Portal ma 28,693,225 unikalnych wizyt

24/10/2009 13:37
Wrociło zle - czyli kolejna porażka Wisły
Niestety kolejny raz nie udało się pokonać piłkarzom puławskiej Wisły rywali z Białej Podlaskiej. Dziś wiślacy szczególnie po bardzo słabej pierwszej połowie przegrali z Podlasiem 3:2 i nie wykorzystali okazji do zbliżenia się do ligowej czołówki.

Fotoreportaż z meczu (fot. szelak & el_dzi)

Od samego początku spotkanie rozpoczęło się bardzo źle dla podopiecznych Jacka Fiedenia. W 3 minucie zza pola karnego uderzał Magier, który zrobił to na tyle niecelnie, że futbolówka trafiła do będącego na lewym skrzydle Marka Piotrowicza, który z bardzo ostrego kąta pokonał zaskoczonego Pawła Sochę.

Nim wiślacy zdążyli się otrząsnąć po stracie pierwszej bramki podopieczni Jacka Fiednenia przegrywali już 2:0, bowiem z 16 metrów obok słupka uderzył Patrik Magier i piłka mimo rozpaczliwej interwencji Pawła Sochy trafiła do siatki. Wiślacy w tych fragmentach przy średnio grających gościach wyglądali jak juniorzy, którzy pierwszy raz wyszli na piłkarskie boisko. Gospodarze nie potrafili przeprowadzić ani jednej sensownej akcji, która poważnie mogłaby poważnie rozgrzać Dymitryja Ekimowa.

Wiślacy pierwszą akcję przeprowadzili dopiero w 36 minucie. Co ciekawe okazała się ona akcja bramkową. Szczęśliwym strzelcem okazał się Łukasz Giza, który wykorzystał bardzo dobrą akcję Mateusza Chmielnickiego i pokonał bramkarza Podlasia. Większości kibiców wydawało się, że wiślacy pójdą za ciosem i jeszcze przed przerwą wyrównają stan meczu. Jednak 2 minuty później stało się coś zupełnie innego zupełnie niepilnowany w polu karnym Artur Bożyk z bliska pokonał Pawła Sochę i zamiast remisu wiślacy przegrywali w Zwoleniu 1:3.

Nie wiemy jaka atmosfera panowała w przerwie w puławskiej szatni, ale zapewne porady jakich udzielił swoim zawodnikom Jacek Fiedeń okazały się skuteczne bowiem minutę po rozpoczęciu gry wiślacy za sprawą Dawida Matyjaszka zdobyli drugą bramkę. Niestety jak pokazały kolejne minuty tylko na tyle było dziś stać wiślaków, mimo, kilku kolejnych prób. W 60 minucie obrońcom Podlasia pomógł w swojej pracy Konrad Nowak, który stanął prosto na linii strzału Mateusza Chmielnickiego. 20 minut później bialczanie mieli jeszcze więcej szczęścia bowiem Łukasz Giza zamiast do bramki uderzył w słupek.
W tej części gry goście co zrozumiałe nie atakowali już tak zaciekle i czekali na kontry. Jednak ani Guzkowi ani Litwinczukowi nie udało się pokonać Pawła Sochy.

W ostatniej minucie doszło do kontrowersyjnej sytuacji bowiem jeden z graczy Podlasia zagrał piłkę ręka. Jednak sytuacji tej nie zauważył sędzia Mariusz Antosz i nie wzruszony kazał grać dalej.
Chwilę później przyjezdni wraz z grupą 40 swoich kibiców mogli cieszyć się z 3 punktów i pierwszego w III lidze wyjazdowego zwycięstwa. A wiślacy?? Nasi gracze zeszli w opuszczonymi głowami zeszli do swojej ławki rezerwowych aby tam analizować przyczyny porażki.

