Portal ma 28,728,677 unikalnych wizyt

28/04/2012 19:55
Derby bez rozstrzygnięcia

Wynikiem nie rozstrzygniętym zakończyły się kolejne Wielkie Derby Lubelszczyzny. Z przebiegu gry jednak to wiślacy byli ekipą lepsza, stworzyli sobie więcej sytuacji bramkowych a lublinianie remis mogą zawdzięczać tylko dobrej postawie Mateusza Oszusta w swojej bramce.

Już przed meczem dało się wyczuć w Puławach, że dzisiejsze spotkanie nie jest normalnym ligowym meczem. Pod stadion ściągali ze wszystkich stron ze śpiewem na ustach kibice a pod stadionem zameldowała się liczna grupa kibiców Motoru.
Lepiej spotkanie rozpoczęli bardzo zmotywowani i niesieni głośnym dopingiem Wiślacy. Już w 3 minucie z dobrej strony pokazał się Konrad Nowak, który najpierw został zatrzymany przez Piotra Karwana w polu karnym a kilka sekund później kapitalnie uderzył na bramkę Mateusza Oszusta. Bramkarz przyjezdnych z największym trudem wybił piłkę na rzut rożny. Minutę później z dystansu niecelnie uderzał Rafał Kycko. Gdy wydawało się, że kwestia bramki dla Wisły to chwila czasu , prowadzenie objęli lublinianie. Dobra centra Daniela Koczona w pole karne, błąd w kryciu Łukasza Misztala i Ihor Mihalewskij z bliska nie dał szans Nazarowi Penkowcowi.
Kolejne minuty to optyczna przewaga Wisły i gra ekipy Modesta Boguszewskiego z kontry. w 17 minucie jedną z nich przeprowadził Damian Falisiewicz, jednak jego szarża zakończyła się na obronie Wisły.
Pięć minut później kapitalnie pokazał się Rafał Kycko, jednak w ostatniej chwili pomocnik Wisły został zatrzymany przez lubelską obronę. W 29 minucie powinno być 1:1. Kapitalnie w polu karnym piętką uderzył Konrad Nowak, jednak Mateusz Oszust instyktownie wybił piłkę na rzut rożny. Co ciekawe od tego momentu do dopingu dla Wisły włączył się cały obiekt przy ulicy Hauke- Bossaka czego w Puławach nie pamiętają najstarsi kibice.
Chwilę później znowu pokazał się aktywny Nowak, jednak jego akcję niesłusznie przerwał sędzia boczny, dopatrując się pozycji spalonej zawodnika Wisły.
W 39 minucie gry kolejny raz pokazał się Konrad Nowak. Tym razem uderzał głową po centrze Dawida Pożaka niestety minimalnie niecelnie.
W 43 minucie gospodarze znowu stanęli przed szansą bramkową. Tym razem bombą z 30 metrów popisał się Łukasz Misztal, jednak piłkę zmierzającą w okienko bramki Motoru wybił Mateusz Oszust. Chwilę później po uderzeniu Sławomira Jagły głową piłkę z linii bramkowej wybił Patryk Czułowski. Pierwszą część gry zakończył jeszcze rzut wolny pośredni jednak uderzenie Misztala trafiło w mur. Chwilę później sędzia Łukasz Szczechowski zakończył pierwszą połowę gry.
Drugą połowę lepiej rozpoczęli lublinianie. Najpierw niezłą akcję przeprowadził Radosław Kursa a chwilę później z niezłej strony pokazał się Daniel Koczon. Obie akcje jednak zakończyły się na nieźle grającej puławskiej obronie.
W 49 minucie po podaniu od Wiącka do Nowaka ten drugi z bardzo trudnej sytuacji fatalnie przestrzelił. Kilka minut później licznie zgromadzona publiczność obejrzała kolejną ciekawą akcję puławian. Na szarżę zdecydował się Sebastian Orzędowski jednak jego dogranie do Wiącka na 5 metrze przeciął Mateusz Oszust.
Kilka sekund później kibice mogli już swiętować. Rafał Wiącek kapitalnie zgrał głową do Konrada Nowaka a ten znalazł się sam na sam z bramkarzem Motoru Mateuszem Oszustem. Nowak minął bezradnego bramkarza gości i pewnym strzałem skierował piłkę do siatki. Trudno opisać radość jaka zapanowała wtedy na stadionie w Puławach.
Wiślacy wyczuli słabość Motoru i co chwila na bramkę gości sunęły ich ataki. W 64 minucie Nowak faulowany przez Piotra Karwana, jednak sędzia nakazał grać dalej. Trzy minuty później zza pola karnego po dograniu Kycki uderzał znowu Nowak, jednak Mateusz Oszust z problemami ale złapał piłkę.
Kolejne minuty to dominacja Wisły. W 75 minucie z 30 metrów uderzał Łukasz Misztal jednak piłka o pół metra minęła bramkę Motoru. Kilka sekund później kolejny już dziś raz uderzał Konrad Nowak, jednak kolejny raz lepszy w tym pojedynku okazał się bramkarz Motoru. Ostatnie minuty to ataki Wisły i kolejne kontry Motoru. W 88 minucie po centrze z rzutu rożnego piłkę wypiąstkował w ostatniej chwiili Nazar Penkowec a w 90 minucie piłkę meczową miał Radosław Kursa, którego strzał obronił bramkarz Wisły. W doliczonym czasie gry, lublinianie zdecydowali się na ostatni zryw, jednak uderzenie głową Daniela Koczona poszybowało obok bramki gospodarzy.
Trzeba docenić, że Wiślacy zagrali dziś bardzo dobry mecz. Kapitalnie grały puławskie skrzydła, gdzie brylowali Dawid Pożak i Rafał Kycko. Przez większość spotkania to ekipa Wisły posiadała przewagę i była lepszą drużyną. Niestety kolejny raz bramka rywali była jak zaczarowana.
Pochwalić należy także kibiców Wisły, którzy w sile prawie 2600 widzów aktywnie dopingowali Dumę Powiśla. Cieszy dobra frekwencja i dołączenie do dopingu wszystkich sektorów puławskiego obiektu. Teraz przed wiślakami ciężki wyjazd do Krakowa na spotkanie z Garbarnią. Tam trzeba zagrać tak samo jak dziś. Z sercem, z ambicją i wiarą w 3 punkty.

Wisła Puławy: Motor Lublin 1:1 ( 0:1)