Portal ma 28,693,006 unikalnych wizyt

30/08/2020 16:57
Kolejna wygrana puławskiej Wisły
Bardzo ważne 3 oczka zdobyli dziś piłkarze puławskiej Wisły. Tym razem ekipa Mariusza Pawlaka w pokonanym polu zostawiła Lewart Lubartów z którym wygrała 3:2, ale wiślakom wygrana nie przyszła łatwo.

Do dzisiejszego spotkania wiślacy przystąpili w identycznym składzie jak kilka dni temu w Dębicy przeciwko Wisłoce. W barwach Lewartu zobaczyliśmy natomiast a 5 zawodników, którzy w przeszłości byli związani z Dumą Powiśla.
Puławianie bardzo szybko chcieli otworzyć wynik spotkania. Już w pierwszym kwadransie spotkania ekipa trenera Pawlaka miała trzy dobre okazje do strzelenia gola, w 5 minucie na bramkę Jakuba Długosza uderzał Łukasz Kacprzycki, ale bramkarz gości pewnie odbił piłkę. Minutę później na bramkę Lewartu uderzał po podaniu Kacprzyckiego Emil Drozdowicz, ale i tym razem bramkarz przyjezdnych nie dał się zaskoczyć. Cztery minuty później po kapitalnym podaniu Przemysława Skałeckiego sam na sam z Dlugoszem znalazł się Drozdowicz, ale doświadczony napastnik Dumy Powiśla posłał piłkę nad poprzeczką bramki rywali.
Goście skupieni głównie na obronie odpowiedzieli jedną akcją Łukasza Najdy, który na taki zryw zdecydował się w 21 minucie gry. Na szczęście dla puławian pomocnik Lewartu uderzył zbyt lekko i nie sprawił problemów Kacprowi Kołotyle.
W 30 minucie gry w polu karnym Lewartu wyraźnie faulowany był przez Michała Budzyńskiego Emil Drozdowicz, co nie umknęło uwadze Pani Anny Adamskiej ze Skarżyska-Kamiennej i wiślacy stanęli przed szansą prowadzenia. Jedenastkę pewnym strzałem na bramkę zakończył Łukasz Kacprzycki.
Dziewięć minut później wiślacy mogli prowadzić 2:0, ale Jakub Długosz kapitalnie obronił bardzo dobre uderzenie Bartłomieja Bartosiaka i skończyło się na strachu dla gości. Co więcej minutę później po błędzie obrony Wisły Konrad Nowak wyszedł sam na sam z Kolotyłą i skierował piłkę do siatki Wisły. Puławianie jednak nie rezygnowali i jeszcze przed przerwą odzyskali prowadzenie. Z dobrej strony pokazał się Łukasz Kacprzycki, który wykorzystał błąd Łukasza Najdy i mimo że był łapany przez zawodnika z Lubartowa oddał celny strzał do bramki strzeżonej przez Długosza.
Po zmianie stron więcej z gry mieli wiślacy, co nie przekładało się na zdobycze bramkowe. W 56 minucie gry znowu bardzo dobrze zachował się Kacprzycki,który otrzymał dobre podanie z głębi pola i został sfaulowany w polu karnym przez bramkarza gości. Prowadząca zawody pani arbiter nie miała wątpliwości i wskazała na punkt oddalony o 11 metrów od bramki Lewartu. Do piłki ponownie podszedł popularny Mały i z zimną krawią pokonał Długosza.
Przy dwubramkowym prowadzeniu wiślacy cofnęli się co momentalnie wykorzystali ambitnie grający goście. W 72 minucie Bartosz Zbiciak wykorzystał dobrą centrę z rzutu rożnego i głową skierował piłkę do siatki.
Końcówka spotkania to próby gości, i nieliczne ataki wiślaków. Najbliżej szczęścia w ekipie Dumy Powiśla był Adrian Paluchowski po centrze Lukasa Kubania ale piłka po strzale popularnego Palucha poszybowała nad bramką Długosza. Mimo ogromnych nerwów wiślacy utrzymali cenne prowadzenie i kolejny już raz w sezonie mogli cieszyć się z 3 oczek.
Z Puławami nie miło pożegnał się Michał Budzyński, który już po końcowym gwizdku arbiter miał jej coś za dużo do powiedzenia i otrzymał drugą żółtą a w konsekwencji czerwoną kartkę. Już w sobotę ekipa Wisły wyjeżdża na bardzo trudny teren do Tarnobrzegu na spotkanie z miejscową Siarką.

Wisła Puławy : Lewart Lubartów 3:2 ( 2:1)