Portal ma 28,695,334 unikalnych wizyt

14/05/2011 15:35
Remis z poczuciem niedosytu
Nie udało się wygrać kolejnego spotkania puławskiej Wiśle. W rozegranym dziś spotkaniu na szczycie podopieczni Mariusza Sawy podzielili się punktami z Izolatorem Boguchała. Wiślacy nie wygrali, bo podobnie jak w spotkaniu z Avią puławian zawiodła skuteczność, sam Łukasz Giza mógł rozstrzygnąć wynik spotkania.
Wszyscy, którzy zdecydowali się udać dzisiaj na obiekt przy ZSO im KEN spodziewali się bardzo trudnego i zaciętego spotkania. I to spotkanie takie było od pierwszego gwizdka sędziego Konrada Gąsirowskiego na boisku rozgorzała walka o 3 punkty. Pierwszą groźną akcję przeprowadzili gospodarze, w 8 minucie w pole karne dośrodkował Maciej Wójtowicz a pięknym uderzeniem popisał się Łukasz Giza, jednak z dobrej strony pokazał się bramkarz Izolatora Paweł Pawluś, który instynktownie nogami obronił uderzenie napastnika Dumy Powiśla. Goście bramce Kamila Beszczyńskiego zagrozili w 21 minucie, kiedy to gracze Izolacji przeprowadzili dwójkową akcję Cupryś - Płonka. Strzał tego drugiego zablokowali jednak wiślacy. Kolejny raz mocniej serca kibicom Wisły zabiły w 29 minucie, kiedy to Michał Bereś pognał lewą stroną minął Rafała Kursę i uderzył w poprzeczkę.
Sytuacja dla Izolatora wyraźnie pobudziła wiślaków, którzy w 36 minucie objęli w końcu prowadzenie. Na indywidualną akcję zdecydował się Konrad Nowak, który przebieg z piłką kilkanaście metrów i z bliska pokonał Pawła Pawlusia.
40 minucie gospodarze powinni prowadzić 2:0. Tym razem kapitalnie w pole karne dośrodkował Łukasz Misztal a jego strzał jego imiennika Gizy w kapitalnym stylu obronił bramkarz gości. W 43 minucie bramkarz Izolatora kolejny raz popisał się dobrą interwencją, broniąc uderzenie z kilku metrów Konrada Nowaka. Tak więc pierwsza połowa to wyraźna dominacja Wisły i boguchwalanie tylko postawie swojego bramkarza zawdzięczają, że nie stracili w Puławach więcej bramek.
Druga połowa toczonego z powodu protestu przeciwko zamykaniu stadionów spotkania rozpoczęła się bardzo pechowo dla Wisły. Pod koniec pierwszej części gry kontuzji nabawił się bramkarz Dumy Powiśla Kamil Beszczyński i po zmianie stron trener Sawa zmuszony był wystawić Piotra Stachurskiego. W 50 minucie kolejny raz ładną akcję przeprowadzili wiślacy. Tym razem uderzał Sebastian Orzędowski, ale uderzenie pomocnika z Puław o metr minęło słupek bramki Izolatora. W 54 minucie w sytuacji sam na sam z Pawlusiem znalazł się Łukasz Giza, ale wracający Marek Czopko powalił napastnika Wisły w polu karnym. Co ciekawe gwizdek sędziego Gąsiorowskiego milczał jak zaklęty. Goście kolejną akcję przeprowadzili w 63 minucie gry i okazała się ona zabójcza. Strata piłki przez wiślaków błąd puławskiej obrony i wprowadzonego po przerwie Piotra Stachurskiego i Maciej Porada pakuje piłkę do siatki. Jakby tego było mało, drugą żółtą kartką ukarany zostaje w tej akcji Sebastian Orzędowski i wiślacy przez prawie 30 minut musieli grać w 10. Stało się wtedy jasne, że o wygraną w tym spotkaniu będzie bardzo ciężko.
Co zrozumiałe grający w przewadze zespół gości zwietrzył szansę na wygraną. W 80 minucie Nazar Litun bardzo dobrze podaje do Macieja Porady i tylko zbyt lekkie uderzenie chroni wiślaków od straty bramki. W doliczonym czasie gry Izolator miał piłkę meczową. Na szczęście uderzenie Michała Beresia minęło bramkę Piotra Stachurskiego.
W nerwowej końcówce więcej zimnej krwi zachowali wiślacy, którzy mimo gry w 10 zdołali utrzymać remis i utrzymać także 4 punktową przewagę nad graczami Izolatora w ligowej tabeli. Smuci jednak zachowanie niektórych działaczy klubu z Boguchwały, którzy bardzo długo nie mogli pogodzić się z remisem w tym spotkaniu.
Wiślacy pokazali kolejny raz dużo serca do gry. Kolejny raz jednak zabrakło skuteczności. Miejmy nadzieję, przyjdzie ona za tydzień w spotkaniu z Karpatami Krosno.

Wisła Puławy Izolator Boguchwała 1:1 ( 1:0)