Portal ma 28,732,256 unikalnych wizyt

22/10/2011 15:57
Porażka w stadionowym debiucie

Nie udało się piłkarzom Wisły dobrym występem rozpocząć nowego rozdziału w historii naszego klubu. Podopieczni trenera Mariusza Sawy po niezłej grze zwłaszcza do 60 minuty ulegli liderowi tabeli, zespołowi Okocimskiego KS Brzesko 0:2.

Fotoreportaż z meczu (fot. Szelak)
Mecz, drużyna a może i sam stadion przyciągnął spore rzesze kibiców, którzy w większości nie byli piłkarskimi koneserami, nie jeździli za drużyną do Zwolenia czy Poniatowej, z rzadka pojawiając się na meczach wyjazdowych. Na trybunach zasiadło około dwóch tysięcy widzów.
Przed kasami jak i przy wejściu, które bądź co bądź odbywało się sprawnie, były spore kolejki, kibice z obawami zmierzali na trybuny, w rozmowach kibice doceniali zespół gości, który jak do tej pory meczu nie przegrał i był zdecydowanym liderem ligowej tabeli.
Obaw nie podzielali jednak nasi piłkarze. Mecz rozpoczęli od spokojnej gry, z każdą minutą jednak Okocimski zmuszany był do coraz większej obrony. W pierwszej połowie pod bramką Kamila Beszczyńskiego nie działo się zbyt wiele, natomiast Dawid Mieczkowski uwijał się jak w ukropie. Do interwencji zmuszali go strzałami z dystansu Wiącek oraz Mokiejewski. Bramkarz, który zasłynął strzeleniem sobie samobója głową, był pewny na przedpolu przecinając dośrodkowania oraz wychodząc do piłek zagrywanych w stronę naszych napastników.
W przerwie na pewno Mariusz Sawa miał powody by chwalić naszych zawodników, bo grali tak jak ich o to prosił na wczorajszej odprawie - na 120% możliwości. Krzysztof Łętocha natomiast na pewno był podenerwowany, wszak beniaminek zmusił jego podopiecznych do sporego wysiłku.
Po przerwie, wiślacy starali się grać podobną piłkę jak przed przerwą. Już w 50 minucie przed wymarzoną szansą stanął Konrad Nowak. Po znakomitym przechwycie Mateusza Gawrysiaka, jego zagraniu wszerz pola karnego i przepuszczeniu piłki przez Łukasza Gizę, wychowanek Motoru z pięciu metrów strzelił wprost w bramkarza.
Kilka minut później fatalnie zachował się bramkarz gości. Wykopując bowiem piłkę nabił Gizę, który w sytuacji sam na sam z... bramką nie trafił w piłkę. Dla gości skończyło się tylko na strachu.
Goście słyną z boiskowego cwaniactwa, z dobrze zorganizowanej gry obronnej jak i z wykorzystywania nadarzających się okazji. Taka miała miejsce już w 65 minucie, gdy po rzucie rożnym piłkę do pustej bramki skierował Radosław Jacek. Winą za straconą bramkę obarczyć w tym przypadku można całą linię obrony Wisły oraz bramkarza, który z pewnością mógł przed tym strzałem Wisłę uchronić. Piłka bowiem została dośrodkowana na czwarty metr przed puławską bramką.
Stracony gol nie podłamał jednak puławian, którzy ruszyli jakby ze zdwojoną siłą. Już w 70 minucie zdobyli wyrównującą bramkę. Po dobrej akcji Pawła Jabkowskiego oraz wywalczonym przez niego rzucie rożnym, piłkę do bramki skierował Konrad Nowak. W zamieszaniu podbramkowym jednak sędzia dopatrzył się spalonego. Z naszej perspektywy, wydaje się, że sędzia liniowy miał rację. Nowy dobijał piłkę toczącą się do bramki będąc wyraźnie przed całą linią obrony OKS-u.
Akcja ta wywołała początkowo ekstazę, a nieco później wybuch złości, bo tak jak pisaliśmy wcześniej, sędzia bramki nie uznał. Dodatkowo bardzo szybko po tej akcji, skontrowali goście. Kamil Beszczyński jednak znakomicie skrócił kąt i piłka minęła bramkę.
W 75 minucie bramkarz Wisły po raz drugi wyciągał piłkę z siatki. Po wzorowo wyprowadzonym kontrataku, bramkę zdobył Tomasz Ogar. Co ciekawe, w tej sytuacji co niektórzy również widzieli spalonego.
Ostatni kwadrans tego meczu to optyczna przewaga Wisły, bez klarownych sytuacji po stronie naszej drużyny. Wyraźnie podłamani kiepskim wynikiem wiślacy nie potrafili się już otrząsnąć.
Trener Sawa i jego podopieczni po tym meczu mają prawo być na siebie bardzo źli, jednak nie patrząc tak samokrytycznie, mogą dostrzec sporo pozytywów. Takimi na pewno była gra w pierwszej połowie oraz stwarzanie sobie sytuacji. Od kilku spotkań jednak duet Giza-Nowak, a także skrzydłowi nie funkcjonują niestety najlepiej.

