Portal ma 28,701,341 unikalnych wizyt

30/04/2011 17:49
Strzelecka kanonada Wisły przy Kaniowczyków
Piękne spotkanie zobaczyli dzisiaj kibice, którzy mimo pięknej słonecznej pogody nie udali się na majówkę za miasto, ale na spotkanie 22 kolejki III ligi pomiędzy puławską Wisłą a rezerwami Górnika Łęczna. Puławianie mimo spokojnego początku rozbili swojego rywala aż 7:1, czym ustanowili swój strzelecki rekord w tym sezonie.

Wiślacy bardzo bardzo szybko stworzyli sobie pierwszą bramkową sytuację. Już w 2 minucie spotkania, Rafał Kursa po dograniu z rzutu rożnego od Macieja Wójtowicza stanął przed szansą zdobycia gola, jednak uderzenie głową młodego obrońcy Dumy Powiśla obronił Łukasz Witkowski. Chwilę później zaatakowali łęcznianie, a konkretnie niechciany w pierwszym zespole Kamil Stachyra, który uderzył jednak zbyt lekko i piłkę złapał Kamil Beszczyński. Kolejne minuty to spokojna gra w środku pola. Na ciekawą i składną akcję licznie zgromadzona publiczność musiała czekać do 15 minuty, kiedy to kolejny raz z dobrej strony pokazali się przyjezdni. Lewą stroną popędził Michał Zuber, który mijał puławskich obrońców jak tyczki w narciarskim slalomie. Swój rajd zawodnik Górnika zakończył pięknym strzałem, który stojący w bramce Wisły Kamil Beszczyński sparował na rzut rożny.
W 17 minucie przypomniał o sobie Konrad Nowak, który po znakomitym podaniu od Michała Chwiszczuka minimalnie przestrzelił. Mimo kilku kolejnych prób Dumy Powiśla piłka jak zaczarowana nie chciała wpaść do bramki łęcznian. Udało się dopiero w 29 minucie, kiedy to z dobrej strony pokazał się duet Łukasz Giza i Konrad Nowak. Ten drugi popisał się piękną asystą a Giza z bliska pokonał Łukasza Witkowskiego. Na kolejną bramkę czekać trzeba było do 38 minuty, kiedy to dobre podanie Chwiszczuka na bramkę zamienił kolejny raz Łukasz Giza. Nie minęło 120 sekund a podopieczni Mariusza Sawy prowadzili już 3:0. Tym razem w roli głównej pokazał się Konrad Nowak, który ładnym strzałem w długi róg nie dał szans Łukaszowi Witkowskiemu.
Po zmianie stron do kolejnych ataków ruszyli wiślacy. Już w 51 minucie, gospodarze po uderzeniu głową Konrada Nowaka prowadzili 4:0. Nie minęło 60 sekund a na świetlnej tablicy widniało już 5:0 dla Dumy Powiśla, bowiem kapitalnym strzałem z 16 metrów popisał się Konrad Nowak. W 58 minucie łęcznian ostatecznie dobił Łukasz Giza, który popisał się ładnym uderzeniem z rzutu wolnego i zdobył swoją trzecią bramkę w tym spotkaniu. W 65 minucie przyjezdni mogli zdobyć bramkę na 6:1. Kamil Beszczyński spóźnił się z wyjściem z bramki i sfaulował jednego z graczy Górnika. Do piłki ustawionej na 11 metrze podszedł Krzysztof Kazimierczak i przy ogłuszających gwizdach uderzył w słupek bramki Wisły. Chwilę później przy próbie dobitki swojego strzału kapitan Górnika zderzył się z Tomaszem Bednarukiem i z podejrzeniem złamania nogi karetką został odwieziony do puławskiego szpitala. W 78 minucie wiślacy kolejny raz pokonali Łukasza Witkowskiego. Tym razem po dośrodkowaniu z rzutu rożnego piłkę do bramki Górnika skierował Mateusz Kozieł. Mimo takiego wyniku przyjezdni do końca walczyli o bramkę honorową. Udało się to Sławomirowi Skorupskiemu w 88 minucie, który wykorzystał błąd puławskiej obrony i z bliska pokonał Kamila Beszczyńskiego.
Wiślacy zaprezentowali dzisiaj bardzo dobrą dyspozycję. Jak podkreślał trener Wisły Mariusz Sawa, jego podopieczni zagrali zgodnie z przedmeczowymi założeniami i zaprezentowali naprawdę dobrą dyspozycję. Przed wiślakami jednak dwa bardzo trudne mecze z Avią Świdnik i Izolatorem Boguchwała, w których wygrane zbliżą już tylko na krok od upragnionej II ligi.

Wisła Puławy : Górnik II Łęczna 7:1 ( 3:0)

Giza 29, 38, 59, Nowak 41, 51, 52, Kozieł 78 - Skorupski 88

Wisła: Beszczyński - Gawrysiak, Bednaruk, Kursa, Budzyński (68 Misztal), Giziński (76 Gawda), Wójtowicz (60 Orzędowski), Mokiejewski, Chwiszczuk (60 Kozieł), Nowak, Giza
Górnik II: Witkowski - Iwanicki (54 Flis), Rusiecki, Kazimierczak (67 Mroziński), Raczkiewicz (46 Skorupski), Zuber (54 Kwiatkowski), Stefaniuk, Stachyra, Michalak, Tymosiak, Ryczek