Portal ma 28,733,782 unikalnych wizyt

14/09/2008 18:10
Remis z Podlasiem
Sporo emocji, sporo bramek zobaczyli kibice, którzy mimo zimna zdecydowali się przyjść na spotkanie z Podlasiem. Jedyne co mogło zmartwić puławskich sympatyków, to remis Dumy Powiśla. Wynik wstydu jednak nie przynosi, wszak Podlasie to jeden z faworytów do awansu do III ligi.

Fotoreportaż z meczu (fot. Szelak)
Pierwsze minuty upłynęły na wzajemnym badaniu się obu zespołów. Brakowało jakiś składnych i groźnych akcji. Jednak widać było ze Podlasie do Puław nie przyjechało się tylko bronić. Na pierwszą grożną akcję musieliśmy czekać do 17 minuty spotkania, kiedy to Łukasz Giza przy wrzucie z autu uprzedził wszystkich graczy i bramkarza gości i skierował piłkę do siatki bezradnego Ekimowa.

11 minut później próbowali przyjezdni, ale pewnie w bramce Wisły interweniował Tomasz Dąbała. Wiślacy mogli i powinni podwyższyć wynik tego meczu chwilę później, jednak znakomitej sytuacji nie wykorzystał Łukasz Giza, który będąc sam na sam z bramkarzem Podlasia strzelił wprost w golkipera z Białej Podlaskiej. Godna odnotowania jest jeszcze akcja z 44 minuty, kiedy ładnym uderzeniem popisał się Michał Stecyszyn, ale strzał młodego gracza Dumy Powiśla był minimalnie niecelny. Do przerwy wynik nie uległ zmianie i do szatni w lepszych nastrojach schodzili puławianie.

W przerwie meczu jak zawsze odbywały się różnego rodzaju konkursy wiedzy o historii Wisły Puławy. Do wygrania były między innymi gustowny szalik Wisły, koszulka czy sportowa torba. Wszystkie te klubowe gadżety znalazły swoich nowych właścicieli.

Drugą część gry zdecydowanie lepiej rozpoczęli goście. Już w 47 minucie nieporozumienie Adama Mroza i Tomasza Dąbały wykorzystał Guzek i strzelił pierwszą bramkę dla Podlasia. Bialczanie poszli za ciosem i 2 minuty później objęli prowadzenie. Na uderzenie z 25 metrów znowu zdecydował się Guzek i piłka mimo rozpaczliwej interwencji bramkarza Dumy Powiśla wpadła do siatki. Co ciekawe przyjezdni nie rezygnowali z podwyższenia prowadzenia i chwilę później mogli dobić puławian. Jednak tym razem uderzenie Magiera obronił w dobrym stylu bramkarz Wisły. Puławianie do ataków ruszyli dopiero po wprowadzeniu na plac gry Mateusza Olszaka. Najpierw młody reprezentant Polski próbował uderzać przewrotką a później bardzo dobrze walczył na prawym skrzydle z obrońcami Podlasia. W 62 minucie strzału próbował Mokiejewski, ale Ekimow w bardzo dobrym stylu obronił Jednak bramkarz Podlasia bezradny był w 67 minucie, kiedy to Wiślacy wyrównali.
Szczęśliwym strzelcem Wojciech Kepka, który wykorzystał dobre dogranie Mariusza Abramczyka z rzutu wolnego i z kilku metrów wpakował piłkę do siatki gości. 7 minut później jeden z obrońców Podlasia zagrał piłkę ręką w polu karnym a I- ligowy sędzia z Lublina Erwin Paterek nie miał innego wyjścia jak podyktować rzut karny dla Dumy Powiśla. Wojnę nerwów wytrzymał Rafał Dryk, który pewnym strzałem w lewy róg pokonał bramkarza przyjezdnych. Większość kibiców myślała, że emocje na stadionie już się skończyły nic jednak bardziej mylnego. W 85 minucie próbowali wiślacy, przy strzale Abramczyka sędzia liniowy dopatrzył się spalonego i przerwał akcję.
Jednak najgorsze nastąpiło 3 minuty później. W niegroźnej sytuacji swojego rywala faulował Gawrysiak. Szybkie wykonanie wolnego, dogranie do Partica Magiera. Ten nie atakowany przez żadnego gracza z Puław spokojnie przymierza z 35 metrów. Piłka ku rozpaczy kibiców Wisły trafia idealnie w okienko bramki w której stoji Dąbała. Można by powiedzieć bramka stadiony świata. Niestety mimo usilnych starań wiślakom nie udaje się strzelić czwartej bramki. W doliczonym czasie gry strzału próbował Łukasz Giza, ale jego strzał okazał się niecelny.

Tak więc mecz zakończył się chyba sprawiedliwym remisem. Obie drużyny zagrały dobry mecz. Nie brakowało w nim walki, bramek efektownych zwodów i emocji. Obie drużyny potwierdziły też, nie przypadkowo chcą awansować do III ligi. Jednak aby skutecznie w niej grać w obu ekipach potrzeba kilku zmian.

Wisła: Podlasie Biała Podlaska 3:3 ( 1:0)
Giza 17,
Kępka 67
Dryk 76' (k)
Dla Podlasia
Sołek 47,49
Gawroński

Wisła Dąbała, Dryk, Mróz ( 54 Olszak), Chmura, Gawrysiak, Matyjaszek, Chmielnicki, Mokiejewski, Stecyszyn ( 60 Abramczyk), Kępka, Giza
PodlasieEkimow,Wiecierzewski,Denisienia,Korneluk,Sobiczewski,Bal,Gawroński (Leonowicz 79'),Rudczyk (Magier M. 46'),P.Magier,Guzek, Szendel

Zółte kartki Gawrysiak ( Wisła), P. Magier, Ekimow ( Podlasie)
Widzów 600
Sędziował Erwin Paterek ( Lublin)

more komentarze (79)
#26 | ksw dnia 15/09/2008 09:46 napisał:
no i skonczyly sie zwyciestwa po 5 0 amiala byc najlepsza druzyna w histori hehe nie mamy co szxukac w 3 lidze
#27 | szalikowiec dnia 15/09/2008 09:54 napisał:
Nic się nie stało. Teraz trzeba pyknąć tych z Chełmianki tak z 6:0 żeby im szczęki opadły do podłogi i Lubliniankę na miękko. Forza Wisła !!!
#28 | Butapren dnia 15/09/2008 10:51 napisał:
Co do kibiców kręcocych się na prostej a niebędących w młynie to jest tak:
może i na początku był pomysł czekać na gość, ale przecież nie czeka się go całe spotkanie, zauważyłem już od dłuższego czasu że spora grupa osób nie przychodzi do "młyna" i teraz nie ma sie co tłumaczyć tym że czekali, [u]oni poprostu na to już wyłożyli laske[/u], tyle z mojej strony.
pozdrowienia dla wytrwałych Wink
#29 | ks dnia 15/09/2008 11:53 napisał:
wylozyli lache i sie zbijaja
#30 | Do meczu rundy w Chełmie dnia 15/09/2008 12:18 napisał:
zostało 6 dni, 3 godziny i 44 minuty. Mam pytanie : kto jedzie do Chełma ???? ksw jedziesz ???? czy tylko napinka w necie ??? buli widzę kolejny znawca futbolu, jj jedzie wiem....no zobaczymy ilu kibiców będzie w Chełmie. Łatwo będzie policzyć, bo stoi sie na betonowej trybunie, obok klatki.
#31 | ks dnia 15/09/2008 12:33 napisał:
srode bedzie podane info , zapraszamy wszystkich
#32 | Ostatnio w Chełmie dnia 15/09/2008 12:47 napisał:
najgorzej nie było, w klatce ok 30 osób + biało niebieska fana, obok minimum 20. Kibice Chełmianki + Motor z 200 spokojnie. Doping, oprawa - super. W najbliższą niedzielę, sam nie wiem. W gębach to jestesmy mocni.....żeby tak jescze miało to przełożenie na wyjazd.
#33 | xxx dnia 15/09/2008 13:05 napisał:
Po pierwsze w klatce w Chemie bzlo 35 osob w klatce a na stadionie mzsle ye ponad 50.Mam nadyieje ye w tzm roku bedyie lepiej i w klatce bvedyie stalo chociay 60 +70 osob..TO JEST MOYLIWE ABZ TRYEBA SIE YMOBILIYOWAC WSYZSCZ D CHEMA I NIE NA PIKNIK TZLKO DO KLATKI AKTZWNIE DOPINGOWAC WISLE!!!!
KTO NIE Y WISLZ TEN Y POLICJI!!
#34 | do Heh dnia 15/09/2008 13:43 napisał:
Czekanie na przyjezdnych nazywasz prawdziwym kibicowaniem? Grin
#35 | Emande dnia 15/09/2008 16:00 napisał:
A może tak zamiast wypisywać tu o frekwencji w "młynie" jeden z drugim zrobił by coś w tym kierunku żeby to poprawić, ale po co ... jak można przyjść na mecz pośmiać się a później umoralniać lub docinać innym z przed monitora. Ci co wiedzą czemu jest tak a nie inaczej jakoś się nie wypowiadają na ten temat.
#36 | Butapren dnia 15/09/2008 16:11 napisał:
a skąd pało możesz wiedzieć czy ja byłem pod zegarem czy nie?
poczekaj a zobaczysz że niedługo będzie młyn na swoim miejscu!
a ty stój sobie dalej na prostej.
#37 | kibic anty Chmura dnia 15/09/2008 19:28 napisał:
Kieruje jedno pytanie w kierunku Pana Trenera czy Pan widzi co Chumura wyczynia na meczu czy oglądamy dwa różne mecze!!! przy całym szacunku do Pana Trenera ale raczej oglądamy ten sam mecz i wielu kibiców tez i kazdy widzi co ten chłopak wyprawia, moze ma problem bo to nowy klub jeszcze wszystkich nie zna itp nieweim ale widząc to co robi to tylko jedno mi się na jezuk klei TRANSFER NIE WYPAŁ na tą pozycje, w tamtym sezonie w rundzie wiosennej świetnie sobie na tej pozycji radzili Gawrysiak i Burek wiec poco było to zmieniać bo to raczej nie było wzmocnienie lecz osłabienie choć z gry w poprzednim sezonie ta formacja a szczególnie ta pozycja nie była do wymiany ale oczywiście to jest tylko moje zdanie i decyzji trenera nie można podwazac ale powoli trzeba bedzie z tym coś zrobic jezeli marzy nam się awans a chyba wszyscy tego chcą wiec rozwiązanie jest ejdno wrócić do poprzednich zawodników !!!!!!
pozdro wisaa new coach choX2
#38 | obiektywizmu dnia 15/09/2008 19:50 napisał:
To tylko moje prywatne zdanie ale pasowało by trochę obiektywizmu , tak ciut ciut wszędzie tylko Chmura i chmura a co on to Wisła ??? Na razie z tego co widzę gra coraz pewniej a ostatni mecz to chyba nie jego zasługa te bramki bo chyba nie mylisz Adama z Chmurą oraz Dryka , może ty oglądasz inne mecze ???? a co do tych bramek to nawet i Adamowi mogą przytrafić się takie błedy i co wywalic go ??? W tamtym sezonie przegraliśmy wszystko co ważne z Szarowolą , Poniatową nie wygralismy z Kraśnikiem więc jeszcze chyba trochę nam brakuje.... daj sobie troche na ochłode bo nawet już tego czytać się nie chce
#39 | kamyczek do ogródka dnia 15/09/2008 20:11 napisał:
1. Chmura przyszedł z karta na ręku - Klubu nic nie kosztował, a przypomnę, że miał min. ofertę z Sndecji NS
2. Karsten nie jest zawodnikiem kreatywnym, jest dobrym rzemieślnikiem i tyle. Czy kreatywnym zawodnikiem jest Chmura ? jest, ale obserwując jego grę, należy odrzucić uprzedzenie.
3. Gawrysiak - tak, to dobry obrońca, wczoraj gdy Wisła kończyła w 3 obrońców , dobrze to wyglądało - dla przypomnienia Dryk - Chmura - Gawryś
4. bardzo dobry mecz rozegrał Chmura w Janowie, całkowicie wyeliminował z gry Gąbkę ( ten który strzelił nam 2 bramki w Puławach ), Gąbka nie oddał ani jednego strzału.
5. Drużyna Wisły jest liderem od pierwszej kolejki, wygrali 6 i pechowo zremisowali 2 mecze, mało ???? też bym chciał żeby wygrali wszystko, ale to jest tylko sport, a piłkarze są ludźmi ze wszystkimi słabościami.
6. Ciężko jest znaleźć takie słowa krytyki i braku obiektywizmu wobec Wisły na innych forach i stronach klubowych...tylko tu jest jazda na całego i od groma małpiej złośliwości. Czasami jako kibicowi Wisły jest mi wstyd to czytać, grają dobrze = źle, wygrywają - źle, zremisowali po heroicznej walce - źle, więcej pokory i obiektywizmu.
#40 | Piotrek dnia 15/09/2008 22:25 napisał:
Ja bym dał szansę nowym zawodnikom i ocenił ich dopiero pod koniec rundy. Ale zgodzę się z poprzednikiem. Wszystkiego wygrać się nie da. Wiadomo, że kibice by chcieli, ale to nie jest możliwe.
#41 | *** dnia 16/09/2008 10:31 napisał:
Chmura..."czarne chmury"...hehe O ile sobie dobrze przypominam to Burek jest trochę młodszy a w młodszych nadzieja i szansa na kreatywnośćSmile....jasne "emeryci" są bardzo kreatywni :] W zeszłym sezonie obrona była raczej pewnym punktem może wrócimy do sprawdzonych zawodników. Niech trener wstawi Burka, Mroza i Gawrysiaka w najbliższym meczu i zobaczymy...Pozdro
#42 | Zenon dnia 16/09/2008 10:58 napisał:
Ludzie! Wyluzujcie się bo straszne napięcie wyczuwam. Mamy lidera i mocną drużynę. Czego wy jeszcze chcecie? Po co ta niepotrzebna nerwowość? Trzymać kciuki lepiej, bo wasze gadanie nic nie zmieni, czy wam sie podoba jeden czy drugi zawodnik, to nie istotne, nie wy o tym decydujecie i kropka. KIBICUJMY BO WSZYSCY MAMY JEDEN WSPóLNY CEL! tyle
#43 | do *** dnia 16/09/2008 11:05 napisał:
Może zostaw ustalanie składu trenerowi, on jest za to odpowiedzialny i on z tego będzie rozliczany na koniec sezonu. Pozdrawiam NORMALNYCH
#44 | kibic dnia 16/09/2008 12:46 napisał:
Ja bym wystawił starą obronę jest młodsza i lepiej grała niż ta nowa, musimy patrzec w przyszłlość i zgrywać obrone na 3 ligę a Chmura to już emeryt.
#45 | jj dnia 16/09/2008 12:59 napisał:
do kib - czy ta obrona była lepsza ???? ta sama obrona grała w zezonie 2007/2008, przypominj sobie pierwszą rundę. Trgedia, pogrzebane szanse na awans. W drugiej przegrane trzy mecze i 1 remis. Wynikowo jest lepiej, a liga wcale nie jest taka słaba. Pierwszy plus to było przyjście Zięby....zreszta od ustalania składu jest Krawczyk. Wg mnie szkoda, że Sałata jest kontuzjowany, nasz wychowanek, dobre warunki....co do Chmury, wg mnie to z nim jest lepiej, ta obrona mimo wszystko gra o wiele pewniej niz w poprzedniej rundzie.
#46 | Strona kibiców Chełmianki dnia 16/09/2008 14:15 napisał:
NAJWAŻNIEJSZY MECZ RUNDY
Gdyby w poprzednim sezonie Chełmianka awansowała do III ligi tak jak było to zakładane, to takie spotkania jak niedzielne z Wisłą Puławy byłyby co tydzień. Mocny przeciwnik, wspierany przez swoich kibiców - na takie cuda niestety musimy długo czekać. Nadchodzące spotkanie będzie atrakcyjne nie tylko z tych względów. Wisła Puławy reklamowana jako Dream Team naszej IV ligi to drużyna, która ma za zadnie zdominować rozgrywki. Wychodzi to jej z całkiem niezłym skutkiem. Po ośmiu kolejkach przewodzi w tabeli z bilansem sześciu wygranych i tylko dwóch remisów. Jak na drużynę opierającą swoją grę na dobrych napastnikach - Gizie i Kępce strzela bardzo dużo bramek - 27 strzelonych i 8 straconych. Na wyjazdach Wisła w 4 meczach zaliczyła 3 wygrane i jeden remis (z Olendrem). Bilans bramkowy 11-2. Ostatni mecz puławian z Podlasiem (3-3) pokazał, że ich formacja obronna jest do naruszenia. Chełmianka gra u siebie zupełnie inną piłkę niż na wyjazdach. Trzy wygrane, bilans bramkowy 8-2. Co prawda Wisła Puławy w poprzednim sezonie po raz pierwszy w swojej historii wygrała w Chełmie, ale nie oznacza to tego, że to musi się powtórzyć. Prawdopodobnie nasza stadion gościć będzie kibiców z Puław. Rzadki to widok, jeszcze bardziej mobilizujący naszych kibiców do dopingu. Bez względu na pogodę wszyscy na stadion!

Pomyślmy lepiej o tym. Pozdrawiam kibiców Wisły. W niedzielę kto może jedzie do Chełma !!!!!!
#47 | jj dnia 16/09/2008 14:25 napisał:
Powyższe info pochodzi ze strony http://chelmianka.futbolowo.pl , autor Suowianin. Tyle w kwestii uzupełnienia .
#48 | . dnia 16/09/2008 14:32 napisał:
kto jedzie samochodami lub inaczej na własną rękę to niech i tak zasiądzie w klatce z nami i dopinguje a nie obok jak ostatnio
#49 | poweim tylko tyle dnia 16/09/2008 14:43 napisał:
im dalej w las tym gorzej ... już z solą było źle a potem to już coraz gorzej
#50 | Pv dnia 16/09/2008 15:27 napisał:
a byłeś "kibicu" na meczu z Solą skoro piszesz, że źle było ?????? Potem to juz gorzej z twoją pałą ( czytaj głową ) było, do tego wątpliwości nie mam