Portal ma 28,700,886 unikalnych wizyt

04/03/2024 19:17
Tylko remis z wiceliderem
Nie udało się ekipie Wisły Grupa Azoty przełamać fatalnej passy bez wygranej w lidze która trwa już od 7 października 2023 roku. Dziś ekipa trenera Mikołaja Raczyńskiego mimo, że prezentowała się lepiej od faworyzowanego KKS-u 1925 Kalisz tylko zremisowała z zespołem z Wielkopolski 1:1 a gola na remis straciła w siódmej minucie doliczonego czasu gry.

Trener Dumy Powiśla tradycyjnie miał spore problemy z zestawieniem wyjściowego składu swojej ekipy. Po urazie w Olsztynie do zdrowia dochodzi nadal Danian Pavlas, kartki z gry wyeliminowały Krystiana Putona ,a kilka godzin przed meczem na uraz narzekał Piotr Giel, który wystąpił dziś z lekkim urazem i na własne ryzyko.
Młody szkoleniowiec Wisły Grupa Azoty dokonał jednak w składzie swojego zespołu kilku roszad. Do bramki wrócił Paweł Łakota, a okazję do gry otrzymali wracający po pauzie za kartki Przemysław Skałecki, Meksykanin Manuel Ponce Garcia, Maciej Bortniczuk czy Janusz Nojszewski, który zastąpił w wyjściowym zestawieniu Kamila Kargulewicza.
Spotkanie rozpoczęło się idealnie dla puławian. Już w 5 minucie ekipa Dumy Powiśla wywalczyła sobie rzut karny. W jedenastce zahaczony przez rywala został Łukasz Wiech i debiutujący w tym sezonie na szczeblu centralnym Patryk Świerczek wskazał na rzut karny. Do jedenastki podszedł kapitan Wisły Grupa Azoty Mateusz Klichowicz, jednak uderzył zbyt lekko i jego uderzenie odbił na aut Maciej Krakowiak.
Mimo niepowodzenia puławianie nie rezygnowali z prób otwarcia wyniku. Przyniosły one efekt w 13 minucie, kiedy Jan Flak idealnie dograł piłkę w pole karne do Piotra Giela a były napastnik KKS-u 1925 Kalisz ze stoickim spokojem pokonał swojego byłego kolegę Krakowiaka i doprowadził do radości nieliczną i przemarzniętą publiczność przy Hauke-Boska.
Mimo prowadzenia podopieczni trenera Raczyńskiego nie rezygnowali ze strzelenia drugiej bramki. W 25 minucie wielu kibiców widziało już futbolówkę w siatce, ale Krakowiak w fantastyczny sposób zatrzymał szarżującego Macieja Bortniczuka.
Na pierwszą odpowiedź podopiecznych Pawła Ozgi czekaliśmy do 30 minuty, kiedy na bramkę Pawła Łakoty zdecydował się uderzyć Michał Żebrowski, jednak były bramkarz Resovii nie dał się zaskoczyć. Pięć minut później swoją kapitalną okazję do zmazania win zmarnował Klichowicz, który z kilku metrów nie trafił w piłkę po podaniu od Giela.
W końcówce pierwszej połowy spotkania do głosu doszli kaliszanie. W 41 minucie groźnie uderzał Mateusz Wysokiński a kilka sekund później Hubert Sobol, ale najpierw futbolówkę odbił Łakota a drugi z graczy gości był na spalonym. W drugiej minucie doliczonego czasu gry pierwszej części Hubert Sobol trafił nawet do siatki, ale sędzia gola nie uznał o co pretensje mieli gracze KKS-u uważając, że gol był zdobyty prawidłowo. Po meczu okazało się słusznie, że ekipa z Wielkopolski miała rację, ale nie zmieniło to tego, że na przerwę schodziliśmy przy prowadzeniu Dumy Powiśla.
Po zmianie stron do ataków ruszyli puławianie. W 47 minucie niecelnie uderzył Bortniczuk a kilka minut później tylko ofiarna postawa Wiktora Smolińskiego w obronie zapobiegła sytuacji sam na sam przy kontrze Giela. Im dłużej trwała ta część gry, tym ekipa z najstarszego miasta w Polsce zaczęła groźniej atakować. W 66 minucie dobra postawa w bramce Pawła Łakoty zapobiegła stracie bramki po uderzeniu Filipa Szewczyka w 77 minucie bramkarz Wisły Grupa Azoty zbił piłkę na rzut rożny po uderzeniu Kamila Koczego.
Obrona Dumy Powiśla grała na zero przez prawie sześć minut doliczonego czasu gry. W siódmej błąd popełnił Damian Kołtański, który niepotrzebnie faulował rywala i kaliszanie dostali rzut wolny. Po centrze w polu karnym Dumy Powiśla doszło do ogromnego zamieszania pierwsze uderzenie odbił Łakota, jednak nie zdołał odbić piłki po dobitce Szewczyka i to ekipa gości mogła cieszyć się z bramki. Sędzia Świerczek po tej sytuacji nie wznowił już gry i to zespół KKS-u mógł cieszyć się z wyszarpanego dziś jednego punktu.
Już w sobotę zespół Wisły Grupa Azoty uda się do Krakowa na spotkanie z Hutnikiem. Początek spotkania o 14:00.

Wisła Grupa Azoty Puławy : KKS 1925 Kalisz 1:1 ( 1:0)
Giel 13- Szewczyk 90+7

Wisła Grupa Azoty Puławy 12. Łakota 3. Seweryś, 18. Wiech, 74. Skałecki, 31. Flak ( 82.66. Kaczorowski),99. Noiszewski, 34. Bortniczuk, 91. Klichowicz ( 82. 11. Kargulewicz), 16. Nojszewski ( 75. Kołtański), 55. Ponce Garcia, 9. Giel ( 71. 10. Janicki)

KKS 1925 Kalisz 1. Krakowiak- 4. Waliś ( 63. 23. Białczyk), 5. J.Staszak, 9, Sobol ( 56. 19. Szewczyk), 10. Nestor Gordillo, 11. Bednarski ( 56. 6. Cierpka) 16. Putno, 24. Wysokiński ( 56. 8. Kalenik), 42. Smoliński, 70. Dębiński, 77. Żebrowski ( 75. 71. Koczy)

Żółte kartki Noiszewski, Nojszewski ( Wisła Grupa Azoty) - Gordillo, Putono ( KKS 1925 Kalisz)
Żółtymi kartkami ukarani zostali Mikołaj Raczyński - I trener Wisła Grupa Azoty oraz Bartosz Ciesielski ( trener bramkarzy KKS-u 1925 Kalisz)