Portal ma 28,693,987 unikalnych wizyt

17/11/2012 13:54
Pierwsza wyjazdowa porażka Wisły
Nie udało się w Niepołomicach podtrzymać dobrej wyjazdowej passy bez przegranej puławskiej Wiśle. Dziś podopieczni Jacka Magnuszewskiego mimo ambitnej gry ulegli gospodarzom 2:0 i znacznie pogorszyli sobie humory przed ostatnim środowym spotkaniem w Puławach z Pelikanem.

Wiślacy do lidera udawali się bardzo osłabieni. Z powodu kontuzji przy Kusocińskiego zagrać mógł najbardziej kreatywny gracz Wisły Arkadiusz Maksymiuk. Za nadmiar żółtych kartek pauzować musiał Mikołaj Skórnicki, który w Niepołomicach się pojawił, niestety tylko w roli kibica. Z tego powodu trener Jacek Magnuszewski zmuszony był przemeblować wyjściowy skład. Na środku obrony zagrał drugi raz w sezonie Michał Budzyński a zwolnione miejsce Budzyńskiego na lewej stronie obrony zajął Mateusz Kozieł. W środku wystąpił Sebastian Orzędowski.
Mecz rozgrywany był w ciężkich warunkach. Nad Niepołomicami jak i nad całym krajem panowała gęsta mgła, co na pewno utrudniało grę. Na dodatek boisko przy ulicy Kusocińskiego także nie wyglądało zbyt dobrze efektem czego mecz od pierwszych minut nie był wielkim widowiskiem.
Mimo tego już w 2 minucie puławianie mogli za sprawą Konrada Nowaka otworzyć wynik spotkania. Napastnik Wisły szarżował w polu karnym i ładnie uderzył, jednak piłka po jego strzale poszybowała wzdłuż bramki Karola Stępniowskiego i skończyło się na strachu dla graczy gospodarzy.
Kilka chwil później groźnie zrobiło się pod bramką Nazara Penkowca. Na uderzenie zdecydował się Sebastian Janik, jednak piłka poszybowała obok bramki i skończyło się na strachu i tumulcie miejscowych kibiców, którzy bardzo ekspresywnie reagowali na boiskowe wydarzenia.
W 23 minucie na uderzenie z dystansu zdecydował się Szymon Martuś, jednak uderzenie byłego gracza Termalicy Nieciecza było zbyt lekkie i Karol Stępniowski nie miał problemów ze złapaniem piłki. W 32 minucie gry kolejną groźną akcję przeprowadzili gracze Puszczy, Po dobrym zagraniu Mateusza Cholewiaka na uderzenie w pełnym biegu zdecydował się Łukasz Nowak, jednak piłka poszybowała wysoko nad bramką ekipy z Puław. W 40 minucie przed szansą stanął jeszcze Konrad Nowak, który uderzył ładnie z woleja po centrze Piotra Charzewskiego, jednak piłka kolejny raz jak zaczarowana poleciała nad bramką ekipy gospodarzy.
Po zmianie stron pierwsi do ataków ruszyli gospdoarze. W 47 minucie gry czujność Penkowca bramce sprawdził Cholewiak a kilka chwil później głową uderzał obok bramki Dawid Kałat. Kolejne minuty upływały na grze w środku pola, a kibice marzli coraz bardziej, bowiem im dłużej trwało to spotkanie tym mgła nad stadionem gęstniała. Niestety w 69 minucie kibiców Puszczy rozgrzał bramką Dawid Kałat, który wykorzystał dobrą centrę z prawej strony Cholewiaka i strzałem głową zdobył bramkę dla ekipy Dariusza Wójtowicza. Po stracie bramki, wiślacy spróbowali pójść do przodu i wyrównać. Niestety kolejny raz brakowało szczęścia i klarownych sytuacji. Najlepszą zmarnował w 83 minucie Konrad Nowak, który z rzutu wolnego z 20 metrów uderzył w mur zawodników Puszczy. Dwie minuty później spotkanie zostało rozstrzygnięte. Szybką kontrę gospodarzy dobrze wykończył Sebastian Janik, który wykorzystał dobre podanie od Cholewiaka i z bliska pokonał bezradnego w tej sytuacji Nazara Penkowca. W 89 minucie bramkę mógł jeszcze zdobyć wprowadzony kilka chwil wcześniej Paweł Jabkowski, jednak uderzył zbyt mocno i piłka kolejny raz poleciała nad bramką Karola Stępniowskiego.
Niestety kilka minut później sędzia Mariusz Jasina zakończył to spotkanie i pierwsza porażka Wisły na wyjeździe w tym sezonie stała się faktem. Co gorsza wiślacy znowu nie strzelili bramki, ostatni raz z akcji pokonali bramkarza Wigier 20 października, kiedy to gola zdobył Stanisław Honcharuk. Później podopieczni Jacka Magnuszewskiego strzelili bramką z rzutu karnego w Rzeszowie i nastąpiła strzelecka posucha. Co gorsza w środowym spotkaniu ten stan może się pogłębić, bowiem w tym spotkaniu zabraknie Konrada Nowaka, który będzie pauzował za czwartą żółtą kartkę w sezonie.

Puszcza Niepołomice : Wisła Puławy 2:0 ( 0:0)