Wisła Puławy Okocimski Brzesko 0:2 (0:0)
Bramki: Jacek (67), Ogar (75).

Wisła: Beszczyński - Gawrysiak, Kursa, Budzyński, Orzędowski - Giziński (72 Szczotka), Wiącek, Mokiejewski, Kozieł (60 Jabkowski) - Nowak, Giza (78 Romaniuk).

Okocimski: Mieczkowski - Wawryka, Urbański, Jacek, Pawłowicz - Darmochwał (78 Krzak), Dynarek (46 Baliga), Pyciak, Litwiniuk (59 Wojcieszyński) - Trznadel, Głaz (46 Ogar)

Żółte kartki: Budzyński (W) - Głaz, Baliga (O).
Widzów: 2000
Sędziował: Paweł Malec (Łódź).
more komentarze (29)
#1 | ktos dnia 22/10/2011 16:11 napisał:
bardzo dobry mecz Wisełki, porażka niezasłużona. Zdjęcie nr 23 w fotoreportażu pokazuje ewidentnie, ze Nowak nie był na spalonym, gdy Wisła zdobyła bramkę.
#2 | szelak dnia 22/10/2011 16:15 napisał:
Ja to widziałem, Ty to widziałeś a sędzia ślepy
#3 | MrMargol dnia 22/10/2011 17:33 napisał:
zdjęcie nr 23 ewidentnie pokazuje ze Nowak BYŁ na spalonym, niestety.
#4 | Darek62 dnia 22/10/2011 17:39 napisał:
Brak skuteczności, szczęścia, bramka dla Wisły prawidłowa, akurat montuję film i widać, że przy prawym słupku cały czas jest zawodnik Okocimskiego, no cóż....szkoda. Z drugiej strony "Piwosze" w II połowie dobrze zagrali, a te dwie bramki, to efekty , złego krycia przy pierwszej i straty piłki tuż przed polem karnym - przy drugiej, gdzie zresztą rozklepali naszą defensywę na cienką blaszkę. lekko i łatwo nie jest, gramy dalej.
#5 | Darek62 dnia 22/10/2011 17:42 napisał:
Marek, wg mnie Nowy nie był na spalonym, zresztą zobaczysz na filmie, chociaż kręciłem go z "rodzinnej" - to ja raczej wątpliwości nie mam, tym bardziej, że obrońca gości po interwencji leżał w swojej bramce, a w momencie strzału stał idealnie na linii bramkowej. To jest takie gdybanie, ale był to ważny moment tego meczu
#6 | BNS dnia 22/10/2011 17:42 napisał:
Weź MrMargol nie gadaj głupot, bo akurat na tej focie ni cholery spalonego dopatrzeć się nie mogę
#7 | BNS dnia 22/10/2011 17:44 napisał:
Ja natomiast przy bramce nr2 widziałem zagranie ręką zawodnika OKOCIMSKIEGO
#8 | kaydee dnia 22/10/2011 17:57 napisał:
Wydawało mi się z trybun, że Nowy na spalonym był, a po zdjęciu widzę, że było inaczej. Zdjęcie jest zrobione jak piłka jest już przy Konradzie, w momencie podania na pewno na spalonym nie był. IMO najlepszy na boisku dzisiaj Gawryś. Szkoda, że bramki padły po indywidualnych błędach. Orzędowski ewidentnie ma ciągoty do środka pomocy i się zapomina czasami Smile Generalnie bardzo fajny mecz, przy takim składzie osobowym to Wiślacy zagrali nadspodziewanie dobrze. Oby w zimie zarząd się sprężył, bo drugiej wtopy jak sen letni to już być nie może. Wigry dziś wygrały i zaczynamy być w dole, a stamtąd trudno wyjść.
#9 | kjk dnia 22/10/2011 18:03 napisał:
Akurat na tym zdjęciu jest na spalonym ewident bo jeden zawodnik jest owszem na linii bramkowej, ale linie spalonego wyznacza przedostatni zawodnik, zdjęcie jest jak Konrad juz ma pilke przy nodze i nie wiadomo czy nie wybiegl np zza plecow 4ki nie ma co gadac to zdjecie nie wyjasnia sytuacji.
#10 | kaydee dnia 22/10/2011 18:08 napisał:
też prawda, człowiek odruchowo bramkarza w bramce widzi. Trudno , skończyło się 0-2 i już.
#11 | jarek dnia 22/10/2011 22:20 napisał:
Szanowni Obiektywni Kibice! Jako jedni z nielicznych w Polsce w Puławach widac, że obiektywizm i uczciwość jest najważniejsza. W każdym innym mieście wszyscy widzieliby, że bramka Wisły była prawidłowa, ręka przy drugiej bramce Brzeska oczywista. Ale nie tu. W Puławach Ruch Uczciwego Kibica wystosowałby pismo do J...ć j...ć PZPN-u o unieważnienie wyniku, gdyby drużyna gości została pokrzywdzona przez sędziego.
PS- Szanowny Panie Mr Margolu- muszę to napisać, gdyż zasady fair play mnie do tego mitygują- Pańska ocena spalonego ,że Nowak BYŁ na oczywistym spalonym w momencie STRZAŁU, co widać na zdjęciu, jest nieco nieprawidłowa, gdyż spalonego ocenia się wmomencie PODANIA. Nie wystarczy obiektywizm, potrzeba jeszcze trochę wiedzy i serca, którego tu brakuje.
#12 | Wisla1972 dnia 23/10/2011 06:40 napisał:
ludzie co tu dużo mówić, sędzia był zŁodzi..ej i przynajmniej jeden punkt nam skubną bo przy 1:1 to różnie mogło się potoczyć...
#13 | Kiker dnia 23/10/2011 14:31 napisał:
Do Jarek na tej stronie zawsze tak jest wygrywa Wisła wszyscy pudrują przegrywa wszyscy doszukuja się krzywdy .Wystarczy popatrzeć na błędy sędziowskie w ekstraklasie i płakanie tam nic nie daje kto przegrał to przegrał . Moż warto by pochylić głowe nad probłemami w zespole.Jeden z głównych to pozbycie się Zolecha ,który jest młodzieżowcem i jak pisze Piotrek bardzo utalentowanym,za to w polu mógłby grać ktos doświaczony .Trener dostał wolną ręke i sprowadził sobie swoich kolesi i teraz proszę na grę nie narzekać.Prawdziwi bohaterowie to Giza i Nowy tylko trzeba spojrzeć na ich pesel i cudów nie wymagac Pozdro!!
#14 | Piotrek dnia 23/10/2011 20:56 napisał:
Na podstawie zdjęcia nr 23 nie można raczej wywnioskować czy spalony był czy nie.
Oglądając nagrania Pana Darka, wygląda na to, że Nowak był na równi z obrońcą z nr 4. Tak więc więc raczej bramka powinna zostać uznana.
#15 | wojytek dnia 24/10/2011 06:49 napisał:
Moim zdaniem spalonego by niebyło tylko w przypadku gdy Łukasz w momencie podawania był w linii z Konradem, jeżeli był dalej od bramki niż Ńowy to spalony ewidentny i niezgodzę się że Nowak był na równi z obrońcą nr 4, widać na filmie że zachowują między sobą odstęp czyli niestety dobra decyzja sędziego.
Szkoda że Łukasz nie uderzał bezpośrednio, wtedy by niebyło kontrowersji.
#16 | sr1960 dnia 24/10/2011 06:53 napisał:
Dwoma rękami podpisuję się pod tym co napisał Kiker. Juniorami nie da się wygrać II ligi.Wg.mnie chłopcy ci powinni ogrywać się w IV lidze.
#17 | Adqs dnia 24/10/2011 07:35 napisał:
jak dla mnie Łukasz chciał uderzyć bezpośrednio, zresztą piłka praktycznie wpadla już do bramki. Raczej Giza był metr, półtora za Nowym stąd spalony prawidłowy.
Obejrzałem wczoraj to co zagrał Nowy w stronę Kozieła i to musiała byc bramka...
Wszyscy do Ostrowca, każdy punkt teraz na wagę złota. Kszo potrafi zaskakiwać negatywnie na swoim terenie wiec pierwsza wygrana możliwa.
#18 | FanKSW dnia 24/10/2011 07:36 napisał:
A wg mnie sędzie ukradł nam bramkę, przecież ten obrońca leżał w bramce i śmiem twierdzić, że nawet był za Nowym. Po drugie - w polu karnym Okocimskiego aż się "kotłowało" - dziwne, że boczny machał, a główny stojący parę metrów od akcji, nawet nie drgnął. Okocimski wygrał, ale w kontrowersyjnych okolicznościach. Szkoda, bo Wisła zagrała dobry mecz, pomimo takich osłabień
#19 | Piotrek dnia 24/10/2011 08:54 napisał:
Niestety błędy sędziowskie wliczone są w piłkę nożną. Niestety nie zdarzają się one tylko w tej lidze, ale i ekstraklasie ME czy MŚ. Kontrowersja i tyle. Cóż poradzić, ale na takie osłabienia Wisła i tak powalczyła.
#20 | MrMargol dnia 24/10/2011 11:08 napisał:
powstrzymam się od dyskusji. przytoczę jedynie suchą wiedzę.

