Portal ma 28,731,048 unikalnych wizyt

22/08/2009 19:26
Tylko remis....

Wiele walki wiele fauli jednak mało pięknych składnych akcji zobaczyli licznie zgromadzeni kibice na stadionie w Zwoleniu. Mimo wielu okazji do zmiany wyniku spotkanie zakończyło się w miarę sprawiedliwym remisem 1:1.

- Fotoreportaż z meczu (fot. el_dzi)

Do dzisiejszego spotkania wiślacy tradycyjnie już przystąpili osłabieni. W wyjściowym składzie obok Konrada Nowaka, Mateusza Chmielnickiego, Kamila Marciniaka zabrakło także Dawida Matyjaszka. Dzięki temu szansę gry od pierwszej minuty dostał młody Kamil Leszczyński. W pierwszej połowie był on niestety jednym z najsłabszych zawodników tego spotkania.

Od pierwszego gwiazdka sędziego Roberta Podleckiego panowała ostra walka. Pierwsi w piłkę zaczęli grać wiślacy i to oni w 6 minucie objęli prowadzenie bo pięknym uderzeniu Piotra Mokiejewskiego, który wykorzystał błąd bramkarza Stali Radczenki, który zamiast łapać piłkę wypiąstkował ją przed siebie co z zimną krwią wykorzystał pomocnik Dumy Powiśla.

Gospodarze z prowadzenia cieszyli się tylko do 15 minuty. W tej to oto minucie jednego z graczy Stal sfaulował na lewej stronie Kamil Leszczyński i stalowcy wykonywali rzut wolny. Precyzyjne dośrodkowanie w pole karne na bramkę strzałem głową zamienił Rafał Szczawiński.

W kolejnych minutach meczu trwało polowanie na kości wiślaków. Najbardziej poszkodowany był Mateusz Gawrysiak, który aż dwa razy musiał opuszczać plac gry z powodu ostrych wejść graczy z Poniatowej. Minutę przed końcem pierwszej minuty zawrzało na miejscach zajmowanych przez kibiców gości. Stal po ładnej akcji strzeliła nawet bramkę, której na szczęście nie uznał sędzia główny, dopatrując się spalonego. Była to ostatnia akcja tej połowy, po której obie drużyny udały się na zasłużoną przerwę.

Po zmianie stron nic się nie zmieniło. Gra toczyła się głównie w środku pola, a płynnych akcji było jak na lekarstwo. Groźnie próbował strzelać między innymi Krzysztof Jabłoński, ale dobrze w bramce Wisły spisywał się Paweł Socha.
Wiślacy groźnie zaatakowali w 78 minucie, kiedy to sam na sam z bramkarzem gości wychodził Łukasz Giza, jednak sędzia Podlecki przerwał dobrze zapowiadającą się akcję Dumy Powiśla z powodu spalonego.

W ostatnich minutach do głosu doszli goście, którzy co chwila nie schodzili z połowy Wisły. Jednak gracze Dumy Powiśla nie pozwolili na wygraną Stali i mecz zakończył się remisem 1: 1, który nie powinien krzywdzić żadnej ze stron.
Mimo, to dzisiejszy mecz pokazał jak szczupła jest kadra Wisły. W wyniku kontuzji na ławce naszego zespołu znalazło się tylko 4 graczy, co jest zdecydowanie za mało jak na mecze w III lidze.

Wypowiedzi trenerów po meczu (Dziennik Wschodni):

Henryk Kamiński: Przed pierwszym gwizdkiem remis bralibyśmy w ciemnio, ale z przebiegu spotkania to raczej my byliśmy stroną przeważającą i mogliśmy pokusić się o trzy punkty. Każdy, kto był na meczu widział, że to Stal była lepsza. Brakowało nam jednak ostatniego podania, a Wisła bardzo dobrze i mądrze się broniła. Myślę jednak, że czas będzie działał na naszą korzyść, bo do coraz lepszej formy dochodzą zawodnicy z Ukrainy i wkrótce powinni pokazać na co ich stać.

