Portal ma 28,739,449 unikalnych wizyt

18/05/2013 19:09
Porażka Wisły w Suwałkach
Dosyć niespodziewanej porażki doznali dziś w Suwałkach piłkarze puławskiej Wisły. Po słabym szczególnie w pierwszej połowie spotkaniu podopieczni Jacka Magnuszewskiego przegrali z Wigrami 3:0 i bardzo oddalili się od miejsc premiowanych awansem do I ligi.
Pierwsze minuty to bardzo wyrównana gra z obu stron. Piłkarze Wigier i Wisły grali głównie w środku pola, co na pewno nie mogło podobać się kibicom na stadionie w Suwałkach. W 29 minucie gospodarze przeprowadzili pierwszą składną akcję uderzał Goran Atanackovic, ale jego uderzenie obronił Nazar Penkowec. Bramkarz Wisły okazał się jednak bezradny już 3 minuty później, kiedy to niepilnowany w polu karnym Luksys wykorzystał dobre podanie od Tuttasa i pokonał Nazara Penkowca.
Kolejny cios gospodarze zadali kilka chwil przed przerwą. Błąd popełnił bramkarz Wisły, który po uderzeniu Tuttasa przepuścił piłkę pomiędzy rękoma.
Druga odsłona to zdecydowanie lepsza gra Wisły. Puławianie częściej gościli pod bramką Karola Salika, jednak kolejny raz brakowało szczęścia i wykończenia. W 50 minucie z dystansu uderzał Michał Budzyński, w 56 Sebastian Orzędowski ale jednak strzały wiślaków okazywały się niecelne. W 79 minucie uderzał Piotr Charzewski, jednak piłka jak zaczarowana kolejny raz minęła słupek bramki Wigier. Dwie minuty później w słupek uderzył Konrad Nowak. Na 6 minut przed końcem gospodarze dobili puławian. Po zamieszaniu w polu karnym trzeciego gola strzelił Tomasz Pomian. Mimo niekorzystnego wyniku puławianie nie rezygnowali ze strzelenia honorowej bramki. W 89 minucie niecelnie uderzył jeszcze Piotr Nowosielski.
Porażka w Suwałkach była dla wiślaków drugą tej wiosny. Co boli z przebiegu gry jest ona niezasłużona, jednak puławianie kolejny raz zagrali bardzo nieskutecznie i z dalekiego wyjazdu z Suwałk wrócą bez punktów. Przed wiślakami kilka dni wolnego i już w piątek kolejny wyjazdowy mecz tym razem w Łowiczu z Pelikanem.

Wigry Suwałki : Wisła Puławy 3:0 ( 2:0)
Lukys 32, Tuttas 44 , Pomian 84

Wigry: Salik Karankiewicz, Wenger, Atanackovic, Tuttas, Luksys (81' Sołowiej), Grudziński (74' Omilianowicz), Baranowski (65' Pomian), Tarnowski, Widejko, Drągowski.

Wisła: Penkowec ; Orzędowski, Kursa, Jakubiec, Budzyński, Charzewski, Wiącek, Maksymiuk (81' Nowosielski), M. Nowak (65' Martuś), Giza (65' Pożak), K. Nowak.

Żółta kartka Karankiewicz ( Wigry )