Wisła Puławy - Podlasie Biała Podlaska 2:3 ( 1: 3)
Giza 36, Matyjaszek 46 - Piotrowicz 4, Magier 7, Bożyk 37

Wisła Puławy: Socha-Dryk-Prostyk-Pietroń-Gawrysiak-Nowak-Chmielnicki ( 78 Chwiszczuk)-Krakiewicz ( 84 Rzędzicki)-Stecyszyn ( 46 Matyjaszek)-Giza-Kępka

Podlasie Biała Podlaska: Ekimov-Bojarczuk-Bożyk-Jarzynka-Woroniecki-Sobiczewski-Maksymiuk-Borysiuk-Magier-Piotrowicz ( 90+ 2 Mirończuk)-Guzek( 83 Stonio)
Żółte kartki Dryk, Krakiewicz, Chmielnicki, Gawrysiak ( Wisla), Guzek( Podlasie)
Sędziował Mariusz Antosz ( Tarnobrzeg)
400
more komentarze (18)
#1 | BNS dnia 24/10/2009 14:47 napisał:
Ja rzadko krytykuje trenerów ale tym razem napisze coś od siebie. Mocno mnie Pan W @#$$$%$ Panie trenerze. Skąd Steco na boisku? K #$%^&* przeciez on nie grał ostatnio nigdzie, Matyjaszek Na ławce????? Daj Pan spokój. O co tu chodzi? A co do bramkarza to uważam, że póki co Śruba jest najlepszy na tej pozycji
#2 | apiech5 dnia 24/10/2009 15:30 napisał:
nie wiem co się dzieje pościągano tylu zdawalo by się najlepszych zawodników (socha pietroń kępka i trener) mają potężnego sponsora i co ano średniak 3 ligowy a taki radomiak bez poważnego sponsora a jak grają trzeba coś zmienić bo mogą być kłopoty z utrzymaniem
#3 | kosmyk1972 dnia 24/10/2009 16:24 napisał:
Smuda na trenera Wisły, sponsora chyba stać .Zaczeła by się gra i nie byłoby mokro w gaciach jeszcze przed rozpoczęciem meczu.
#4 | grzes dnia 24/10/2009 17:15 napisał:
Przykra sprawa. Niestety Wisła zagrała kolejny słaby mecz i wydaje mi się , że trener na siłę forsuje obronę strefą. Ta drużyna nigdy tak nie grała i się tego nie nauczy. W wykonaniu Wisły obrona strefą wygląda tak , że stoją jak kołki a przeciwnik w 16-stce robi co chce i można liczyć tylko , że nie trafi do bramki bo nikt strzelającego nie kryje i nie blokuje. ( ewentualnie mały Krakiewicz kryje Bożyka) Niestety powtórka ze Spartakusa. Słabo to wygląda. Nie przypominam sobie takiego meczu , żeby Wisła po 8 minutach przegrywała 0:2. A Podlasie mimo , że zagrało średnio to 3 pkt zgarnęło.
#5 | lucca dnia 24/10/2009 17:54 napisał:
Panie trenerze Fiedeń tracę cierpliwośc do Pana filozofii szkoleniowej..wpuszczasz Pan Chwiszczuka o wadze koguciej na bardzo ciezka murawe gdzie zdecydowanie liczy sie sila i tężyzna fizyczna, po drugie jak Pan ustawiasz obronę ze na 16 metrze przy kazdym rzucie roznym stoi 5-6 zawodnikow z Podlasia kompletnie nie krytych czekających tylko na piłke, nie widziales tego zeby zareagowac?? to kibice widzieli i krzyczeli, podpowiadali..a Pan Dryk to mogłby bardziej pilnowac skrzydła a nie ciagle zostawiac wolnego zawodnika bodajze z numerem 11 i potem gonic go i faulowac, Gawrysiak analogicznie do Dryka sie zachowywał nawiasem mowiąc w 1szej połowie..zero myslenia zero umiejętnosci przewidywania:/ tak więc 3 punkty w plecy oddane za frajer.. na koniec ponawiam apel: Kuzmierz do bramki, Socha delikatnie mowiąc powinien sobie odpocząc
pozdrawiamSmile
#6 | tomas dnia 24/10/2009 18:39 napisał:
Witam ! szkoda że takiego opisu nie ma z Dębicy,to na marginesie . Nic nie mam do steca ,ale przerwa dała sie we znaki ,są przecież zawodnicy którzy przepracowali zimowe przygotowania i nie maja szansy grać . Proponuje panu Fiedeniowi aby kontrakt Marciniaka sam opłacał ze swojej nie małej pensji,jego pupil doznał kontuzji podczas długiej rozgrzewki.Zostały jeszcze cztery mecze po których pan trener powinien sam podjąć odpowiednia decyzje a za pokazanie się dzisiaj w sprzęcie JAKO z Łęcznej zarząd powinien wyciągnąć konsekwencje służbowe.
