Portal ma 28,725,783 unikalnych wizyt

12/11/2011 18:32
Porażka na zakończenie
Nie udało się przełamać złej passy w lidze piłkarzom puławskiej Wisły. Dziś wiślacy mimo ambitnej walecznej gry przegrali z wiceliderem tabeli OKS-em Olsztyn 1:0.

Prowadzeni dziś przez Jacka Magnuszewskiego puławianie przystąpi do spotkania osłabieni i wyraźnie nastawieni byli na obronę korzystnego remisu 0:0.W wyjściowej 11 z powodu kontuzji zabrakło Mateusza Gawrysiaka a z powodu kartek Konrada Nowaka. Szkoleniowiec Dumy Powiśla z tego powodu zdecydował się zagrać jednym napastnikiem Łukaszem Gizą i zagęszczonym środkiem pola, gdzie grał powracający po kontuzji Mikołaj Skórnicki.
Mimo osłabień kadrowych pierwsze minuty należały do wiślaków. W 9 minucie na uderzenie z 20 metra zdecydował się Rafał Wiącek, niestety pomocnik Dumy Powiśla uderzył kilka metrów od bramki w której stał Piotr Skiba.
W 13 minucie po niezłej akcji wiślaków Łukasz Giza popisał się centrą w pole karne, jednak dośrodkowanie napastnika wylądowała w rękach bramkarza OKS-u. Kolejne minuty to gra w środku pola. Olsztynianie nie mili praktycznie żadnych środków i żadnych pomysłów, aby przeprowadzić jakieś akcji, która mogła by zagrozić bramce Kamila Beszczyńskiego. Jeszcze w 34 minucie na uderzenie z przed pola karnego zdecydował się Piotr Mokiejewski, jednak puławianin uderzył zbyt lekko i Piotr Skiba nie miał żadnych problemów ze złapaniem lekko toczącej się piłki. Gracze z Olsztyna mimo, że w końcowych minutach połowy miała przewagę optyczną nie zagroziła praktycznie bramce Kamila Beszczyńskiego.
W przerwie kibice, bardzo chętnie korzystali z okazji wypicia ciepłego napoju, aby choć chwilę poczuć przyjemne ciepło.
Drugą połowę podobnie jak pierwszą od groźnej akcji rozpoczęli wiślacy. W 52 minucie kolejny raz na uderzenie zdecydował się Sebastian Orzędowski, jednak i tym razem Piotr Skiba nie miał problemów ze złapaniem strzału gracza z Puław.
W 57 minucie kibice, zobaczyli akcję, która zadecydowała o stracie bramki. Faul na jednym z graczy OKS-u popełnił Michał Budzyński, dobra a dobrą wrzutkę z wolnego Pawła Głowackiego wykorzystał strzałem głową Paweł Baranowski i prawie 100 osobowa grupa kibiców z Olsztyna miała okazję do świętowania.
Od tego momentu wiślacy musieli zagrać bardziej odważnie, co na pewno pasowało ekipie z Olsztyna, która coraz częściej stwarzała sobie akcje pod bramką Kamila Beszczyńskiego. W 60 minucie Krzysztof Filipek mógł rozstrzygnąć wynik, jednak po dobrej akcji Michała Świderskiego uderzył w słupek bramki puławian. Pozbawieni Konrada Nowaka puławianie szansę na wyrównanie mieli w 75 minucie gry, kiedy to Patryk Romaniuk fatalnie przestrzelił z 5 metrów.
W końcówce olsztynianie bardzo mądrze bronili dostępu do swojej bramki nie dając wiślakom ani jednej okazji bramkowej. Obrona OKS-u okazała się skuteczna i trzy ważne punkty pojechały do Olsztyna.
Wiślacy mimo ambitnej gry przegrali kolejne spotkanie. Niestety puławianom brakowało wykończenia stwarzanych akcji i jak podkreślił na pomeczowej konferencji prasowej Jacek Magnuszewski siły ognia w ataku. Niestety nie sposób zgodzić się z tą teza, bowiem wiślacy ostatni raz pokonali bramkarza rywali 16 października, kiedy to bramkarza Pelikana pokonał Łukasz Giza.
Teraz przed wiślakami przerwa zimowa. Jak dowiadujemy się nieoficjalnie w niej dojść ma w niej do kilku zmian kadrowych, które pomogą uratować II ligowy byt wiślakom.

Wisła Puławy : OKS Olsztyn 0:1 ( 0:0)