Portal ma 28,699,036 unikalnych wizyt

28/03/2015 15:55
Horror z happy-endem dla wiślaków
Prawdziwy horror i huśtawkę nastrojów przeżyli dziś kibice puławskiej Wisły w arcyważnym spotkaniu z Nadwiślanem Góra. Puławianie, którzy do 73 minuty prowadzili już 2:0, dali sobie strzelić w kilka minut dwie bramki, a wygraną zapewnili sobie dopiero w drugiej minucie doliczonego czasu gry.

Wiślacy do dzisiejszego spotkania przystępowali niezwykle skoncentrowani. Podopieczni Bogdana Bławackiego po remisie w Katowicach zdawali sobie sprawę, że spotkanie z trzecią z kolei ekipą ze Śląska trzeba wygrać. W tym celu szkoleniowiec Dumy Powiśla dokonał kilku zmian w wyjściowym składzie swojej ekipy. Do bramki Wisły wrócił Nazar Penkowec a parę stoperów tworzyli dziś wracający po kartkowej pauzie Norbert Jędrzejczyk i Michał Budzyński. Formację obronną Wisły uzupełniali jeszcze Volodymir Fedoriv i Rafał Lisiecki. W przodzie wystąpi bohaterzy z Katowic Konrad Nowak i Jarosław Niezgoda wspomagani ze skrzydła Tomaszem Sedlewskim. W meczowej kadrze tym razem zabrakło miejsce dla Ivana Litwniuka i Rapheala.
Pierwsze minuty to bardzo wyrównana gra z obu stron. Jednak częściej przy piłce byli wiślacy, co nie miało jednak przełożenia na zagrożenie bramki w której stał Mateusz Taudul. Co grosza w 17 minucie gry szkoleniowiec Wisły zmuszony był dokonać pierwszej zmiany. Za kontuzjowanego Norberta Jędrzejczyka wszedł Maciej Machalski a jako stoper zagrał Arkadiusz Maksymiuk.
W 21 minucie gry groźnie zrobiło się pod bramką Wisły. Po dograniu piłki z prawej strony przez Dawida Ogrockiego na bramkę Nazara Penkowca uderzał Adam Setla, jednak bramkarz Dumy Powiśla w pięknym stylu sparował to uderzenie. Cztery minuty później w idealnej sytuacji bramkowej znalazł się po dograniu Macieja Machalskiego Konrad Nowak, który z kilku metrów nie sięgnął szczupakiem piłki. Kilka sekund później znowu uderzał Nowak, tym razem po centrze jego imiennika Szczotki, jednak piłka minęła bramkę gości. W odpowiedzi Nazara Penkowca pokonać chciał Damian Furczyk, jednak z 12 metrów fatalnie przestrzelił.
Po zmianie stron wiślacy bardzo szybko zdobyli bramkę. Bardzo dobrym podaniem popisał się Konrad Nowak, piłka trafiła do Jarosława Niezgody, a 20-letni napastnik Dumy Powiśla w sytuacji sam na sam pokonał Mateusza Taudula. Kolejne minuty to groźne akcje Nadwiślana. Najpierw uderzał aktywny dziś Adam Setla a kilka minut później wprowadzony kilka minut wcześniej Krzysztof Napora. Jednak w obu sytuacjach bardzo dobrze w puławskiej bramce spisywał się Nazar Penkowec.
W 66 minucie wydawało się, że wiślacy rozstrzygnęli już wynik spotkania. Jarosław Niezgoda idealnie w tempo podał do wbiegającego w pole karne Nowaka, a ten pokonał bramkarza gości. Kolejne minuty to coraz poważniejsze zagrożenie stwarzane przez przyjezdnych. Najpierw w niegroźnej sytuacji faul w polu karnym popełnił Michał Budzyński, a arbiter główny Grzegorz Jabłoński z Krakowa podyktował rzut karny. Pewnym egzekutorem jedenastki okazał się Setla. Górzanie po tej bramce uwierzyli w możliwość remisu i dalej ostrzeliwali bramkę w której stał Nazar Penkowec. W 75 minucie z dystansu ładnie uderzył Tomasz Matysek, jednak kolejny raz górą był puławski bramkarz. Jednak golkiper Dumy Powiśla okazał się bezradny w 76 minucie gry, kiedy to kontrowersyjnym rzucie wolnym i centrze Furczyka przy biernej postawie puławskiej obrony piłkę głową do siatki skierował Tomasz Boczek. Wiślacy jednak nie załamywali rąk i atakowali bramkę Mateusza Taudula. Dwukrotnie na bramkę gości uderzali Tsvetan Filipo i Rafał Lisiecki, jednak piłka za każdym razem mijała bramkę Nadwiślana.
W końcówce z rzutu wolnego w mur uderzył jeszcze Maciej Machalski i część kibiców zdążyła już zwątpić w wygraną Wisły i zaczęła wychodzić ze stadionu. Jednak Ci, którzy wyszli z obiektu dużo stracili, bowiem w drugiej z czterech doliczonych minut puławianie zdobyli decydującą o zwycięstwie bramkę. Znowu z kapitalnej strony pokazał się duet Niezgoda -Nowak i kapitana Dumy Powiśla kapitalnym wolejem pokonał bramkarza gości. Mimo ogromnych nerwów puławianie nie popełnili żadnego błędu w obronie i zasłużenie dopisali sobie ważne 3 punkty.
Wygrana Wisły mimo, że wyrwana w ostatniej chwili była bardzo zasłużona. To puławianie prowadzili już 2:0, a goście tylko indywidualnym błędom wiślaków mogą zawdzięczać dwie strzelone bramki. Na szczęście dzięki walce do ostatnich sekund i uśmiechowi losu wygrana została w Puławach. Już w Wielką Sobotę ekipę Dumy Powiśla czeka kolejny trudny mecz. Tym razem w Tarnobrzegu z Siarką.

Wisła Puławy: Nawiślan Góra 3:2 ( 0:0)