Sędziował Tomasz Marciniak ( Płock)
more komentarze (21)
#1 | walek2791 dnia 18/05/2013 19:25 napisał:
szok szok szok
#2 | Piotrek dnia 18/05/2013 19:30 napisał:
Nie jest dobrze. Bardzo przykro ale mamy nadzieję, że drugie 45 minut lepsze dla Wisły.
Niepokonane miasto niepokonany klub
#3 | witek dnia 18/05/2013 19:54 napisał:
Przecież Giza powiedział, ze o I lidze nie myślą ( wywiad na MM Pułąwy ) - czego oczekujecie, najlepiej pograć do piłkarskiej emeryturki w buraczanej II lidze. Dziwią się potem, że na mecze po 100 osób przychodzi.
#4 | witek dnia 18/05/2013 20:19 napisał:
3 : 0 i pozamiatane, możecie mnie nazywać malkontentem itd, ale powiem krótko wstyd jak ch...
#5 | Piotrek dnia 18/05/2013 20:53 napisał:
Oj przykra niespodzianka i bardzo niemiła. Wydawało się, że Wisła złapała ten luz i w Suwałkach będzie dobrze. Niestety dziś jakieś stare demony się odezwały. Błąd Penkowca niepewna obrona i kolejny raz nieskuteczność w grze.
No nic grać trzeba dalej. Czy wygrywasz czy nie ja i tak kocham Cie, w moim sercu Wisłą i na dobre i na złe.
#6 | steven1974 dnia 18/05/2013 21:40 napisał:
pechowa porażka 3-0 co to za mózg pisał
#7 | Piotrek dnia 18/05/2013 21:41 napisał:
steven ogarnij się chłopie.
Pechowa bo sytuacje były druga połowa także całkiem przyzwoita tak więc trochę pechowa porażka.
#8 | walery dnia 19/05/2013 16:22 napisał:
witek wstyd to twoje ****e . Twoje "myślenie" , też specyficzne . Najpierw niech wygrywają i będą w I lidze lub ekstraklasie to zacznę chodzić na mecze , bo teraz to liga pszenno-buraczana. Chłopie gdzie Wisła była 3-4 lata temu, zastanów się trochę. Z drugiej strony popatrz na taką Siarkę , klub z ekstraklasową przeszłością i gdzie teraz jest. A mimo to frekwencja na każdym meczu przyzwoita. Więc nie zawstydzaj tu nikogo. dziwny to ty jesteś.
#9 | Edek z krainy kredek dnia 19/05/2013 22:43 napisał:
" (...) przegrali z Wigrami 3:0 i bardzo oddalili się od miejsc premiowanych awansem do I ligi. "
Piotrek - jaki awans, o czym my tu mówimy.? Proponuję zimny lód na rozgrzaną głowę.
#10 | zenobiuszw dnia 20/05/2013 06:48 napisał:
walery odpowiadając na Twoje pytanie to Wisła 3 -4 lata temu była w 3 lidze lubelsko- podkarpackiej i zaczynała marsz w górę był to sezon 2009/2010. buhahaGrinGrin
#11 | jy dnia 20/05/2013 08:03 napisał:
Przegrac z zespołem lepszym 3:0 to nie wstyd, ale to co się stało w Suwałkach ...
Najbardziej mnie zmartwiło nie to że przegali, ale widok twarzy kibiców po meczu na który jechali 400 km.
Kiedyś się jechało na "wyjazd" z pewnością że Wisła będzie walczyć, gzyźć przysłowiową trawę. Zdarzały się porażki, ale nie bolały tak jak ta z Suwałk.
Co się zmieniło od kilku kolejek?
Ja osobiście zauważam coraz większy bałagan na boisku, chłopaki niewiedzą co mają grać. Z tego się bierze rezygnacja i odpuszczanie.
Mam nadzieję, że trener w końcu udzerzy pięścią w stół i wyjaśni zawodnikom o co mu chodzi.
#12 | Piotrek dnia 20/05/2013 08:54 napisał:
waleremu na pewno chodziło o to, że nie tak dawno o wyjeździe do Suwałk mogliśmy pomarzyć a najdalszy wyjazd był do Włodawy albo Białej Podlaskiej.
Nadal jestem w szoku. Mam nadzieję, że w piątek będzie zdecydowanie lepszy wynik.
#13 | walery dnia 20/05/2013 09:06 napisał:
zenobiuszw nie wiem z czego to twoje buhaha , pytane to jaka to była liga nie bardziej przenno buraczana i gdzie był najdalszy wyjazd ? i fakt wtedy zaczynała dopiero , a teraz jest trochę więcej niż 1,5 sezonu w drugiej i idzie jej coraz lepiej nie można krytykować drużyny przez pryzmat jednego meczu.
#14 | zenobiuszw dnia 20/05/2013 09:31 napisał:
walery to może jeszcze będziesz wracał do wyjazdów w sezonie 2003/2004 i będziesz oceniał jaka to liga buhaha GrinGrin. Ja oczywiście mam swoje zdanie i wiem że jeden mecz nie mówi o formie drużyny i inie może rzutować na jej ocenę w ciągu całego sezonu ale nie odbieraj ludziom tego aby mogli wyrażać swoje zdanie i mieli inne niż Ty. Pozdrawiam
#15 | Piotrek dnia 20/05/2013 09:44 napisał:
Brak szczęścia brak skuteczności mam nadzieję, że taki zimny prysznic przyda się wiślakom.
Warto grać do końca bo wątpię, żeby taki Pelikan czy Puszcza dostały licencję na I ligę.
#16 | walery dnia 20/05/2013 09:54 napisał:
zenobiusz nawet bym nie śmiał nie w tym rzecz. Irytuje mnie po prostu sytuacja , gdy Nasza drużyna przegrywa jeden czy dwa mecze i już lament , krytyka . trener słaby, zawodnicy odpuścili jest chu.... itp. Trochę obiektywizmu. Nie da się wygrać wszystkiego. I wrócę do tego co pisałem wyżej , dla mnie niezrozumiała jest sytuacja w której kibic stwierdza ,że najpierw to wy wygrajcie , awnsujcie do I ligi czy jeszcze wyżej to będzie frekwencja na meczach. Tylko tyle. pozdrawiam
#17 | Piotrek dnia 20/05/2013 10:26 napisał:
walery ale czy np to nie jest lepsza karta przetargowa ze sponsorem strategicznym? I liga to Orange Sport, transmisje spotkań itp.
#18 | walery dnia 20/05/2013 10:30 napisał:
Absolutnie masz rację Piotrek. Tylko czy wtedy , ktoś przyjdzie na stadion jak będzie miał mecz w TVWink
#19 | vitek dnia 20/05/2013 11:53 napisał:
Chłopaki jada do suwalk w dniu meczu i jakiego wyniku tu sie spodziewac. To prawie 400km. Gdyby bylo parcie na awans to wygladalo by to pewnie inaczej, a tak utrzymanie juz pewne wiec graja co uda im sie ugrac
#20 | lukasz dnia 20/05/2013 15:07 napisał:
#21 | Piotrek dnia 28/05/2013 09:30 napisał: