Portal ma 29,309,827 unikalnych wizyt

17/05/2024 22:51
Remis przy Harcerskiej
Z jednym punktem do domu wrócili dziś piłkarze Wisły Grupa Azoty Puławy. Podopieczni trenera Mikołaja Raczyńskiego zremisowali w Jastrzębiu-Zdroju z miejscowym GKS-em 0:0 i nadal nie mogą być pewni na 100% utrzymania ligowego bytu na kolejny sezon. O tym dowiemy się dopiero po wynikach innych zespołów a w przypadku najbardziej niesprzyjających rozstrzygnięć dopiero za tydzień podczas ostatniej ligowej kolejki sezonu 2023/2024.

Na Śląsk opiekun Wisły nie mógł zabrać optymalnego składu. Z powodu nadmiaru żółtych kartek przy Harcerskiej zagrać nie mogli bowiem Jan Flak oraz Maksymilian Tkocz a z powodu urazu Krystian Puton. Do kadry meczowej wrócili wracający po dwóch spotkaniach przerwy Przemysław Skałecki oraz Janusz Nojszewski.
Już pierwsze minuty rozgrywanego w chłodnej majowej aurze spotkania pokazały, że oba kluby znają stawkę tego spotkania. Pierwsi z presją lepiej poradzili sobie puławianie i już w 6 minucie stworzyli groźną okazję pod bramką w której stał dziś Jakub Trojanowski. Bohaterami po stronie Wisły Grupa Azoty była dwójka Kamili Kargulewicz, który wycofał futbolówkę do Kumocha, ale strzał pochodzącego z Orońska gracza odbił niezbyt pewnie Trojanowski.
Trzynaście minut później pierwszy raz groźnie zrobiło się pod bramką w której widzieliśmy Oskara Mielcarza. Po centrze z rzutu wolnego w wykonaniu Bartosza Borunia głową bramkarza Dumy Powiśla próbował pokonać Sebastian Rogala, jednak piłka poszybowała nad bramką.
Minutę później znów groźnie zrobiło się w polu karnym gospodarzy, bo zaskakującej wrzutce z rzutu rożnego w wykonaniu Radosława Sewerysia piłka odbiła się od poprzeczki i wyszła w pole czego kompletnie nie spodziewali się obrońcy GKS-u.
Kolejne minuty to dwie okazje dla Wisły Grupa Azoty. W 39 minucie Trojanowskiego próbował pokonać strzałem z dystansu Mateusz Klichowicz, jednak były bramkarz warszawskiej Legii kolejny raz tego dnia nie dał się pokonać. Trzy minuty później znów bramkarz gospodarzy wyszedł zwycięsko z pojedynku z popularnym Klichem. Mimo walki do ostatniego gwizdka Pawła Pslita ze Zgierza po pierwszej połowie przy Harcerskiej bramek nie oglądaliśmy.
Od pierwszych minut drugiej połowy do ataków ruszyli puławianie. Już w 47 minucie gry kolejny raz w bramce jastrzębian pokazał się Trojanowski, który wygrał rywalizację z Klichowiczem a w 58 minucie Maciej Bortniczuk uderzył nad bramką gospodarzy. W odpowiedzi po błędzie Oskara Mielcarza dogodnej okazji bramkowej nie wykorzystali podopieczni trenera Dawida Pędziałka. Z lewej strony uderzał Mateusz Chmarek, ale piłkę z linii bramkowej wybił wprowadzony po przerwie na plac gry Kacper Kaczorowski.
W 70 minucie spotkania piłkę meczową mieli gospodarze. Po błędzie Łukasza Wiecha, który nie trafił w piłkę sam na sam z Mielcarzem wyszedł Michał Bednarski, ale najskuteczniejszy strzelec ekipy ze Ślaska przegrał rywalizację sam na sam z wypożyczonym ze Śląska bramkarzem.
W końcówce gospodarze trener GKS-u postawił wszystko na jedną kartę. Na placu gry pojawił się wypożyczony z Rakowa Częstochowa pochodzący z Demokratycznej Republiki Konga Dawid Kabala, ale jego strzał trafił jedynie w boczną siatkę puławskiej bramki. W trzeciej minucie doliczonego czasu gry piłkę meczową na nodze miał Klichowicz, który uderzył jednak w poprzeczkę i ekipa Dumy Powiśla musiała zadowolić się jedynie remisem.
Już w sobotę Wisła zakończy ligowe spotkania w tym sezonie spotkaniem z Pogonią Siedlce. My już dziś zapraszamy na stadion przy Hauke-Bosaka aby mocno dopingować naszą ekipę.

GKS Jastrzębie-Zdrój : Wisła Grupa Azoty Puławy 0:0

GKS Jastrzębie-Zdrój 12. Trojanowski - 4. Rogala, 5. Chmarek, ( 78. 36. Kabala), 7.Lech( 13. Iskra, 17. Fietz, 18. Bednarski, 22. Matuszek, 23. Guilherme, 27. Boruń, ( 78. 6. Maszkowski), 47. Kargul- Grobla ( 72. 66. Mucha)

Wisłą Grupa Azoty Puławy 13. Mielcarz- 3.Seweryś, 18. Wiech, 99. Noiszewski, 17. Pavlas
( 46. 66. Kaczorowski), 74. Skałecki ( 66. 10. Janicki), 8. Kumoch, 34. Bortniczuk, 11. Kargulewicz, 91. Klichhowicz 9. Giel

Żółte kartki Guilherme, Maszkowski ( GKS Jastrzębie-Zdrój) - Kargulewicz, Skałecki, Kumoch ( Wisła Grupa Azoty Puławy)

Czerwona Maszkowski 90+2 ( GKS Jastrzębie- Zdrój za drugą zółtę)