Portal ma 28,703,872 unikalnych wizyt

15/03/2024 20:58
Bez szans z Sandecją
Niestety nie udało się ekipie Wisły Grupa Azoty odnieść pierwszego wiosną zwycięstwa. W piątkowy wieczór puławianie ulegli Sandecji Nowy Sącz 1:3 czym na pewno skomplikowali sobie sytuację w ligowej tabeli.

Trener Mikołaj Raczyński przed meczem z Sandecją nie dokonał żadnej zmiany w wyjściowym zestawieniu Dumy Powisla. Do meczowej kadry wrócili natomiast Danian Pavlas oraz Kacper Szymanek, którzy zastąpili Adama Gałązkę i Franciszka Łuczuka.
Puławianie w przeciwieństwie do poprzednich spotkań zanotowali słaby start meczu. Przewagę mieli goście, którzy wykorzystywali złe podania puławian i raz po raz próbowali atakować bramkę Pawła Łakoty. W 17 minucie ekipa trenera Roberta Kasperczyka mogła prowadzić. Po zamieszaniu w polu karnym Wisły Grupa Azoty do futbolówki dopadł Rafał Wolsztyński, ale minimalnie chybił. Trzy minuty później były napastnik zabrzańskiego Górnika został bohaterem Sandecji. Przemysław Skałecki zahaczył w polu karnym jednego z graczy z Nowego Sącza i słabo prowadzący te zawody Karol Wójcik z Mińska Mazowieckiego wskazał na rzut karny. Jedenastkę pewnie wykorzystał wspomniany wcześniej Wolsztyński i wyprowadził swój zespół na prowadzenie.
W 27 minucie po kolejnym zamieszaniu w obronie Wisły przed szansą na bramkę stanął Piotr Kowalik, ale z 3 metrów przestrzelił. W 35 minucie publiczność przy Hauke-Bosaka pierwszy raz się ucieszyła, jednak była to krótka radość, bowiem Piotr Giel,który skierował piłkę do siatki był na spalonym i arbiter główny gola nie uznał.
W przerwie trener Raczyński dokonał dwóch zmian w składzie Wisły Grupa Azoty. Na placu gry pojawili się wracający po przerwie Danian Pavlas, który zmienił Jana Flaka oraz Maciej Bortniczuk, który zluzował bezproduktywnego dziś Manuela Ponce Garcie.
Po roszadach w grze Dumy Powiśla coś drgnęło i przełożyło się to na wyrównanie. Z rzutu rożnego piłkę w pole karne posłał Krystian Puton a największym sprytem wykazał się Piotr Giel, który pokonał Martina Polacka. Gdy wydawało się, że puławianie pójdą za ciosem dwie minuty później po błędzie defensywy Wisły bramkę mocnym strzałem zdobył Wolsztyński.
Pięć minut później nie popisał się po centrze z rzutu wolnego Paweł Łakota, który wybił piłkę wprost pod nogi Mateusza Bartkowa, a ten nożycami skierował futbolówkę do siatki. To ustawiło mecz. Mimo, że puławianie atakowali nie potrafili sforsować muru Sandecji. W 75 minucie gry faulowany był Danian Pavlas i mimo ,że działo się to w polu karnym gości arbiter z Mińska Mazowieckiego mimo protestów puławian nie zdecydował się podyktować jedenastki a tylko rzut wolny, którego nad bramką wykonał Puton.
W ostatniej akcji spotkania Pavlas dograł piłkę do Giela, ale były napastnik KKS-u 1925 trafił jedynie w boczna siatkę.
Po meczu piłkarze bardzo długo rozmawiali pod sektorem ze swoimi kibicami. Sytuacja po dzisiejszym spotkaniu jest zła, ale przy dobrym punktowaniu wszystko jest do odkręcenia. Teraz puławian czeka intensywny tydzień. W środę ekipa Wisły Grupa Azoty jedzie do Stalowej Woli, aby nadrobić ligowe zaległości, a w niedzielę udaje się w delegację do Bytomia.

Wisła Grupa Azoty Puławy : Sandecja Nowy Sącz 1:3 ( 0:1)
Giel 50 - Woslztyński 7(k), 52, Bartków 57

Wisła Grupa Azoty Puławy : 12. Łaktota- 3. Seweryś, 18. Wiech, 74. Skałecki, 31. Flak ( 46. 17..Pavlas) 99. Noiszewski ( 60. 8. Kumoch) 16. Nojszewski ( 74.26. Kołtański), 55. Manuel Ponce Garcia ( 46. 34. Bortniczuk), 91. Klichowicz ( 79.11. Kargulewicz), 7. Puton 9. Giel

Sandecja Nowy Sącz 91. Polacek- 7. Wolsztyński ( 77. 99. Wilczyński), 8. Bartków, 9. Potoma ( 77. 19. Kołbon), 10. Gołębiowski ( 77. 20. Kwietniewski), 17. Nawotka, 24. Słaby 28. Żołądź, 77. Bryła, 97. Kamiński ( 77 92. Orzeł)

Żółte kartki Seweryś, Wiech, Kargulewicz ,Klichowicz ( Wisła Grupa Azoty) - Wilczyński ( Sandecja)

Sędziował Karol Wójcik ( Mińsk Mazowiecki)