Portal ma 28,700,289 unikalnych wizyt

18/11/2023 21:07
Z Chojnic z punktem
Nie udało się ekipie Wisły Grupa Azoty wrócić do domu z dalekiego wyjazdu z kompletem 3 punktów. Puławianie, którzy od 13 minuty prowadzili po golu Dawida Retlewskiego a od 52 minuty grali w osłabieniu skutecznie odpierali ataki gospodarzy do 8 minuty doliczonego czasu gry. Niestety arbiter Paweł Horożaniecki z Żar dołożył kolejne 60 sekund w których gospodarze za sprawą rezerwowego Brazylijczyka Alefa Firminio wyrównali stan meczu i puławianie musieli kolejny raz przełknąć gorzką pigułkę.

Ekipa trenera Michała Pirosa na Pomorze udawała się pełna wiary w przełamanie passy bez wygranej, któa trwa już od 7 października. Poprzedni mecz w Siedlcach pokazał, że w wiślakach jest potencjał, który pozwala skutecznie rywalizować z czołowymi ekipami 2 ligi. Opiekun Dumy Powiśla dokonał kilku zmian w składzie swojego zespołu. Nieobecnego z powodu powołania do kadry U-20 Maksymiliana Tkocza zastąpił młodzieżowiec Radosława Serweryś. Do składu wrócili pauzujący za nadmiar żółtych kartek Robert Janicki oraz Dawid Retlewski. Już pierwsze minuty rozgrywanego przy temperaturze 0 stopni spotkania pokazały, że w Chojnicach o punkty nie będzie łatwo.
Puławianie mieli lekką przewagę, ale na pierwszą okazję czekać musieliśmy do 5 minuty, kiedy to po centrze Jana Flaka niecelnie głową uderzył Robert Janicki. Kilka minut później zakotłowało się pod bramką Pawła Łakoty, jednak ostatecznie po małym bilardzie futbolówka trafiła w ręce byłego gracza Resovii.
W 13 minucie gry nieliczni fani Dumy Powiśla w Chojnicach mieli okazję do świętowania. Po źle wykonanym przez gospodarzy rzucie rożnym puławianie wyszli z kontrą piłka trafiła do Janusza Nojszewskiego, który idealnie podaniem obsłużył Dawida Retlewskiego a były zawodnik klubu z Chojnic w sytuacji z bramkarzem gospodarzy posłał piłę do siatki.
Osiem minut później zbyt lekko z dystansu uderzał Nojszewski i Damian Primel nie miał kłopotów ze złapaniem piłki po strzale młodzieżowca Dumy Powisla. Kolejne minuty to optyczna przewaga podopiecznych Krzysztofa Brede z której jednak nie wynikało zbyt wiele. Najlepszą okazję dla gospodarzy zmarnował w 24 minucie Grzegorz Szymusik, który uderzył piłkę głową, ale Łakota pewnie ją złapał. W 35 minucie piłkarze Wisły Grupa Azoty mogli prowadzić 2:0. Po kapitalnej kontrze piłkę od Dawida Retlewskiego otrzymał kolejny ex-piłkarz Chojniczanki Klichowicz, który zamiast uderzać z pierwszej zrobił zwód i został zablokowany przez Sebastiana Golaka.
W 41 minucie gry znów w roli głównej pokazał się kapitan Dumy Powiśla, ale kolejny raz dobrze w chojnickiej bramce spisał się Primel wybijając piłkę na rzut rożny. Kilka sekund później minimalnie pomylił się po strzale głową Retlewski i to przy prowadzeniu Wisły Grupa Azoty obie drużyny udały się na 15 minut przerwy.
Drugie 45 minut rozpoczęło się od uderzenia Tomasza Mikołajczaka, które jednak bez problemów obronił Paweł Łakota. W 48 minucie spotkania puławianie ponownie zmarnowali kapitalną okazję do zamknięcia spotkania, bowiem w słupek z kilku metrów uderzył Nojszewski a dobitkę jego uderzenie obrobił Primel. Cztery minuty później przebieg mecz uległ zmianie, bowiem sędzia Paweł Horożaniecki uznał, że Łukasz Wiech faulował swojego rywala, i ukarał go żółtą kartką. Niestety dla wychowanka BKS-u Lublin było to drugie tego rodzaju upomnienie i puławianie musieli przez prawie 40 minut grać w osłabieniu.
Z racji takich a nie innych wydarzeń na placu gry, to ekipa Krzysztofa Brede ruszyła z atakami na bramkę Łakoty. Co chwila gospodarze posyłali wrzutki w pole karne Dumy Powiśla z którymi na szczęście radzili sobie podopieczni trenera Pirosa. W 66 minucie pod bramką Wisły doszło do ogromnego zamieszania ale piłka ku rozpaczy miejscowych zamiast do siatki trafiła w słupek i wyszła w pole.
W końcówce po stronie puławian niecelnie uderzał z rzutu wolnego Krystian Puton. Kolejne minuty to była istna obrona Częstochowy a po zawodnikach Wisły Grupa Azoty widać było ogromne zmęczenie o czym świadczy, ze Dawida Retlewskiego łapały ogromne skurcze i w końcówce słaniał się już na nogach. Ostatecznie mimo, że sędzia Horożaniecki przedłużył spotkanie o 8 minut w dziewiątej minucie gry Brazylijczyk Firmino zachował najwięcej zimnej krwi i dał swojej ekipie jeden punkt.
Puławianie długo nie mogli pogodzić się ze stratą gola. Już po zakończeniu spotkania za protesty drugą żółtą i czerwoną kartką ukarany został Przemysław Skałecki oraz członkowie sztabu szkoleniowego na czele z fizjoterapeuta Marcinem Góreckim.
Ekipa Wisły Grupa Azoty już w niedzielę w Łodzi zagra z rezerwami miejscowego ŁKS-u.

Chojniczanka Chojnice : Wisła Grupa Azoty Puławy 1:1 ( 0:1)
Firmino 90+9 - Retlewski 13

Chojniczanka Chojnice 29.Primel- 19. Szczytniewski ( 80. 91. Korczyc), 4 Golak, 8.Boczek 80.80. Banach), 54.Szymusik, ( 39.26. Raburski), 34.Nowacki,77. Prałat ( 80. 11. Firmino) 7. Szczepanek ( 69. 98. Kolesar), 10.Szumilas,17. Mikołajczak, 9.Giel

Wisła Grupa Azoty Puławy 1. Łakota - 88. Flak,3.Seweryś 18. Wiech, 17.Pavlas, 74.Skałecki, 26. Kołtański, 16. Nojszewski ( 80. 8. Kumoch), 10.Janicki ( 58. 99. Noiszewski), 91.Klichowicz, ( 67. 7. Puton) 11.Retlewski

Żółte kartki Szczytniewski, Boczek ( Chojniczanka) - Wiech, Noiszewski,,Skałecki ( Wisła Grupa Azoty)

Czerwone kartki Łukasz Wiech ( 52 minuta za drugą żółtą), Przemysław Skałecki ( po meczu za drugą żółtą) , Marcin Górecki ( Fizjoterapeuta Wisła Grupa Azoty za drugą żółtą)