Jacek Fiedeń: Średnio jesteśmy zadowoleni po spotkaniu ze Stalą, ale moim zdaniem remis nie krzywdzi żadnej ze stron. Na pewno był to mecz walki, ale brakowało nieco podbramkowych sytuacji. Przyznam, że byłem trochę zdziwiony, bo do tej pory nie mieliśmy żadnych problemów ze stwarzaniem okazji, a tym razem było nieco inaczej. Oprócz gola nie zagroziliśmy już na poważnie bramce rywali.

Teraz wiślaków w sobotę czeka kolejne trudne wyjazdowe spotkanie w Łęcznej z rezerwami Górnika.

Wisła: Stal Poniatowa 1:1 ( 1:1)
Mokiejewski 6- Szczawiński 15
Wisła Socha, Dryk, Mróz, Pietroń, Leszczyński ( 74 Dziosa), Mokiejewski, Krakiewicz, Gawrysiak, Rzędzicki ( 75 Chwiszczuk), Kępka ( 85 Kubica), Giza
StalRadchenko,Gołębiowsk,-Pietras-Styżej,Nowak, Wójcik ( 90+ 2 Kowalski), Olchawski, Szczawiński, Shyman, Omelianow ( 76 Grajper), Jabłoński ( 90+3 Wyroślak)
Żółte kartki Chwiszczuk, Dryk ( Wisła), Styżej, Nowak, Pietras ( Stal)
Widzów 1000
Sędziował Robert Podlecki ( Lublin)
more komentarze (49)
#1 | elo elo dnia 22/08/2009 19:38 napisał:
REMISKI NA OBCYM TERENIE 1-1 NIE JEST ZLY TAK SAMO JAK BILANS PO 3 KOLEJKACH 5 PKT , DWA REMISY I ZWYCIASTWO BEZ PORAZKI Wink A SKISLA Z PULAW COZ MUSI JESZCZE POTRENOWAC! DO BOJU RKS!!!!!!!!!
#2 | mep dnia 22/08/2009 19:50 napisał:
a jak tam inne wyniki meczów które dziś się odbyły niech ktoś napisze jak wie jakie są
#3 | adqs dnia 22/08/2009 20:37 napisał:
Wisłoka- Avia 0:0, Podlasie-Izolator 0:0, Tomasovia- Orlęta 0:0
#4 | eF-Ka-eS dnia 22/08/2009 20:38 napisał:
słaba gra ale to co wyprawiał rafał dryk to już wo gule tragedia dobrze że się w czoło nie kopnął Wisła walczyć i wygrywać!
#5 | jasio dnia 22/08/2009 20:43 napisał:
żenada...:/ eh...RESPECT DLA KRAKIEWICZA chlopak wylatał sie za wszystkich zawodników razem wzietych...ale miejmy nadzieję
pozdrawiam
#6 | kibic1971 dnia 22/08/2009 20:47 napisał:
Bez przesady,aż tak źle nie było.
#7 | darek kapciakowsij dnia 22/08/2009 20:47 napisał:
widać, że krawczyk i śliwa nie maja zielonego pojęcia o prowadzeniu klubu, tylu miejscowych wisłaków oddali a teraz nie ma kim grać, ale czy oddali czy wyrzucili? za rok my ichh wyrzucimy, amatorów za dyche i ..... z przeszłością motorową....... pana jerzego K. Ten pan stracił szacunek wśród wszystkich w Puławaach. zarabia ponad 2 tys. zł człowiek który nie piwinien miec nic wspolnego z piłką nożną. do tego nielegalne zarobki sliwy, ok. 3 tys i mamy za to 4 dobrych zawodników. co się równa po 3 kolejkach z 9 pkt i fotelem lidera.
#8 | kibic1971 dnia 22/08/2009 21:31 napisał:
Kto ma grać zza Buga,wie ktoś coś?
#9 | ajax dnia 22/08/2009 21:40 napisał:
Ukrainiec, środkowy obrońca
#10 | Piotrek dnia 22/08/2009 21:42 napisał:
No tak będzie nowy gracz, ale to i tak mało.
#11 | majer dnia 22/08/2009 22:04 napisał:
zaczynajac od poczatku ktos wspomniał o trenerze K. jeśli ten człowiek miałby troche honoru odzszedł by z Puław ale kasa jest jest i pan K. gdzie są te wspaniałe wzmocnienia Marciniak nie ma sił nie jest przygotowany do sezonu czym objawiła sie kontuzja,Nowak kontuzjogenny zawodnik,Krakiewicz bardzo przeciętny bramkarz w miare choć dzisiaj miał poważny błąd.gra Leszczyńskiego w 1 składzie i wogle w naszym zespole to jakieś nieporozumienie to jest drewniany zawodnik może grać co najwyżej w a klasie,zarząd mówił że sa tu wyrównane 2 składy ja tego nie dostrzegam jest początek sezonu a tu kontuzje itp.co bedzie dalej?
#12 | Piotrek dnia 22/08/2009 22:12 napisał:
Zawsze z ocenami trzeba się wstrzymać bo tak naprawdę Wisła rozegrala w tym sezonie 5 meczy o coś. Jedno co na pewno rzuca się w oczy to brak ławki rezerwowych. W 4 lidze mieliśmy bardzo szeroką kadrę w każdym meczu kilku zawodników zasiadało na trybunach bo nie mieścili się do meczowej 18. A teraz?? Na meczu III ligi ledwie 15 graczy, czyli coś chyba nie tak.
Nie no Leszczyński to sympatyczny chłopak, widać ze się stara ale narazie III liga to dla niego za wysokie progi. Niestety brakuje Karola Zięby.
Na prawym skrzydle brakuje Pozioma, który zawsze szarpał tą swoją stroną.
#13 | kibic dnia 22/08/2009 22:29 napisał:
pytanie do kogoś z IP 77.114.76.91, dlazcego w bezczelny sposób
1. perfidnie kłamiesz z tymi zarobkami
2. uzywasz jako nicka imienia i nazwiska ( trochę zniekształconego ) wiceprezesa klubu,
3. jakich to miejscowych wislaków oddali =, którzy jak mniemam mieli by grać w III lidze ? wymień JEDNO nazwiska takiego grajka
4. co do Krawczyka - bardzo dobra decyzja, po kolejne do tej pory nie było rozprawy, zatem trener jak najbardziej jest niewinny, bo nie ciąży na nim prawomocny wyrok.
III liga lekka nie jest, wielkie brawa za dzisiejszy mecz, za dużą ambicję i walkę do upadłego, pomimo dużych osłabień w składzie.
#14 | kibic dnia 22/08/2009 22:33 napisał:
dolicz Piotrek dzisiejszych 4 nieobecnych i masz ławę jak trzeba, po kolejne nie pisz głupot i przypomnij sobie końcówkę IV ligi jak się skłąd posypał, w od połowy rundy każdy mecz grali w innym składzie. a na ławie to i 3 chłopaków było jak np w Międzyrzecu
#15 | kibic dnia 22/08/2009 22:40 napisał:
jeszcze jedno, tak czytam te komentarze , dziś była 3 kolejka, zdobyte 4 pkt, dobre miejsce w tabeli i komentarze a w nich, fałsz, obłuda, kłamstawa, pomówienia, żale, wstyd jak c****, jak ktos kiedyś napisał, "jakie to puławskie".
#16 | samolot dnia 22/08/2009 22:42 napisał:
Stal była lepsza , miała więcej z gry ,a Wisła nie umiała grać lepiej od Stali
#17 | kibicek dnia 22/08/2009 22:42 napisał:
Kontuzje: Chmielnicki, Nowak, Marciniak, Matyjaszek, Abramczyk, Zięba + 4 na ławce to sobie policz jaką kadrą dysponuje Fiedeń. A ten kibic o (IP 77.114.76.91 bezczelny leszcz)
#18 | Piotrek dnia 22/08/2009 22:44 napisał:
Kibic ale piłka nożna to normalna sprawa, zdarzają się kartki kontuzje itp. Ja drzalem tylko jak Pietroń leżal na boisku po jednym z ostrych wejść gracza Stali bowiem na obronę musiał by wejść albo Kubica albo rezerwowy bramkarz Kuśmierz.
Moim zdaniem takie sytuacje nie powinny się zdarzać co bądz w III ligowym klubie. A co do kontuzjowanych to mamy dopiero początek sezonu a tu już 4 kontuzje plus nieszczęsliwy wypadek Kamoli.... Co będzie dalej boje się myślec.
#19 | kibic dnia 22/08/2009 22:53 napisał:
Fakt, jak pech to pech, Nowak podobno w następnym meczu będzie na 100%, Marciniak - myśle, że gdyby ubecja wcześniej podjęłaby decyzje o wieku młodzieżowca, to pewnie by nie go nie kupili, słaby jest i tyle, dziś pole do popisu zyskała nasza młodzież, i nie zgodzę się, że Leszczo grał źle, w II połowie 90% ataków Stali szło jego strona i poradził sobie dobrze. Dzisiejszy mecz dał odpowiedź tym, którzy jęcza na tym forum , ze młodzież nie gra - zagrała, i w II połowie można powiedzieć, że połowa Wisły to byli młodzieżowcy. Stal bardziej ograna, to było widać. Jeszcze raz wielkie brawa dla Wisełki za ambicje i walkę do ostatniej minuty.
#20 | do Piotrak dnia 22/08/2009 22:53 napisał:
to policz sobie jaka jest kadra I zespołun z zawodnikami kontuziowanymi (23 zawodników ) TO MAŁO? A kto może przewidzieć kontuzje?
#21 | Piotrek dnia 22/08/2009 23:09 napisał:
No nikt nie może przewidzieć kontuzji, ale jest ich za dużo to dopiero 3 kolejka.
Nowak wraca, Marciniak ma 2 tygodnie przerwy. A co do Abramczyka i Zięby to oni chyba w kadrze nie są. No ale do końca sierpnia można zgłaszać graczy do zespołu.....
#22 | do Piotrek dnia 22/08/2009 23:15 napisał:
A kto ci powiedział, że Abramczyk i Zięba nie sa w kadrze? Kontuzje z czegos wynikają. Czyzby inne metody trningowe? Myślisz, że kadrę można rozbudowywać w nieskończoność przecież to jest kasa a ona jest ograniczona
#23 | kibic dnia 22/08/2009 23:20 napisał:
a propo prezesa jezeli przed sezonem mowi ze bedzie transferowa rewolucja jak real madryt bylu naglowki i co z tego wyszlo ?? Jedyne nazwisko Nowak znane krakiwicz na ta lige dobry chlopak marciniak pomylka socha do obrobki ale jak nie ma dobrego bramkarza w wiselce to od kogo ma asie uczyc???sie pytam ..sliwa nie potrafil zatrzymac Pietrasa a ten radzio sobie calkiem dobrze w 3 lidze i to w odwiecznym rywalu stali..i nie sluchajcie bredni ze mial wyjezdzac jestem bratem Dominika z okolic pulaw kibicuje wislece ale w rozmowie powiedzial mi co i jak ..wyszlo ze zarabial by przyslowiowe grosze za gre !! bo co to jest 400 zl na miesiac na czysto??? powiedzcie sami .a tak nie sie rozwija bo mlody i nadzieja w takich w lubelszczyznie tyle na ten temat.cos sie zaczyna psuc w wiselce a co bedzie jak przyjdzie 1 2 przegrane
#24 | edek dnia 22/08/2009 23:22 napisał: