Portal ma 28,700,822 unikalnych wizyt

20/08/2022 19:08
Do domu z punktem
Z jednym punktem z Warszawy wrócili dziś piłkarze puławskiej Wisły. Po trudnym pełnym walki spotkaniu ekipa Dumy Powiśla bezbramkowo zremisowała na stadionie przy ulicy Konwiktorskiej 6 z Polonią i zanotowała pierwszy w tym sezonie remis.

Puławianie do stolicy udawali się po dwóch porażkach z rzędu i zapowiadali, że z Polonią muszą wywalczyć punkty, najlepiej ich komplet.
W porównaniu do niedzielnego spotkania z rezerwami Zagłębia Lubin trener Mariusz Pawlak dokonał jednej zmiany w wyjściowym składzie swojego zespołu. Do jedenastki wskoczył Bojan Gvozdenović, który zastąpił Oskara Przywarę. Pierwszy raz w meczowej kadrze w tym sezonie znalazł się także Marcin Ryszka.
Nim rozpoczęło się spotkanie opiekuna Dumy Powiśla przy Konwiktorskiej czekały bardzo miłe chwile,bowiem Mariusz Pawlak przy Konwiktorskiej 6 spędził łącznie siedem lat i przyczynił się do sukcesów Polonii. Licznie zgromadzona publiczność doceniła wkład opiekuna Wisły skandując jego imię i nazwisko kilka minut po rozpoczęciu spotkania.
Na boisku jednak już tak miło nie było. Od pierwszego gwizdka Pana Roberta Marciniaka z Krakowa panowała spora walka.
W 2 minucie na uderzenie zdecydował się Mateusz Klchowicz, ale Jakub Lemanowicz pewnie złapał futbolówkę i zażegnał niebezpieczeństwo Kilka minut później do interwencji zmuszony został Albert Posiadała, który odważnym wyjściem zatrzymał Michała Fidziukiewicza a w 7 minucie gry Michała Bajdura.
Obie drużyny grały sporymi zrywami i groźnie robiło się raz pod jedną albo drugą bramką. W 9 minucie niecelnie główkował Dawid Retlewski a kilka minut później Lemanowicza bez powodzenia próbował pokonać Maciej Kona.
W 23 minucie gry głośny obiekt przy Konwiktorskiej mógł uciszyć Ednilson Furtado, który jednak uderzył wprost w bramkarza gospodarzy i skończyło się jedynie na strachu dla miejscowych. Jedenaście minut później błąd popełnił doświadczony Adam Pazio, który po centrze we własne pole karne popisał się dobrym strzałem i o mały włos nie pokonał Lemianowicza.
Gospodarze odpowiedzieli w 39 minucie, kiedy to na bramkę Posiadały główkował Kluska. Po jego strzale futbolówka trafiła w słupek bramki Wisły a dobijający uderzenie kolegi Fidziukiewicz trafił jedynie w Posiadałę.
W końcówce szansę miał jeszcze Maciej Kowalski-Haberek, ale piłka po jego uderzeniu poszybowała nad poprzeczką bramki puławian.
Drugie 45 minut rozpoczęło się tak jak zakończyło czyli od dobrej szansy gospodarzy. W pole karne Wisły wpadł Marcin Kluska , ale ku rozpaczy miejscowych przegrał rywalizację sam na sam z Posiadałą. W 56 minucie wiślacy umieścili piłkę w siatce gospodarzy, ale Robert Majewski znajdował się na spalonym i sędzia Robert Marciniak gola nie uznał.
W 63 minucie puławianie mogli i powinni prowadzić, bowiem w dobrej sytuacji do zdobycia gola znalazł się Ednilson, ale ku rozpaczy puławian uderzył jedynie w boczną siatkę. Cztery minuty później niewykorzystana okazja mogła się zemścić na wiślakach, bowiem Michał Fidziukiewicz o mały włos nie zdobyłby gola, jednak tym razem na drodze najskuteczniejszego strzelca eWinner 2 ligi z poprzedniego sezonu stanął Łukasz Wiech, który wybił piłkę z bramki.
Ostatnie dwie okazje należały do wiślaków. W 83 minucie na bramkę Czarnych Koszul uderzał Marcin Ryszka, ale i tym razem bramkarz gospodarzy nie dał się zaskoczyć a w 87 minucie gry futbolówkę nad poprzeczką przeniósł Adrian Paluchowski.
Mimo wielu nerwów do końcowego gwizdka arbitra kibice przy Konwiktorskiej goli nie zobaczyli i obie ekipy musiały podzielić się punktami.
Już w piątek wiślacy na własnym terenie zmierzą się z Garbarnią Kraków. Początek spotkania o 17:00.

Polonia Warszawa : Wisła Puławy 0:0

Polonia Warszawa Lemanowicz - Mikołajewski, Kluska ( 84 Vasin), Marciniec, Majtereek, Biedrzycki, ( 84 Pieńkowski), Piątek, Pazio ( 62 Fadecki), Kowalski- Haberek, Bajdur ( 73 Michalski), Fidzukiewicz ( 73 Pieczara)

Wisła PuławyPosiadała- Cheba, Majewski, Wiech, Gvozdenović, Kona, Kołtański, ( 46 Kaczmarek) Ednilso ( 66 Ryszka),, Klichowicz ( 74 Papikyan), Puton, Retlewski ( 66 Paluchowsk)i

Żółte kartki Majsnerek ( Polonia ) - Retlewski Cheba , Puton ( Wisła) oraz kierownik Wisły Piotr Grabarz.