#7 | Pawulon dnia 24/10/2009 19:23 napisał:
Patrze i porównuje frekwencje z poszczególnych meczów Wisły. Spada Panie trenerze czyli co gramy słabo. Jaka gra taki wynik. Wisła jest słaba jak nigdy dotąd w IV lidze był duch atmosfera. Nie ma drużyny nie ma walki jest rzemiosło bardzo cieniutkie.
#8 | BNS dnia 24/10/2009 19:23 napisał:
Panowie trener zostanie!!! Spełnia założenia zarządu póki co... Pewnie się otrzymać!!!
#9 | Piotrek dnia 24/10/2009 19:55 napisał:
Coż, trudno dziwić się ludziom, że wybrali sobie spokojne siedzenie w domu niż mecz wizyte przy takiej pogodzie na stadionie jak nie ma wyników. Wielu ludzi chodzi tylko jak są wygrane i dlatego są tego efekty na trybunach.
Mam nadzieje ze Wisla wygra w Kraśniku.
#10 | kibic1971 dnia 24/10/2009 23:28 napisał:
Trener obiecywał 9 punktów do końca rundy,jest to jeszcze możliwe więc nie ma co panikować.
#11 | Pawulon dnia 25/10/2009 08:37 napisał:
Kolego Obcy ja nie bronie trenera, ale na moje oko Jacek Fiedeń wystapił dzisiaj w swojej prywatnej kurtce Pumy, popatrz na zdjeciach
#12 | KSW 1980 dnia 25/10/2009 08:46 napisał:
Jednym słowem żenada, kończ Waść wstydu oszczędź. Trzy mecze do końca i wielka niewiadoma, strach pomyśleć, co będzie jak nas znowu ****ną najpierw w Kraśniku potem w Sarzynie. Jak nic nie drgnie w zespole na lepsze to być może i ze Stalą Mielec będą problemy. Niemoc na boisku jest wprost proporcjonalna do ilości przekleństwa...no wczoraj to był popis. Nasi klną jak szewce, ja pamiętam dyskusję na tym forum, jak to za Magnolii na boisku było. Teraz jest tak samo, aczkolwiek mam większy szacunek dla Jacka , niż do tego magika z Łęcznej.
#13 | molin35 dnia 25/10/2009 10:41 napisał:
wydaje mi się że trenera pożegnamy po rundzie jesiennej prezes ma głowę na karku[bynajmniej tak wygląda] i razem z zarządem na pewno podejmą taką decyzję mając taki skład nie potrafi ustawić zespołu!!! w przerwie zimowej dużo dobrych trenerów będzie wolnych!!! potwierdza to moją teorię że dużą różnicą jest bycie asystentem a samodzielnym trenerem! tak jest właśnie w WIŚLE
#14 | majer dnia 25/10/2009 12:29 napisał:
trenerze odejdz czym predzej wiem ze ciezko pieniazki sa niezle,obroncy trenera gdzie jestescie!Do Piotrka z tym wygraniem to chyba jakis zart taktyk Fiedeń powie moja taktyka to długie piłki na Kępke to będzie odprawa i jego rola strasznie duża jak na zarobki ale cóz co do Steca powinien sobie zasluzyc a nie przychodzi po przerwie swiadczy to o trenerze i niech zabiera swoje wynalazki Socha który musi grać naucz sie najpierw wykopywać celnie piłki !chłopak z Puław siedzi na ławie 1000razy lepszy,Nowak kontuzjogenny ciekawe ile pogra?,Krakiewicz słabiutki,
#15 | grzes dnia 25/10/2009 14:48 napisał:
Tak sobie patrzę na tabelę i chciałbym zobaczyć coś optymistycznego. I jak się chce to możnaWink Na dzisiaj zakładając , że zarówno Unia jak i Avia dowiązą zwycięstwa (a wszystko jest na dobrej drodze) to poza tymi drużynami jeszcze Górnik i Spartakus mają duże szanse na utrzymanie. Pozostałe drużyny biorąc pod uwagę "zdobycze punktowe" mają całkiem spore szanse na strefę spadkową. Czyli wszystko co najciekawsze jeszcze przed nami. To tak dla poprawy nastrojówSmileSmile
#16 | KSW 1980 dnia 25/10/2009 15:08 napisał:
Oczywiście, Wisła na koniec rundy może być 4 lub 15 wszystko możliwe, zarówno Avia jak i Unia wygrały, ale tu nie o to chodzi, jest dobry tekst na klubowej.
#17 | psina dnia 26/10/2009 12:09 napisał: