Portal ma 28,700,613 unikalnych wizyt

04/03/2023 16:00
Z Kaszub z jednym punktem
Jeden punkt w drugim wiosennym spotkaniu zdobyli dziś piłkarze puławskiej Wisły Grupa Azoty. Podopieczni trenera Mariusza Pawlaka po wyrównanym spotkaniu drugi raz w tym roku podzielili się punktami po bezbramkowym remisie tym razem w sercu Kaszub w Stężycy z miejscową Radunią.

Jeszcze we wtorek na Arenie Radunia leżała 10 centymetrowa warstwa śniegu i nie wiadomo było czy dzisiejszy mecz dojdzie do skutku. Dzięki sprawnej organizacji biały puch został szybko usunięty a obie ekipy mogły w dobrych warunkach walczyć o ligowe punkty.
W porównaniu do inauguracyjnego spotkania z Siarką Tarnobrzeg trener Pawlak dokonał dwóch zmian w wyjściowym składzie Dumy Powiśla. W bramce okazję do debiutu otrzymał młodzieżowiec Błażej Sapielak, który zastąpił Piotra Zielińskiego a na skrzydle spotkanie rozpoczął Kamil Kargulewicz, który zastąpił Dominika Banacha.
Podobnie jak z Siarką pierwsze minuty należały do Wisły Grupa Azoty. W 5 minucie spotkania zbyt lekko na bramkę w której stał Kacper Tułowiecki głową uderzał Wojciech Błyszko, jednak bramkarz Raduni nie dał się zaskoczyć. Po drugiej stronie aktywny był Ednilson Furtado, który jeszcze jesienią zdobył w barwach naszego klubu bramkę dającą właśnie wygraną nad zespołem z Kaszub. Portugalczyk dryblował i starał się na szczęście jego zapędy szybko studził Bartosz Bernard.
W 11 minucie w bramce Dumy Powiśla bardzo dobrze pokazał się wypożyczony z Odry Opole Sapielak, który wygrał rywalizację sam na sam z Mateuszem Kuzimskim. Chwilę później były gracz Arki Gdynia uderzył obok słupka i niezbyt liczna i zmarznięta publiczność na Arenie Radunia mogła jedynie westchnąć.
W 22 minucie to pojedynczy fani z Puław mogli zakryć dłońmi głowę, bowiem po ogromnym zamieszaniu pod bramką Tułowieckiego po centrze Putona w poprzeczkę uderzył Maciej Kona. Trzy minuty później kolejny raz szczęścia próbował Ednilson, który uderzył obok bramki oraz Kuzimski z którego uderzeniem poradził sobie Sapielak.
W końcówce to ekipa Wisły Grupa Azoty mogła i powinna prowadzić. Wiślacy przeprowadzili kapitalną kontrę Mateusz Klichowicz zamiast jednak strzelać szukał Roberta Janickiego i sytuację w ostatniej chwili wyjaśnił Ukrainiec Dmytro Bashlay, który w ostatniej chwili przyblokował piłkę, która spokojnie trafiła w rękawice Tułowieckiego.
Druga połowa była jeszcze ciekawsza dla fanów. Rozpoczęła się ona zamieszania pod bramką Sapielaka, który ostatecznie obronił uderzenie Macieja Orłowskiego. W odpowiedzi na bramkę rywali zbyt lekko uderzał Adrian Paluchowski a 53 minucie spotkania uderzenie Krystiana Putona z rzutu wolnego na rzut rożny odbił Kacper Tułowiecki.
W końcowym kwadransie emocji nie brakowało. W 76 minucie Błażeja Sapielaka próbował pokonać Ednilson, jednak i tym razem młody bramkarz nie dał się zaskoczyć efektownie odbijając piłę. Dwie minuty później o włos od strzelenia bramki był Puton, którego uderzenie obronił jednak Tułowiecki. W 82 minucie zaś Dumę Powiśla od porażki uratował Błażej Sapielak, który w kapitalny sposób zatrzymał uderzenie młodzieżowca Wojciecha Jakubika.
Końcówka to wielkie emocje i wiele kontrowersji przy Abrahama 11, bowiem najpierw w 88 minucie poza polem gry ręką zagrał Kacper Tułowiecki i gdy wszyscy oczekiwali czerwonej kartki dla bramkarza Raduni Konrad Gąsiorowski z Białej Podlaskiej pokazał golkiperowi gospodarzy jedynie żółtą kartkę a w czwartej minucie gry gola po dograniu Dominika Banacha zdobył Adrian Paluchowski. Niestety radość puławian po tej bramce trwała krótko, bowiem asystent sędziego Gąsiorowskiego pokazał, że strzelec bramki był na spalonym i mimo protestów ekipy Dumy Powiśla gola nie uznał.
Ostatecznie Wisła Grupa Azoty dzieli się punktami z Radunia a już w niedzielę nasz zespół zmierzy się z liderem eWinner 2 ligi Kotwicą Kołobrzeg. Początek spotkania 12 marca o 15:00 na stadionie przy ulicy Hauke-Bosaka.

Radunia Stężyca : Wisła Grupa Azoty Puławy 0:0

1. Tułowiecki 2.Bashlay, 4. Orłowski ( 64 17.Straus), 13. Prikhna, 14. Zynek ( 64 5. Jakubik) 16. Furman, 19. Ednilson Furtado ( 79 7. Sauczek), 21. Nowicki ( 85 6.Kosznik), 23. Dampc, 26. Kuzimski, 77. Łuczak

Wisła Grupa Azoty Puławy 1. Sapielak - 27. Cheba, 5. Błyszko,18. Wiech, 77. Bernard, 28.Karuglewicz ( 70.80. Banach) 42. Kona ( 87 74. Skałecki) 7. Puton, 91. Klichowicz ( 87 30. Kaczmarek), 10. Janicki, ( 70. 17. Ryszka), 87. Paluchowski

Żółte kartki Bashlay, Furman, Ednilson Furtado, Tułowiecki ( Radunia ) - Wiech, Janicki, Puton ( Wisła Grupa Azoty)
Żółtą kartką ukarany został także trener Ostap Markevych za niesportowe zachowanie na ławce.

Sędziował Konrad Gąsiorowski ( Biała Podlaska)