spalony

Sytuacja, gdy piłkarz drużyny atakującej w momencie kierowania podania do niego znajduje się na połowie drużyny przeciwnej i ma przed sobą piłkę oraz tylko jednego piłkarza drużyny broniącej (ostatnim piłkarzem nie musi być bramkarz), a podanie nastąpiło zza jego pleców (piłkarz podający znajduje się dalej od atakowanej bramki, niż piłkarz otrzymujący podanie), nazywana jest w piłce nożnej spalonym.

teraz analizujcie sobie do woli

nie sądziłem ze kiedykolwiek ktoś mi powie że nie jestem kibicem i źle mówi na Wisłę. ech k..., co za czasy.
#21 | Piotrek dnia 24/10/2011 11:17 napisał:
Z tego co widzę Wojtek Antosz i szelak mogli by coś powiedzieć w tej sprawie. Oni stali za bramką mieli dobry pogląd na tę sytuację. Kapitalnie trudna sytuacja do oceny dla sędziów.
#22 | FanKSW dnia 24/10/2011 11:27 napisał:
Z drugiej strony jak tak oglądam ten film, tak się zastanawiam, czy ta cholerna piłka nie wtoczyłaby się do bramki sama....a już tak na serio, to forma strzelecka Gizmena jest niestety...tragiczna, przecież strzelał z ilu - z 6/7 metrów ???? Jakieś gusła odprawić ???
#23 | Piotrek dnia 24/10/2011 11:47 napisał:
Cóż Panowie my możemy debatować radzić, ale wyniku nie zmienimy. Na pewno przy 1:1 mecz mógł by się ułożyć zupełnie inaczej, ale jest jak jest. Trzeba wygrać z KSZO i jak najszybciej uciekać z dołu tabeli.
#24 | Kiker dnia 24/10/2011 16:25 napisał:
W ostrowcu pare zespołów dostało po nosie ,trzeba mocno się spiąć żeby wygrać!!
#25 | szelak dnia 24/10/2011 18:27 napisał: