezradnego bramkarza gości. W 19 minucie gry szansę na gola zmarnował Mokiejewski, który otrzymał ładne podanie od Wojciecha Kępki. Pomocnik Wisły strzelił jednak obok lewego słupka bramki Żukowskiego. Parę minut później kolejny raz próbował Giza. Napastnik z Puław uderzył bardzo dobrze, ale golkiper z Łęcznej spisał się jeszcze lepiej broniąc strzał Gizmena. W końcu nadeszła 31 minuta gry, kiedy to puławski stadion eksplodował drugi raz. Błąd popełnił jeden z obrońców Górnika. Na to czekał Wojciech Kępka, który okazał się od niego szybszy i bez problemów skierował piłkę do siatki - 7 minut później jeszcze jedną szansę mieli gospodarze, ale Wojciech Kępka nie sięgnął piłki zagranej przez Gizę.

W końcówce tej części gry do głosu doszli łęcznianie. W 40 minucie Dąbałę próbował pokonać niegdyś gwiazdor I- ligi Paweł Bugała. Popularny Buła strzelił jednak słabo i bramkarz Dumy Powiśla bez problemów złapał to uderzenie, a dobita Grzegorzewskiego była oddana z pozycji spalonej. Do końca tej części gry wynik nie uległ już zmianie i to wiślacy mogli udać się do szatni w lepszych nastrojach.
W przerwie wielu kibiców miało duży dylemat. O 18 w puławskiej hali rozgrywany był mecz piłki ręcznej. Większość fanów jednak została na stadionie i na pewno nie żałowała tej decyzji.
Już 2 minuty po rozpoczęciu II części spotkania trzeciego gola dla Dumy Powiśla zdobył Łukasz Giza. Stało się to za sprawą dobrego dogrania z prawej strony Mariusza Abramczyka. Po tej bramce stało się jasne, że gospodarze tego meczu już nie przegrają. Wiślacy byli zdecydowanie lepsi co udowodnili jeszcze raz, kiedy to w 78 minucie kropkę nad I postawił Łukasz Giza strzelając hat-tricka. Po tym golu tempo meczu troszkę siadło. Wiślacy ucieszeni korzystnym wynikiem czyhali na kontry a rezerwiści atakowali bez przekonania.

W 86 minucie z boiska zszedł zegnany owacjami bohater Wisły Łukasz Giza. Był to ostatni ciekawy element tego spotkania.
Po meczu kolejny raz piłkarze Dumy Powiśla mogli cieszyć się wraz z kibicami z korzystnego wyniku. Co trzeba przyznać wygrana puławskiego zespołu była zasłużona. Wiślacy mimo złego początku w całym meczu zaprezentowali bardzo dobrą grę. Jak twierdzą niektórzy kibice gospodarze zagrali jeden z najlepszych meczy w tym sezonie.
Wisła Puławy - Górnik II Łęczna 4:1 (2:1)

Wisła: Dąbała, Dryk, Mróz, Gawrysiak, Pszczoła, Abramczyk (M.Kamola 79), Mokiejewski (Burek.K 74), Stecyszyn, Matyjaszek (Wiśniosz 45), Giza (Sikora 86), Kępka
Górnik:Żukowski, Bodziak, Wywrocki, Chapuła (Klimczewski 45) , Kuśmirek, Rogowski (Roczon 79), Raczkiewicz (Wasil 45), Bugała, Klimkiewicz, Gozdek, Grzegorzewski